Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom mindent tanul, csak...

A lányom mindent tanul, csak azt nem amit kéne, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A lányom most tizennégy éves, eddig nagyon jó jegyei, kitűnő bizonyítványai voltak, viszont ebben az évben több probléma is adódott vele. Már alig tanul, legalábbis nem olyat, amit kellene.


Már az iskolából is szóltak, hogy ez egyáltalán nincsen rendben, folyton mást csinál a tanórákon, rengetegszer szólnak rá a tanárok, de ő rá sem bagózik, az egyiknek azt mondta, hogy a tantárgya nem fontos és hogy nem érti "mit van felháborodva". A tiszteletlenséget már elmagyaráztam neki, de egyszerűen nem tudom rábírni, hogy tanuljon.


Az a baj, hogy nagyon is értem, hogy zene, rajz helyett mást csinálna, egyáltalán nem akarom tőle eltiltani, hogy mondjuk lengyelül tanuljon, vagy a kémiát gyakorolja, de ezek mind az iskola rovására mennek. A város legjobb gimnáziumába került nemrég, de ez az iskola nagyon rá van állva a zenei vonalra, ami őt viszont a legkevésbé sem érdekli. Nem tudok vele dűlőre jutni, folyton azt hajtogatja, hogy tiszta vicc, hogy azért van leszidva, mert zene óra helyett kémiára tanul. Több botrány is volt már ebből, senki nem nézi jó szemmel és nagyon nem szeretném, ha kibukna.



Már így is ég a pofám az osztályfőnöke előtt, és teljesen tanácstalan vagyok... Nem az a baj, hogy nem okos, vagy nem tanul, de vannak olyan tantárgyak, amiket egyszerűen kihagy, mert neki nem fontos.



2022. máj. 31. 18:07
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
70%

Van egy mondatod, ami megragadta a figyelmemet, hogy nincs időtök koncertekre járni.


Na már most, engem kényszerből elrángattak kamasz koromban egy komolyzenei koncertre, annyi maradt meg bennem, hogy nem volt kedvem menni, mégis elcibáltak és untam az egészet, utána meg aki vitt megjegyezte, hogy más meg örülne, hogy lejuthat oda.


Más hasonló koncertekre is vittek, de 0 emlékem van a performanszról, össz-vissz annyira emlékszem, hogy unom.


Elrángattak múzeumba, csak végigsétáltam az egészen, ha otthon kérdezték mit láttam, nem tudtam összefoglalni.


A szépirodalmi felnőtt könyvek nem kötöttek le.


Mindig azt vágták a fejemhez, hogy bezzeg a Gizi néni lánya, ő egyik könyv után olvassa a másikat és COELHOT meg GABRIEL GRCIA MARQUEZT meg KUNDERÁT olvas és mindig lesi az operaház meg a színházak programjait, havonta kétszer múzeumba is megy és barátkozzak csak Gizi néni lányával, mert rámférne egy kis kultúra, ő meg jó hatással lenne rám.


Na én így mégjobban elidegenedtem a zenétől, az olvasástól, a kiállításoktól, mindentől.


Aztán ahogy nőttem és a szüleim beletörődtek abba, hogy nem leszek Gizi néni lánya, elkezdett érdekelni az olvasás.

Utána valahogy lkezdett tetszeni az opera és az operett és eljártam előadásokra.

Elkezdett a festészet, a szobrászat érdekelni és mentem kiállításokra.


***


Tehát, ha most nem érdekli se a zene se semmi hasonló, akkor hadd foglalkozzon azzal, ami érdekli, majd később lehet érdekelni kezdi, az ember változik.

2022. jún. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
Nem akartam, hogy ebből félreértés adódjon. Semmit nem szeretnék ráerőltetni a lányra, engem igazan nem foglalkoztat, hogy ő éppenséggel nem nagy rajongója az ilyen komoly zenei dolgoknak. Olvasni nagyon szeret, nem mondanám egyáltalán műveletlennek, azzal foglalkozik, ami magától is érdekli. Én nem szeretném őt a saját idealizált képemre formálni, de értelemszerűen, mint szülő, szeretném ha egy jó iskolába járhatna, ha jó lenne a környezete, mindent megkaphatna amire szüksége van az élethez és miegymás. Nem szeretném beleerőszakolni a zenébe, csupán ez az iskola jellege.
2022. jún. 1. 17:55
 33/39 anonim ***** válasza:
75%
Kedves kérdező. Megvan a megoldás. A lányod legyen magántanuló. Irassátok be magyar iskolába lesznek online órai küldik emailen a leckét. Fél évente hazaviszed Mo.ra és vizsgázik. Közben magának oszthatja be a napirendjét és azt tanulna amit szeret. Közben járjon pszichológushoz, hogy a lelke rendbe jöjjön. 4 év múlva meg szépen hazaköltözik 18 évesen nyugtasd ezzel a lelkét.
2022. jún. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, mi is külföldre költöztünk kamasz gyerekkel. Nyilván nem tetszett neki, otthona maradtak a barátai, szerette az iskoláját, lázadt az egész ellen. Az első évben kb semmit sem tanult a suliban. Volt olyan tantárgy, amiből le se töltötte a könyvet. Szerencsére eléggé megértő volt a suli, mert láttak azt, hogy képességeihez képest nagyon alul teljesít. (Nyelvi lemaradása nem volt). Jövőre érettségizik, és szeret itt lenni. Nemrég mondta, hogy jó, hogy kijöttünk, teljesen más lehetőségei vannak ezért. De az eleje piszok nehéz volt vele és sok sok türelem kellett hozzá. Kitartást. Nálunk a 3. év volt a vízválasztó.
2022. jún. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

Kamaszodik… 😃

Egyébként én 21 éves is egyetértek a gondolkozásával, ami nem érdekli, azt nem kell eröltetni

2022. júl. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
*erőltetni
2022. júl. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

"ez az iskola nagyon rá van állva a zenei vonalra, ami őt viszont a legkevésbé sem érdekli"


Ki akarta, hogy olyan iskolába menjen, ahol az a fontos, ami őt nem érdekli?

Pont az a magyar iskola hibája, meg sok szülőjé is, hogy elvárják, hogy egy gyereket minden tárgy egyformán érdekelje, egyformán tudja.

Mi, felnőttek sem így működünk. Miért nem tanulhat olyan irányban, ahol a kémia a fontos? Ráadásul sokkal többre mehet vele, mint a zenével, ami nem is érdekli.

Én hagynám, hogy az érdeklődésének megfelelő irányba menjen, ha kell, iskolát váltanék.

2022. júl. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
#37 vagyok. Látom, Németországban éltek, akkor a magyar iskolára vonatkozó részt sztornózom.
2022. júl. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

37-38-nak.

Olvasd végig a kérdező összes kommentjét, mert rengeteg dolgot írt később. Németországban élnek, a lányát ott torokelvágással fenyegetik a kedves iskolatársak, de anyuka nem akar hazajönni, mert itthon nem élnének olyan színvonalon, amilyenen akar.

A zenei jellegű iskolát a lány akarta, aki korábban hangszert is tanult, most meg rühell minden zenetanulást.


Ordít az egészből, hogy a lánynak Németországból van elege, de anyuka nem hajlandó hazaköltözni.

2022. júl. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!