Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kocsival, vagy vonattal...

Kocsival, vagy vonattal engednéd ki hamarabb a gyerekedet a barátaival Bécsbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Négy barátnőmmel beszéltük, hogy szívesen kimennénk még most, decemberben. 1 napra csak, reggel mennénk, este jönnénk is vissza (Budapest mellett lakunk).

Végzősök vagyunk, egyedül nekem van jogosítványom és autóm. Nyáron csináltam a jogsit, azóta is sokat vezetek (napi szinten). De ha nagyobb távra megyünk, és én vezetek, akkor azért érzem a nap végére, hogy elfáradtam. Kint meg amúgy is lenne program, hazafele inkább csak pihennék már, nem még utána levezetnék 240 km-t...

Vonattal kicsit több, mint 2,5 óra lenne az út, gondolom vannak jobb állapotú vonatok, vagy lehet választani, hogy milyen osztályon utazunk. Autóval talán 2 óra alatt ott lennénk, cserébe a nap végére tényleg hulla fáradt lennék.


Barátom mondta, hogy nem akarunk mi sötétben a pályaudvarok közelében mászkálni, meg hogy a vonatok is folyamatosan késnek, az a 2,5 óra simán lehet 3-4 óra is. A barátnőimnek meg az a bajuk, hogy vásárolni is szeretnénk és akkor hova tesszük a cuccokat, végig kell cipelnünk mindenhol. Ebben mondjuk van igazság.


Szerintetek így melyik lenne a jobb opció? Szülőként melyiket preferálnátok?

A pályaudvarok környéke tényleg veszélyes, vagy ez csak ilyen mendemonda, mint hogy Pesten rögtön kirabolnak, ahogy kiszállsz az autóból?



2021. dec. 11. 17:30
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

??

Van ilyen, megnyugtatlak. Nem is egy. Azért Budapest nem a világ közepe, hogy itt az összes márkának legyen flagship storeja, vagy üzlete. Persze, vannak híres(ebb) márkák is, de ha pont az nincs, amit én szeretnék, nem megyek velük sokra.

Leírtam azt is, hogy nem a vásárlás a fő cél, ami miatt mennénk. De ha mégis így lenne, nem hiszem, hogy idegeneknek kéne magyarázkodjak miatta. :)


Ez kicsit olyan, hogyha te valamit nem ismersz, vagy valamiről nem tudsz, akkor az biztosan nem létezik. Érdekes felfogás.

2021. dec. 11. 19:44
 22/37 anonim ***** válasza:
13%
Nézd, nem hinném hogy akkora probléma lenne belőle ha leírnad, hogy Tudomisenmi Kence szajfenyt vagy a Francsetudja pólót akarsz venni. De miután az istenért se akarod leirni, egyértelmű , hogy nincs ilyen, csupán simán shoppingolni szeretnél Bécsben.
2021. dec. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

Sem Dior, sem Tiffany üzlet nincsen Magyarországon. Ergo szállítani sem fognak ide nekem semmit a két szép szememért cserébe. A legközelebbi üzlete mind a két márkának Bécsben van.

De mondhatnám ugyanígy a Chanelt, Hermést, Cartiert is (a teljesség igénye nélkül).

Remélem, ezután az infó után jót alszol ma éjszaka!

( ennyi felesleges kommentet a kíváncsiság miatt... )

2021. dec. 11. 19:52
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
14 vagyok, oké, akkor designerhandbag, azt nem kell cipelni. vagy menjetek pici gurulós bőrönddel, abba minden belefér, és húzhatjátok felváltva. ha viszont tényleg akkora nagybevásárlást tartotok, hogy nem fér bele, akkor menjetek két autóval, szülőkkel, van azért parkoló bécs szerte, csak rohadtdrága, de akkor az nem számít. Mariahilfer felső végén a westbahnhofnál tudom hogy van, meg elvileg valahova a graben alá is be lehet parkolni, ott becuccoltok az autókba, és utána lehet sétálni menni. (másutt is van persze parkoló, de ami luxusmárka bécsben nekem beugrik, az mind itt van.)
2021. dec. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeresen utazom Budapest és Bécs között, autóval és vonattal is. Vonattal és autóval is egyaránt 2.5 óra körüli az út.

Autóval számolni kell azzal, hogy a járvány (és a migráció) miatt most van határellenőrzés Ausztria irányába és jellemzően minden autót megállítanak a 3G szabály ellenőrzése miatt. Emiatt simán lehet ott akár fél óra várakozás. Vagyis a 2.5 óra szinte biztos nem annyi lesz. A 2.5 óra máskor is csak akkor annyi, ha semmi fennakadás, felújítási munka nincs az autópályán. Forgalmas időben ritkán lehet akadálytalanul haladni, mert a Budapest - Bécs közötti forgalom kinőtte a 2 sávos autópályát.

Karácsony előtt számolni lehet a török vendégmunkások miatt megnövekedett forgalommal is.

Vonattal napi 7 vonatpárt az ÖBB RailJet vonatai adnak, 1 vonatpár Cseh RegioJet szerelvény. Ezek a legszínvonalasabb menetrendszerinti vonatok Magyarországon, igazán kényelmesek és tiszták. Van még napi néhány EuroCity vonat, ezek is jobbak, mint a magyar átlag. Időnként késik a vonat, ha valami fennakadás van, de ugyanilyen eséllyel az autópályán is lehet fennakadás. Vonaton még nem találkoztam Covid miatt határellenőrzéssel (vonattal nem terjed a vírus?), ha jönnek is határőrök, ők migránsokat keresnek, EU polgárokkal nem foglalkoznak. A határellenőrzés nem növeli a menetidőt, mert menet közben mennek végig a határőrök a vonaton.

Kezdő vezetőként nem vezetnék egy nap alatt 2*2.5 órát, főleg hazafelé sötétben. Ha valamelyikőrök szülője lennék, inkább elvinnélek Titeket Bécsbe autóval. Ha vásároltok valamit, hívtok és beteszitek a csomagtartóba, közben pedig vár az autó valami belvárostól távolabbi helyen, ahol ingyenes a parkolás.

2021. dec. 12. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
95%

Azt hiszem, 1 évesnél frissebb jogsival nem is vezethetsz külföldön.

A vonat tökéletes alternatíva 4 fiatalnak.

2021. dec. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
18 éves kor alatt nem szabad külföldön vezetni. Kezdő vezetői jogsival (<2 év az első nemzetközi kategória megszerzése után) nem szabad vontatni és motorkerékpáron utast szállítani.
2021. dec. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Akkor illegálisan vezettem át kb egész Horvátországon? Jó tudni, na mindegy.


Arra is gondoltunk, hogy valaki kivigyen minket, de mivel 5-en vagyunk, sehogy nem lenne megoldható, hogy egy autóba beférjünk. :(

2021. dec. 12. 09:44
 29/37 anonim ***** válasza:
0%
Repülő
2021. dec. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Bécsben a nemzetközi vonatok 2012 óta a Haupbahnhof-ra érkeznek. Ez egy új pályaudvar, ami a korábbi Südbahnhnhof helyén épült. Nagyon kulturált, este sincs semmi félnivaló ott. Pont olyan színvonalú, mint akár a Bécsi nemzetközi repülőtér. Metróra, több villamosra, buszra lehet ott átszállni. A Karlsplatz 2, a Stephansplatz 3 megálló az U1 metróval.

Még valami a közbiztonságról: azt hiszem, kamerák nincsenek ott, mert a köztéri térfigyelő kamerákat az osztrák jogrend nem teszi lehetővé, ezért itt ilyenek nincsenek Ausztriában.

2021. dec. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!