Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy 14 éves gyereket elengedné...

Egy 14 éves gyereket elengednél busszal, úgy hogy még soha nem volt buszon egyedül?

Figyelt kérdés

2022. szept. 2. 16:56
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
100%
7 éves korom óta egyedül közlekedek távolsági busszal(és ez nem 20 éve volt) egy 14 évesnek sem kellene ennek nagy feladatnak lenni. Egyszer mutasd meg neki, utána már tudni fogja. Ennyi önállóság legyen benne.
2022. szept. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
100%
Mi most így vagyunk, most kezdte a gimit másik városban a gyerek. Kétszer mentünk el vele, én hétfőn már azt akartam volna, hogy egyedül menjen, de teljesen bepánikolt, hogy el fog tévedni. Tudom, előbb kellett volna. Igaz, ő adhd-s. Mindenben nagyon okos, de most ott tartunk, hogy nem tudom hogy fog iskolába járni.
2022. szept. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően igen, de!

Hová, mikor, miért megy? Ismerős a hely, AHOVÁ megy?

Pl. ha iskolába megy, és már bejártátok előtte az utat, ismeri a buszt, ismeri a helyet és tudja az utat biztonságosan a busztól az iskoláig, akkor igen.

Ha távolságival, többszáz kilométerre, a neten megismert ismerőshöz/pasihoz/csajhoz szeretne egyedül elmenni, full idegen helyre, akkor természetesen marad otthon a popóján.

2022. szept. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
100%
11 éves a fiam, busszal jár edzésre 15 km-re. Legtöbbször egy barátjával, de ő nem megy, akkor egyedül. Adhd-s, szintén tartott tőle, hogy mi lesz,ha eltéved, de hord magával okosórát, így látom is,hogy hol van,meg tudunk beszélni. Egyszer volt,hogy véletlenül nem a szokott buszra szálltak, és teljesen máshol kellett leszállniuk, de nem volt gond,elnavigáltuk őket és odataláltak ahova kellett.
2022. szept. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
100%
persze
2022. szept. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
92%
Persze, en 9 eves koromtol jartam egyedul, tavolsagi busz 20 km plusz utana 20 perc gyalog az iskola.
2022. szept. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim válasza:
35%
Hát... Azért ez durva... 14 évesen wcre ki tud menni egyedül? Ne röhögtesd ki magad.. 7-8 évesen azért már ha nincs messze pl az iskola akkor illik már rá szoktatni az egyedüli közlekedésre... Kész röhej.
2022. szept. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
84%
Vegyél vissza az arcodból utolsó. Ha falusi, és helyi iskolába járt, sansza se volt buszozni. Attól még nem hülye a gyerek...
2022. szept. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
93%

Bocs, kérdező, de ez most komoly kérdés?

Nyilván ha nem ismeri az útvonalat, akkor célszerű előtte közösen bejárni, na de utána hogy gondolod, hogy egy kamaszt mindig kísérgetni kell?

Valahol csak el kell kezdeni...Félre ne érts, én nem ítélkezem afelett, hogy miért nem járt már oviskorában is egyedül, hanem szimplán a kérdést nem értem. Muszáj lesz elengedned, hiszen hamarosan középiskolás lesz (ha ugyan nem az már). El fog járni a haverokkal moziba, sportolni, pizzázni, később bulizni, lehet majd párkapcsolata stb stb. Nem túl reális, hogy ezekre majd gardedámmal akar érkezni.

2022. szept. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%

Ha szokatlan neki a buszozás (vonatozás), akkor egyszer elkísérném, utána menjen egyedül.

Más (rosszabb, előnytelenebb) a helyzete egy falusi gyereknek, aki idegen (nagy)városba kerül. Neki még 14-évesen is szüksége lehet arra, hogy először valaki elkísérje, főleg, ha erre megkéri a szülőjét.


Réges-régen hallottam egy jótanácsot: Ha ismeretlen helyre mész és félsz, hogy visszafelé nem találod majd a helyes utat, akkor tegyél úgy, mint a majmok az őserdőben. Ne nevessetek ki, megindokolom és nekem számtalanszor bevált.

1). Elindulsz az ismert irányba.

2). Amikor irányt változtatsz (befordulsz egy mellékutcába vagy másik útra térsz stb.), akkor nézz vissza, hogy lásd, honnan jöttél. Ezt ismételd miden további letérőnél és jól jegyezd meg az utca (út) képét, ahonnan jöttél, tehát, ahová kell majd visszamenned.

Ez nekem és akinek már tanácsoltam bevált akár városban, akár egy nagy üzletközpontban stb.

2022. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!