Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves gyerek tényleg nem...

12 éves gyerek tényleg nem tud egyedül elkészülni suliba és elmenni?

Figyelt kérdés

2022. aug. 15. 07:05
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
77%
Pontosan, itt mindenki azt irja, hogy nem kiszolgálják, hanem kicsit felügyelik, terelgetik, foglalkoznak vele.
2022. aug. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 A kérdező kommentje:
Persze, hogy foglalkozol a gyerekkel, a férjjel is foglalkozol, pedig felnőtt, de nem szolgálod ki és nem csinálsz belőle tehetetlen embert. Az meg, hogy mindenki legyen home office - ban, nevetséges, nem is való mindenkinek. Csak azért, hogy felügyeljük a gyereket. Lehet azzal a gyerekkel máskor is törődni, délután, este, nem lesz lelki sérült, ha anyuka nem teszi elé a napi ötszöri étkezést és a tiszta ruhát. Bár felnőttbe is ismerek olyat, aki kikészíti a férjnek a ruhát.
2022. aug. 17. 09:40
 43/49 anonim ***** válasza:
36%
Engem sem hagytak ilyen szinten magamra 12 évesen, mégsem lettem életképtelen. Eszembe se jutna, hogy a gyerekemmel máshogy legyen. Tényleg nem értem, miért fáj ez neked, és miért vált ki belőled ilyen erős indulatokat.
2022. aug. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
50%
Az a helyzet, kérdező, hogy feltevéseddel ellentétben a 8-tól 4-ig tartó munkák fizetnek a legjobban, csak épppen tanulni kellett hozzájuk.
2022. aug. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
23%

Egyébkent miért hiszed, hogy az egyetlen helyes út a világon az, ahogy te csinálod? Miért nem lehet megérteni, hogy mások vagyunk, mások a lehetőségeink, a preferenciáink, és ezért máshogy éljük az életünket?

Te a 12 éves gyerekedet reggelente egyedül hagyod, tedd, senkit nem érdekel. De miért lenne ez mindenkinek kötelező? Miért vagy ilyen iszonyú mérges azért, mert masok nem pont ugyanígy csinálják?

Senki nem támadott téged azért, ahogy csinálod, úgyhogy légy szíves, te se tedd. Értsd meg, hogy nem egyféle képpen lehet jól csinálnim

2022. aug. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:

Azt írtam az elején, hogy azért nem vállal el jól fizető melót, mert kicsik a gyerekek, holott az egyik gimis. Nem azt mondta, hogy ezt választottam, mert a gyerekkel akarok lenni.

Hát én meg inkább azt látom, hogyha jobban fizet a meló, többet kellett érte tanulni, pont hogy nem 8-4-ig tart a meló. Persze más város, biztos mások a lehetőségek, itt nem sok minden van, ahhoz ingázni kell.

2022. aug. 17. 13:47
 47/49 anonim ***** válasza:
85%

12 évesen? A háztartást vezettem, mert anya már nem volt képes rá.


A gyereked borzalmasan önállótlan.

2022. aug. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim válasza:
84%
Én gyerekem 12 éves és teljesen önálló. Fel tud kelni időbe elkészül reggelizek és egyedül elmegy a suliba.
2022. aug. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
81%

Az enyém adhd-s, és mégis egyedül jár iskolába második osztálytól kezdve. Igen, néha itthon hagy dolgokat, vagy úgy megy el, hogy nem fésülködik meg, de ez a fejlődés velejárója. Majd szépen megtanulja, és legközelebb jobban figyel.

Szerintem ha muszáj neki, megteszi. Azt meg nem kell túlreagálni, ha esetleg elfelejt dolgokat. Sajnos volt olyan, hogy égve hagyta a villanyt. Az ajtót szerencsére mindig bezárja.

2022. aug. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!