Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves gyerek tényleg nem...

12 éves gyerek tényleg nem tud egyedül elkészülni suliba és elmenni?

Figyelt kérdés

2022. aug. 15. 07:05
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
92%

10-es!

Ez a törvény 2012 óta, bárhol utánanézhetsz. Beguglizod, hogy "igazolatlan óra", és kiadja.

A "lusta cigó anyukák" már rég a családsegítő látóterében vannak, a gyerekeik, gondolom, ezer éve védelembe vannak véve, nekik már tök mindegy. De egy normális családnak ez nem hiányzik.

2022. aug. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
91%
Neked nem is kell érteni kérdező. Hasonló korú a gyerekem és én sem dolgozom. Azért, mert megtehetem. Valszeg az ismerősöd is megteheti, ennyi.nem kell ezt tulgondolni.
2022. aug. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim válasza:
13%
A cigó mé örülne is ha vinnék a gyereket intézetbe.
2022. aug. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
86%

Én 10 évesen is egyedül mentem suliba. Akkor még keltettek és meg volt mondva, hogy mikor kell elindulnom. Belém nevelték, hogy nem szabad hibáznom (nem kaptam érte verést vagy ilyenek, csak láttam, hogy csalódnak bennem, ami mindennél rosszabb) úgyhogy sose késtem óráról.


Visszagondolva ennek a nevelési módszernek ez volt az egyetlen előnye, amúgy pokollá teszi az életem. Ha hibázok teljesen szétesek. Ha más hibázik az rendben van, de nekem nem szabad. És ezt nem a szüleim mondják, hanem én. Szóval ne így neveljétek a gyerekeiteket :)


Visszatérve a tárgyra, 12 évesen már teljesen egyedül mentem, rám volt bízva mikor kelek és mikor indulok.

2022. aug. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:
Nem SNI gyerek, van nagyobb tesó is mellette, gimis. Ezért nem értem.
2022. aug. 15. 08:50
 16/49 anonim ***** válasza:
90%

Te ki vagy a történetben?

Többen leírtuk, miért nem működik ez így, még nem SNI-s gyerekkel sem. Mi az, amit még mindig nem értesz benne?

Az, hogy van nagyobb tesó, nem releváns. Nem feladata minden áldott reggel a kistesóját rendezni.

2022. aug. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
78%
Én 5-es koromtól jártam egyedül, akkor pedig ugye 11 éves voltam. Ez biztos, mert iskolát váltottam. Volt saját ébresztőórám és nekem kellett összekészülni egyedül meg bepakolni a táskámba. Anyukám öcsémet vitte suliba, mert ő kicsi volt még. Szóval szerintem elég szomorú, ha ez manapság ekkora teljesítmény, mert mi egy átlagos osztály voltunk és nálunk szinte mindenki egyedül járt akkoriban. És csak 30 vagyok, tehát nem 65 éves, hogy " régen minden jobb volt" , de azért a közeli suliba még el tudtunk menni.
2022. aug. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
68%

8-asnak igaza van!


Hozzánk is azért járkálnak ki mert 3-10 perceket késtek a lányok az első órákról!


Nem, nem vagyunk cigók, csak kisbabával vagyok itthon és mivel kismilliószor kelni kellett hozzá, elaludtam én is, segítségem meg nincs.


Sajnos meg kellett tanulniuk a húgával együtt egyedül felkelni, összekészülni és elindulni, én a világomról nem tudtam (most se, mert a helyzet változatlan, pedig 14 hónapos már a kicsi).

2022. aug. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
79%

Itt nem arról van szó, hogy nem képes felkelni, táskát összepakolni, és elmenni az iskolába. Képes rá (jó esetben). De felügyelni kell. Rászólni, hogy tegye le a telefont, most már induljon, ilyenek. Mert gyerek.

Engem is terelgettek 12 évesen, és még később is, pedig nem voltam egy elveszett gyerek, eddigre máe átszállással jártam egyedül iskolába. De odafigyeltek rám, mert szerettek. Ahogy én is odafigyelek a saját gyerekeimre.

2022. aug. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
86%
11 a fiam. Felkel, összekészül, de kísérjük a suli utcájáig mert messze van és két még felnőtt fejjel is veszélyes kereszteződéswn kell átmennie és elég figyelmetlen tud lenni, lámpa egyikben sincs.
2022. aug. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!