Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire engeditek, hogy...

Mennyire engeditek, hogy tiszteletlen, csúnya szavakot használjon a kamaszotok?

Figyelt kérdés

Nem rég láttam, hogy egy lány úgy beszélt az anyjával, hogy “b+ mennyire g*ci jó a hajad”


Nem mondhatom, hogy nem csattant el tinikoromban egykét csúnya szó, de többnyire szóltak a szüleim, hogy beszéljek tisztelettudóan, ne úgy, mint a cigók.


Nálatok hol van a határ?


2022. jan. 21. 17:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, én azt mondtam volna, hogy szájba vágom, ha még egyszer ilyen csúnyán fog beszélni.
2022. jan. 23. 22:47
 12/15 anonim ***** válasza:
48%
Én is azt mondtam volna. Ráadásul lány szájából a g*ci jó kifejezés... rettentő alpári. Mondjuk fiútól is. Nem ez a szint vagyok.
2022. jan. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
#6-os ott a pont. Én sokáig dolgoztam pszichiátriai klinikán (adminisztratív munkakörben), de szerény megítélésem szerint csak az megy pszichológusnak vagy pszichiáternek akinek önmagának is valami lelki problémája van vagy csak simán "kettyós".
2022. febr. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
91%

#10 "A hajára mondta ezt a jelzőt, pozitív kontextusban."


A trágár beszéd a pszicholingvisztika szerint komoly agresszív kontextust tartalmaz, ezért alapból szerintem kizárt a pozitív jelentés. Mégha a szavak jelentése az is volt, hogy tetszett a lánynak az anyja haja, a trágárság nagyon erősen ellenontozza ezt.


Gondolj csak bele, hogyha kimondod ezt, hogy


Anya b*zmeg, de g*cijó a hajad!


vagy azt, hogy


Anya, annyira nagyon csinos a hajad!


gondolom érezhető a különbség, és hogy teljesen más kontextust, szituációt kapcsolsz hozzá fejben, annak ellenére, hogy kb. ugyanaz a jelentése.

2022. febr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Én valamennyire engedem, mivel én magam is használok ilyeneket. Álszent dolognak tartom, ha valaki sose káromkodik, még akkor sem, ha belerúg a küszöbbe a kislábujjával, vagy kirúgják a munkából, megcsalják stb. De nem a hétköznapi beszéd része nálunk a káromkodás, hanem indulat kifejezésére szolgál. Sosem hangzana el nálunk ilyen mondat, mint amit idéztél.
2022. febr. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!