Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 éves lányomnak egy 17 éves...

14 éves lányomnak egy 17 éves fiú udvarol. Hogyan álljak a dologhoz?

Figyelt kérdés
2 hónapja ismerkedik a lányom egy majdnem 18 éves fiúval. Eljárnak kávézni, randizgatnak, iskola után mindig együtt töltenek egy kis időt, beülnek valahová. A srác rendes, ismerem a családját is, tisztességes emberek, ezzel tehát nincs baj. De a korkülönbség engem zavar, alapvetően nem sok 3 év, de kamaszkorban már ez a pár év is sokat számít. Tervezik, hogy hivatalosan is járni fognak. Minden bizonnyal hamarosan le is fognak feküdni egymással, de nagyon féltem a lányomat, fiatal még ehhez! Egy 18 évesnek meg azért már biztosan vannak igényei erre… De ha most megtiltom neki, hogy járjanak, én leszek a gonosz, sértődés és harag lenne belőle. De a tudatot se bírnám elviselni, hogy szexelnek, a lányom nem rég még barbi babákkal játszott, egyszerűen éretlen ehhez. Túlreagálom? Szerintetek mi lenne a helyes lépés?

2021. dec. 7. 08:07
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem azért itt az anyuka jól csinált valamit. 2 hónapja randiznak, ráadásul úgy látom a lánya kellően informálja, és tisztába van azzal, hogy hol tart a kapcsolatuk. Szerintem ez ritka. A legtöbbször arról lehet hallani, hogy sunnyognak, és pár hét után már le is feküdtek egymással. Szerintem is egy extra beszélgetést a szexről megejtenék. Hogy mondhat nemet,és semmi olyat nem kell megtennie amit nem akar, a védekezésről… stb beszélnék vele.
2021. dec. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
50%

14 évesen nekem is 17 éves pasim volt és nyilván szexeltünk is. Teljesen normális ez a korkülönbség. Beszéljetek a védekezésről, esetleg vegyél neki

egy csomag gumióvszert, mert a lánynál is illő, hogy legyen. Hidd el, ha tiltod, akkor is megtörténik, csak maximum nem tudsz róla és a köztetek lévő bizalomnak is búcsút mondhatsz.

2021. dec. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
77%

Hát... azért 2 hónap után ne adja oda magát a lányod, ha szereti a srác tartson ki mellette, én az anyja helyében ilyen tanácsot adnék, meg persze fontos felhívni a figyelmet a védekezésre.


Apró megjegyzés, gimisként a mi körünkben "gáz" volt foglalkozni egy általános iskolás lánnyal, ilyen korban kicsit sok a korkülönbség.

A srác vagy nagyon lúzer, vagy csak könnyű prédát akar, érdemes odafigyelni rá!

2021. dec. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem igaza van a 11-esnek, valószínűleg eleve jól csinálod a dolgokat, ha így beavat a lányod. Ez tök jó. A továbbiakban beszélgess vele egy kicsit a szexről, főleg a védekezésről, és ennyi. Hagyd rá, mert tenni nem tudsz ellene úgysem, mert nyilván megoldja, ha akarja. Ellenben ha normálisan és elfogadóan állsz hozzá, a továbbiakban is számíthatsz a bizalmára. Ha most tiltod és cirkuszolsz, soha többet nem fogja elmondani, hogy pasija van.
2021. dec. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
23%
#3, a kávézás nem egészséges egy 14 évesnek. Az, hogy festi a körmét/haját/akármilyen ruhákat hord vagy szexuális életet él, az nem okoz egészségkárosodást. Ellenben a kávé okozhat szerintem hosszú távon és amúgy sem 14 évesen kell rászokni. De persze lehet h csak kávézóba jár a sráccal és nem kávézik. A lényeg szerintem, hogy rendben van, ha egy rendes srác udvarol neki, és ha szex lesz, akkor szex lesz, attól nem lesz baja.
2021. dec. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
75%
15, nekem se lett tőle semmi bajom , és csak napi egyet vagy kettőt ittam akkoriban is.
2021. dec. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
83%

15 éves voltam ) illetve 1 hónap híján 15), mikor összejöttem egy 21 éves sráccal. Anyu támogatott benne, megbeszéltük mindig épp hol tart a kapcsolat. Nem ellenezte egyáltalán, hisz anyu és apu közt is 6 év van, és anyu is 16 volt mikor összejöttek.

Ma ez a 21 éves srác a férjem, 20 éve vagyunk együtt (durva komondani), 14 éve vagyunk házasok. 2 gyermekünk van 😊

2021. dec. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
74%

#16 “nem lett tőle semmi bajom”


Ezt igazából nem tudhatod. Nyilván nem esik össze holtan egy 14 éves ha megiszik egy csésze kávét, de a fejlődő agynak és idegrendszernek nem tesz jót, ahogy az alkohol és a drog sem (vagy akár az alváshiány). Én 18 évesen kezdtem, akkor sem napi rendszerességgel, és pörgetett mint állat. Ellenben a szex nem káros az egészségre, csak ne essen teherbe a lány, ezért kell felvilágosítani. Nyilván az érzelmi részére is fel kell készíteni.

2021. dec. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
75%
18, de tudom mert jópár éve voltam 14. És együgyű sem lettem tőle.
2021. dec. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
56%
#19 bocs, de azért csak nem tett jót az a kávé 14 évesen, ha nem érted, hogy tudományos tény, amit leírtam. Hogy kire, hogyan hat a gyerekkori kávéfogyasztás, nyilván egyéni és sok más tényező is van, ami befolyásolja az agy, az idegrendszer fejlődését. Tehát az, hogy mondjuk valaki 90 évesen is szellemileg friss, vagy 60 évesen már nem, egy csomó tényező függvénye, ezekből egy lehet az alkohol, drogok, koffein stb fogyasztása és ez olyan, amit tudsz befolyásolni, szemben pl a genetikával. Szóval igenis, felelős szülő nem engedi, hogy a gyerek kávézzon. A szexről meg felvilágosítja.
2021. dec. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!