Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 éves lányomnak egy 17 éves...

14 éves lányomnak egy 17 éves fiú udvarol. Hogyan álljak a dologhoz?

Figyelt kérdés
2 hónapja ismerkedik a lányom egy majdnem 18 éves fiúval. Eljárnak kávézni, randizgatnak, iskola után mindig együtt töltenek egy kis időt, beülnek valahová. A srác rendes, ismerem a családját is, tisztességes emberek, ezzel tehát nincs baj. De a korkülönbség engem zavar, alapvetően nem sok 3 év, de kamaszkorban már ez a pár év is sokat számít. Tervezik, hogy hivatalosan is járni fognak. Minden bizonnyal hamarosan le is fognak feküdni egymással, de nagyon féltem a lányomat, fiatal még ehhez! Egy 18 évesnek meg azért már biztosan vannak igényei erre… De ha most megtiltom neki, hogy járjanak, én leszek a gonosz, sértődés és harag lenne belőle. De a tudatot se bírnám elviselni, hogy szexelnek, a lányom nem rég még barbi babákkal játszott, egyszerűen éretlen ehhez. Túlreagálom? Szerintetek mi lenne a helyes lépés?

2021. dec. 7. 08:07
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
19%
Minimum két évet várjanak még a lefekvéssel, magyarázd el a lányodnak, egyrészt,hogy még fiatal ehhez - mármint a lefekvéshez -, és hogy a fiú mennyire gondolja őt komolyan, az abból is kiderülhet, hogy tudna-e várni még két évet rá.
2021. dec. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
95%
Engem 14-15 évesen tiltottak az akkori 17-18éves barátomtól, tudod mi lett az eredménye? Titokban kellett mindent megoldani, hazudni, hogy később ér véget az órám miközben egy korábbi busszal mentem haza és felmentünk a sráchoz stb... Ha lebuktam nagyon megbüntettek. Anyu akkor már tudta, hogy lefeküdtem a sráccal, nagyon mérges is volt érte. A srác rendes családból való volt, ismerte a szüleit is, maga a srác is rendes volt. Nekem még csak 7 éves a lányom de már most készülök lelkileg, hogy ha 14 éves lesz én is ebben a helyzetben leszek majd és miként kellene majd viselkednem, hozzá állnom a dolgokhoz... Én utáltam, hogy ennyire szigorúak voltak a szüleim és utáltam, hogy ezért sokat kellett hazudnom nekik mert alapjáraton egy rendes, normális lány voltam. Úgy gondolom, hogy inkább legyen velem őszinte a lányom mert akkor mindig tudni fogom, hogy hol van, kinél van, mit csinál. Korlátok kellenek de a teljes tiltás nem jó.
2021. dec. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
19%

Off téma, de csak nekem furcsa az ilyen kérdéseknél hogy közel 18 éves, egy 14 évessel "jár" ?


Mégis mit lehet csinálni ? Egy normális buliba nem tudod elvinni, mindenért engedélyt kell kérni, a szülei jó esetben folyton a nyakatokon lesznek, hiszen mégis csak egy általános iskolás...


Lehet változik a világ, de az én koromban egy 14 éves lányt még gyereknek néztem.


Tudom "ok boomer" :D


26/F

2021. dec. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
26 évesen nem vagy boomer. Én 38 vagyok és az én időmben is jártak 14 éves lányok 17-18 éves fiúkkal. 6 osztályos gimibe jártam, így előfordult. Jellemzően a nagyon csinos, “fejlett” lányok jöttek be az idősebb fiúknak.
2021. dec. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
29%

34


"Jellemzően a nagyon csinos, “fejlett” lányok jöttek be az idősebb fiúknak."


Ez biztos nem esett jól az apukának :D

2021. dec. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

34


Értem, akkor ez csak az én, és a baráti/ismerősi körömre volt jellemző.

2021. dec. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
24%

33


Én is ezt mondom. Lehet velem van a gond, de nem tudom elképzelni, hogy egy majdnem nagykorú mégis mi a fenét akar egy gyerektől. Minden korban voltak olyanok akik úgymond korábban értek, de attól még egy gyerek. Nem tudm milyen mentális állapota lehet az ilyen majdnem felnőttnek ha összeillik egy 14 évessel.


26/N

2021. dec. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
0%
szerintem ne engedd ilyen fiatalon kávézni
2021. dec. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim válasza:
Beszélhetsz a fiúval is a lányod jelenlétében. Megkérdezheted a szándékairól a lányoddal kapcsolatban. Csak a miheztartás végett. Így a lányod is tudhatja, hogy számíthat rád
2023. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Tudom,hogy már régi, de akkora poén,hogy itt arról van szó, hogy egy 14 éves kislány lefekszik egy 18 évessel, de a többség a heti 2-3 kávézástól van kiakadva :D


Mindenesetre remélem jól alakultak a dolgok.


20L

dec. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!