Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kocsival, vagy vonattal...

Kocsival, vagy vonattal engednéd ki hamarabb a gyerekedet a barátaival Bécsbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Négy barátnőmmel beszéltük, hogy szívesen kimennénk még most, decemberben. 1 napra csak, reggel mennénk, este jönnénk is vissza (Budapest mellett lakunk).

Végzősök vagyunk, egyedül nekem van jogosítványom és autóm. Nyáron csináltam a jogsit, azóta is sokat vezetek (napi szinten). De ha nagyobb távra megyünk, és én vezetek, akkor azért érzem a nap végére, hogy elfáradtam. Kint meg amúgy is lenne program, hazafele inkább csak pihennék már, nem még utána levezetnék 240 km-t...

Vonattal kicsit több, mint 2,5 óra lenne az út, gondolom vannak jobb állapotú vonatok, vagy lehet választani, hogy milyen osztályon utazunk. Autóval talán 2 óra alatt ott lennénk, cserébe a nap végére tényleg hulla fáradt lennék.


Barátom mondta, hogy nem akarunk mi sötétben a pályaudvarok közelében mászkálni, meg hogy a vonatok is folyamatosan késnek, az a 2,5 óra simán lehet 3-4 óra is. A barátnőimnek meg az a bajuk, hogy vásárolni is szeretnénk és akkor hova tesszük a cuccokat, végig kell cipelnünk mindenhol. Ebben mondjuk van igazság.


Szerintetek így melyik lenne a jobb opció? Szülőként melyiket preferálnátok?

A pályaudvarok környéke tényleg veszélyes, vagy ez csak ilyen mendemonda, mint hogy Pesten rögtön kirabolnak, ahogy kiszállsz az autóból?



2021. dec. 11. 17:30
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
nem szulo vagyok, de ennek ellenere mindenkepp vonat. par honapos jogsival egesz nap 5 orat vezeti es utana meg varosnezes, shippingolas stb, nagyon faradt leszel, es meg rutinod sincs, ez veszelyes. az allomasok sehol nem a legjobbak, de azert nem egy narnia, nem kell ejszaka ott boklaszni de annyira hogy felszalljatok meg leszalljatok, semmi bajotok nem lesz. egyebkent meg az osztrak vonatok sokkal megbizhatobbak mint a magyarok szoval a baratodnak nem lesz igaza a tobb oras kesesekkel
2021. dec. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Kisebb késések ennek ellenére előfordulnak a Bécsbe közlekedő vonatokon két fő okból:

- a Budapest - Bécs út kb. 240 km, amiből csak 65 km van Ausztriában. A többi Magyarország, még ha annak legjobban rendben tartott "kirakat"-vasútvonala is.

- visszaútban a RailJet vonatok, München-ből, Zürich-ből vagy Innsbruck-ból jönnek. Ilyen hosszú úton előfordulnak forgalmi zavarok, akármilyen jól szervezett is az osztrák, német vagy svájci vasút.

2021. dec. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
0%
inkább vonattal, de mit csináltok ott, mikor korlátozások, lezárások vannak?
2021. dec. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
A lezárások december 13-ától feloldódtak. Tegnap a zárt helyen maszkviselés, távolságtartás és 2G szabály betartása mellett minden kinyitott újra. A beutazásra 3G szabály érvényes, a rendezvényekre, mint pl. karácsonyi vásár 2G.
2021. dec. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

30, holnap kimegyek a pályaudvarra és megnézem ezt magamnak o.o

(amúgy a metrókocsi biztos be van kamerázva, azt már többször nézegettem, vagy az más kategória jogilag?)

2021. dec. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 b1812567 ***** válasza:
100%

Mindenképp a vonatot javaslom. 20+ éve vezetek, de amikor Bécsbe megyünk autóval, mindig agyvérzés kerülget.

Plusz, mint korábban írták, a bécsi pályaudvarok kicsit másként festenek mint a magyar fővárosban. :)

A lezárásokkal és a vasárnapi zárvatartással tényleg érdemes képbe kerülni indulás után, bár pont dec. 19-én valami extra nyitvatartás lesz, legalábbis sok üzletben biztos.

2021. dec. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Én arra is gondolnék, hogy mi van, ha szembejön egy karácsonyi vásár és meginnátok egy bögre forralt bort. Most nyilván nem az a világ meg meg lehet lenni anélkül is, természetesen, de ha éppen rákívánsz és mindenki más ott borozgat körülötted, te meg csak teázol, az igenis rosszul eshet. Szerintem ilyen szempontból is kicsit kötetlenebb a vonatozás.
2021. dec. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!