Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves gyerek tényleg nem...

12 éves gyerek tényleg nem tud egyedül elkészülni suliba és elmenni?

Figyelt kérdés

2022. aug. 15. 07:05
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
100%
Átlag gyerek megoldja(bár lehet lakás nem mindig marad bezárva és gyakran fog elkésni), problémás gyerek nem képes rá. Az osztályok harmada problémás gyerekekből áll.
2022. aug. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az időben felkeléssel lehet gond felnőtt felügyelet nélkül, magyarán az ébresztőóra/telefon nem elég. Én anno simán visszaaludtam volna... mindig többször kellett szólni nekem, hogy keljek fel, mert kb. válaszoltam, hogy igen, és utána visszaaludtam. :) Nem a suli miatt, csak sosem voltam jó kelő.

A többi részének mennie kell egy 12 évesnél normál esetben. Segíthet, ha van kis barátnő/barát, akivel együtt mehetnek legalább az út egy részén, az ilyesmi jó motiváció.

2022. aug. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
50%

Amúgy ez az ébresztőre kelés egyeseknél olyannyira nem megy állítólag, hogy egy kolléganőm a 28(!) éves fiát ő kelti, hogy az biztosan odaérjen munkába. Ha pl. éjszakások vagyunk, a fia meg délelőttös, az egyik hajnali szünetben felhívja, hogy kelljen, mert az ébresztőre állítólag nem kelne fel.

Vannak szülők, akik egyszerűen nem is akarják önállóságra szoktatni a gyerekeiket, csak kijelentik, hogy a gyerek nem képes rá. Aztán ott lesz felnőttként, hogy még a hűtőben hagyott ebédet sem tudja megmikrózni, inkább nem eszik, ha nem teszik elé...

2022. aug. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
91%
Önállóságra kell tanítani a gyereket, ne legyen ilyen helyzet. Szerintem a többség képes ezt egyedül megugrani. 11 évesen kaptam egy órát (nem a szundis típus, jó hangos), és onnantól kezdve rám volt bízva a reggel. Főztem egy teát és csináltam szendvicset, ezeket elcsomagoltam magamnak. Vagy reggeliztem vagy nem, mosakodas, fogmosás, öltözködés és indulás suliba busszal a barátnőmmel együtt, aki szintén mindig kitalált időben egyedül a megallóba. Volt hogy a szüleim még aludtak, vagy már elmentek otthonról mikor indultam.
2022. aug. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
100%

Bár 34 éve volt, de én másodikos koromtól egyedül keltem, reggeliztem és busszal mentem suliba. (haza is egyedül mentem) A szüleim 7-re jártak dolgozni 30km-re a lakóhelyünktől, így gyorsan önálló lettem.

Soha nem aludtam el, soha nem késtem el.


Most 8 éves a lányom, nem hinném, hogy erre képes lenne akkor sem, ha muszáj.

2022. aug. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
88%

Az enyém is 8, szerintem képes lenne egyedül felkelni(mivel magától pattan ki a szeme hajnalban, sosem volt a lustálkodjunk ágyban típus), nyáron egyedül fel is tudna öltözni, csinálna magának ciniminiest, bezárna az ajtót, és ha egy, max két utcára lenne a sulija, el is tudna menni.


De fixen késne, sokszor maradnának ki dolgok, pl ajtóbecsukás, gyakran lenne feszült, mert nem sikerül rendesen felöltöznie és késne miatta, vagy hazárdjáték lenne a közlekedés, ha úttesten is kellene átmennie, simán benne van a pakliban, hogy elcsapnák egy meggondolatlan lépés miatt.. otthonhagyná a tornacuccát, néha táskát, meg ilyesmi. Télen tuti nem menne neki az öltözés miatt, és a havas közlekedés miatt.. 12 éves korára megpróbálom belőle kisajtolni ezt a fokú önállóságot, de biztos akkor is lesznek majd nehézségei.. Nem hiszem, hogy rajtunk múlna, az öltözést is mióta gyakoroljuk, aztán csak nem megy még az overálnadrág felvétele, és ideges lesz az esőnadrág+gumicsizma kombótól, hogy beillessze alá a gumit, meg ilyesmi..


Van, akinek nincs annyi türelme, itt vagyok 30 felett, és engem is elkap néha az ideg, ha egyedül nem tudom az 5. próbálkozásra sem bekapcsolni a karkötőmet.

2022. aug. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
74%
Lányom 8 éves kora óta, egyedül kell, és megy iskolába, busszal 3 faluba, még sosem késett, vagy aludt el. A kényszer nagy úr, sok szülő gondolja csak, hogy nem képes rá a gyereke.
2022. aug. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:
Azért nem képes a gyerek, mert netezik meg nem tud felkelni az ébresztőre? Nálunk reggel nincs gép. Az én 12 évesem bevásárol a pékségben és porszívóz. Reggel szendvicset csinál és tud kaját mikrózni, a kenyérpirítót is tudja használni. Suliba is el tud menni, nézi az órát, hogy mikor kell indulni, 35 - kor. De úgy látszik, ez kuriózum, mert még az ajtót is tudja kulcsra zárni. Szekrényből fel tud öltözni. Szerintem a többség lebutítja a gyerekét, igenis képesek önállóságra. De emiatt egy melót elbukni sztem luxus. Persze aki megteheti, hogy htb., az tegye. De ne kenje a gyerekre, hogy miatta.
2022. aug. 15. 18:42
 29/49 anonim ***** válasza:
76%
Fiam autista, egy darabon már egyedül megy suliba, de 12 évesen még kíséretet igényelt, messze van az iskola, két átszállás, nem könnyű. Minden gyerek más.
2022. aug. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:
Könyörgöm, az autista az teljesen más ügy. Természetes, hogy rá figyelni kell. Nem speciális igényű gyerekekre tettem fel a kérdést.
2022. aug. 16. 09:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!