Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kocsival, vagy vonattal...

Kocsival, vagy vonattal engednéd ki hamarabb a gyerekedet a barátaival Bécsbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Négy barátnőmmel beszéltük, hogy szívesen kimennénk még most, decemberben. 1 napra csak, reggel mennénk, este jönnénk is vissza (Budapest mellett lakunk).

Végzősök vagyunk, egyedül nekem van jogosítványom és autóm. Nyáron csináltam a jogsit, azóta is sokat vezetek (napi szinten). De ha nagyobb távra megyünk, és én vezetek, akkor azért érzem a nap végére, hogy elfáradtam. Kint meg amúgy is lenne program, hazafele inkább csak pihennék már, nem még utána levezetnék 240 km-t...

Vonattal kicsit több, mint 2,5 óra lenne az út, gondolom vannak jobb állapotú vonatok, vagy lehet választani, hogy milyen osztályon utazunk. Autóval talán 2 óra alatt ott lennénk, cserébe a nap végére tényleg hulla fáradt lennék.


Barátom mondta, hogy nem akarunk mi sötétben a pályaudvarok közelében mászkálni, meg hogy a vonatok is folyamatosan késnek, az a 2,5 óra simán lehet 3-4 óra is. A barátnőimnek meg az a bajuk, hogy vásárolni is szeretnénk és akkor hova tesszük a cuccokat, végig kell cipelnünk mindenhol. Ebben mondjuk van igazság.


Szerintetek így melyik lenne a jobb opció? Szülőként melyiket preferálnátok?

A pályaudvarok környéke tényleg veszélyes, vagy ez csak ilyen mendemonda, mint hogy Pesten rögtön kirabolnak, ahogy kiszállsz az autóból?



2021. dec. 11. 17:30
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Vonat, egyértelműen. Parkolni folyamat stressz, drága is egyébként, és amúgy Budapesten élek közel 10 éve, megjártam én már az összes pályaudvart többször is, sosem raboltak ki, pedig 18 évesen költöztem ide, szóval nem mondhatnánk, hogy a naiv kislányt biztos elkerülték, mert kétlem :D Főleg, hogy társasággal mennétek, szerintem esélytelen, hogy bármi baj történjen veletek, akár Budapesten, akár Bécsben.

A barátnőid meg vásároljanak annyit, amennyi elfér egy hátizsákba, és problem solved. Nehogy már amiatt kerüljetek veszélyes helyzetbe, mert te fáradtan inkább autót vezetsz, hogy a 15 bevásárlótáskájuk/fő kényelmesen utazzon haza. Hagyjuk már.


Amúgy szülőként nem engedném (azaz, 18 évesen már csak javasolnám, hogy inkább kerülje) a lányomat vezetni, ha csak nyáron szerezte a jogsiját, és egy kisvárosban vezet nap mint nap.

2021. dec. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Budapesten vezetek általában, ott járunk középiskolába és szeptember óta már nem visznek kocsival, hanem egyedül jövök, megyek, így szabadabb vagyok, nem is kell mást ugráltassak.


A rutinomat tekintve nem hiszem, hogy annyira rutintalan lennék igazából... Nyáron rengeteget mentünk autóval a Balatonhoz, egyszer levezettem Makarskáig is, bár ott úgy csináltuk, hogy odafele megálltunk Pécsnél, hazafele pedig már a barátom vezetett. Apukám pedig Szegeden él, kéthetente megyek hozzá. Szóval vezetni sokat vezetek, és nagyvárosokban, autópályán. De érzem, hogyha mondjuk úgy megyek Szegedre, hogy egyik nap megyek, másik nap jövök, akkor azért elfáradok.


De ezzel nem azt akarom mondani, hogy akkora a rutinom, mint annak, aki 30+ éve vezet, de szerintem ahhoz képest, hogy nyáron lett jogosítványom, biztonságosan vezetek és sokat is.

2021. dec. 11. 18:58
 13/37 babyboom567 ***** válasza:
89%

Én ilyen háttérrel(friss jogsi, bulis fiatalok,tél,délután már sötét),tutira nem engedném,hogy kocsival menjetek,és karácsonykor meg intézzem a temetést.És nem attól kell a legjobban félni, hogy te csinálsz bajt, mert általában a vétlenek halnak meg.

Ne menj kocsival kérlek, egy bécsi shoping nem ér annyit,hogy bajotok legyen.

Ha esetleg kirabolnának az állomáson(de nem fognak), akkor is csak pár pótolható értéketek lesz oda, és nem az életetek/egészségetek.

2021. dec. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

ha annyira rettegnek a szülők a keletitől, akkor valaki kimegy veletek a vonathoz, és valaki értetek megy este... (aki amúgy sötétedés után már retteg a pesti utcákon, az télen egyátalán nem megy ki a lakásból?)

ott a railjet, az nem valami lepra kis magyar vonat, egyenesen elvisz titeket a hauptbahnhofra, még csak átszállni se kell, csak leszállni amikor azt mondja a képernyő. havi rendszerességgel járok vele, a railjet elvétve késik, egyrészt mert műszakilag jobban áll, másrészt mert a nyugat felé kivezető vasútvonalat egy kicsit jobb állapotban tartják, mint a többit.

vásárolni meg őszinte leszek nem tudom mennyire vagytok gazdagok, az autóból meg eleve a kirándulás ötletéből legalább a középosztályba tartoztok, de nem tudom mit lehetne venni mondjuk egy olyan 200 euró értékben, amit valóban cipelni kell. vagy veszel egy designer kistáskát, mert valamiért még mindig az él a fejekben, hogy olyat magyarországon nem lehet (jó meg tudom hogy áfa, de ha szr napja van a forintnak, semmivel nem jössz ki jobban kint), ha meg szuvenírt vesz, a teljes iskolai osztályotoknak bögrét akarnak shoppingolni, hogy azt cipelni kell?

plusz, ha baleset van az autópályán, akkor ott rohadtok meg összezárva, arról nem is beszélve, hogy ki tudja meddig kell virrasztanod, ha nincs váltósofőr, ha csúszik a vonat, akkor elüldögéltek pár órát melegben, világítással, árammal, kényelmesen, fel lehet állni, lehet sétálni, van wc, a büféskocsiról mondjuk most nem tudok nyilatkozni hogy van-e.

(barátod meg nyugodjon meg, attól még hogy az ő csaja vagy, nem minden szervkereskedő rád feni a fogát. más is túléli délután hatkor vonatozni, te is túl fogod. ha valóban ilyen rettentő veszélyes lenne egy pályaudvar, szerinted létezne vonatközlekedés naplemente után?)

2021. dec. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

Amiket én szeretnék venni, azokat Magyarországon tényleg nem lehet beszerezni (sajnos). Több helyen úgy van, hogyha üzlet nincs az országban, akkor szállítani sem szállítanak ide terméket.

Ilyen instagramos vásárlásban pedig nem bízok, hogy elutalom előre a pénzt, ő megveszi, majd elküldi nekem... Meg kicsit úgy vagyok vele, hogyha már annyi pénzt kiadok valamiért, amennyibe kerül, akkor szeretném átélni a vásárlás élményét is, hogy kiválasztom, melyik méret a legjobban passzoló, milyen színben, próbálgatok, utána szépen becsomagolják stb.

2021. dec. 11. 19:26
 16/37 anonim ***** válasza:
25%
Ugyan mi az, amit 2021ben nem lehet Magyarországon kapni????
2021. dec. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Hidd el, bőőőven van ilyen. Könnyebb lenne az életem (és a pénztárcám is), ha lehetne itt is kapni mindent.
2021. dec. 11. 19:34
 18/37 anonim ***** válasza:
16%
Pl?
2021. dec. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Ha jártasabb vagy benne, akkor tudod, ha pedig nem, akkor nem. Örülj, hogy te mindent megvehetsz helyben, vagy hogy kiszállítják neked.

A kérdésem alá nem szeretnék konkrétumot írni, nem ehhez tartozik, meg nem is a fő cél a vásárolgatás. De ha már ott leszünk, élünk a lehetőséggel.

2021. dec. 11. 19:38
 20/37 anonim ***** válasza:
13%
Magyarán nincs ilyen, csupán menni akarsz.
2021. dec. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!