Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A párom gyereke csak pénzért...

A párom gyereke csak pénzért jön, hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés
Hogy kezeljem, hogy a párom 15 éves fia csak a pénz miatt keresi az apját, hogy kérjen tőle? Együtt élünk egy éve, de én a gyereket nem is ismerem, mert nem hajlandó jönni hozzánk, pedig érte mennénk, szívesen látnám, örülnék neki. Sokszor hívta már a párom. Nekem is van egy gyerekem, a párom úgy bánik vele, mintha a sajátja lenne. De látom, rosszul esik neki, hogy a saját gyereke nem keresi. Néha hívja telefonon, hogy pénzt kérjen. Nekem ez nem tetszik így. Nem a pénzt sajnálom, hanem az a helyzet nem tetszik, hogy szeretetet, ragaszkodást nem kap, csak fejős tehénnek van nézve. De félek, ha szólok emiatt, a mi kapcsokatunk romlik meg. Elmondja ezt nekem, és kikéri a véleményem. Szívem szerint most már azt mondanám, ezt ne hagyja, hogy a gyerek kihasználja. De nem tudom, egyáltalán jogos - e ilyet mondanom. Nemnakarom, hogy ösztönből, érdekből működjek, de azt sem, hogy hülyének legyek nézve. Hogy kezelnétek ezt?
2022. nov. 30. 15:01
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
86%
Kamasz.... Ráadásul egy gyerek pénzbe kerül ez van... Ha otthon bunkózik valakivel a kamasz gyereke, akkor is el kell tartania. Márpedig a kamaszok néha bunkók.. ez van .. Főleg nálatok lehet úgy érzi, az apja lecserélte őt. Ne szólj bele. A pénzt úgyis oda kell adnotok ha tetszik ha nem.
2022. nov. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Mivel nem jón, honnan lenne rálátása, milyen az apja a gyerekemmel?

Amúgy nem azóta nem jön, hogy mi együtt vagyunk, ez kicsivel előtte kezdődött.

2022. nov. 30. 16:21
 13/33 anonim ***** válasza:
93%
Nyugodtan mondhatod neki, ha olyan a kapcsolatotok akkor az őszinteség nem fog ártani. Ettől függetlenül, ha ő úgy dönt hogy ad neki pénzt ,azt tiszteletben kell tartani és nem is szabad arra bíztatni, hogy ne adjon neki, mert az ő fia az az ő fia.
2022. nov. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 NTBS ***** válasza:
90%
Beszélgetés a pároddal őszintén a témában.
2022. nov. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
76%

A párodnak kell tisztáznia magában és a gyerekkel, hogy miért nem akar vele találkozni többet a gyerek.


Az anyagiakra meg két megoldás van:

- Külön kassza, és akkor senkit nem zavar, hogy a másik mennyit költ.

- Összeadjátok a teljes havi kiadásotokat te beleadsz 2/3-ot, ő 1/3-ot, a maradékot meg mindenki arra költi, amire akarja, és akkor nem érzed úgy, hogy hülyének vagy nézve, mivel a saját részét költi.

2022. nov. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
13#, így gondolom én is, és nem akarok ebben én dönteni. Közös kasszán vagyunk, hasonló összegű nagyjából a fizetésünk. Neki van némi plusz jövedelme, pár 10 ezer ft, ami egy számlára megy, amiből a gyereke rendkívüli kiadásai fedezve vannak.
2022. nov. 30. 17:15
 17/33 anonim ***** válasza:
70%

Az én apám is eljátszotta a hattyú halálát az új nőnek, aki ki volt bukva, hogy hív minket enni, ebédelni, fizetnének közös programot, utazást, mégse akarunk menni.


Olyan szr apánk volt, amennyire lehetett. Kit érdekel, ha vitt suliba néha, kicsik voltunk, nem volt, aki elvigyen. De ahogy beszélt, viselkedett velünk, mennyit ütött, miket mondott, a tökéletességet kellett nyújtani "minek legyél második, ha lehetsz első is", a stressz, amit okozott, plusz láttuk milyen anyánkkal, ő is kapott rendesen. Persze ezek mind feledésbe vésznek "csak mikor muszáj volt" meg hasonlók, meg beadja milyen rossz gyerek voltam kitűnőként, mikor nem is tanultak velem..


Pénz persze mindig volt, rokonoknál nyaraltunk heteket, nyaranta ügyeletben voltunk, amikor nem, leküldtek az udvarra vagy közeli rokonhoz.


Egy gyerek sem úgy indul, hogy nem bírja a szüleit, rokonait, mindegyik feltétlen imádattal kezd(tudom, nekem is van gyerekem), aztán rontja el a dolgokat, amiről utólag mélyen hallgat, meg is hazudtolva a gyerekeket. Ráadásul vannak ott még ilyen olyan dolgok, pl hogy néz a gyereke osztálytársaira, hogy viselkedik velük.. A nő nem akarta sosem látni, mekkora szemét az apánk. Azóta van közös gyerek, elbabázgatnak, de a hülyéje minden terhet cipel egyedül, hogy apa ne bukjon ki, reggeltől estig "dolgozik", aztán csak a kellemes rész, buksisimi és alvás.. Így könnyű megőrizni az "idillt"-azért az sincs, majd ha nagyobb lesz a gyerek, és a feleség nem tudja majd minden pillanatban nyugtatni, majd kijön a valódi természete. Ahogy nálatok is. Gondolom nem tizenéves gyereked van, talán még nem is iskolás.

2022. nov. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
11%
Ha hasonló összegű a fizetésetek, akkor összeadjátok, elosztjátok 4 felé, és a negyede mehet a gyereknek, mert így igazságos. Ez 300 ezres fizetésnél 150 ezer Ft. Ennél többet költ havonta a gyerekre?
2022. nov. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
51%
Azzal még kiegészíteném, hogy a saját gyerek felé mindenkinek több elvárása van. Engem sem érdekel nagyon, ha a másiké 4 évesen nem tud beszélni, vagy ha a kakit a falra keni, de ha az enyém tenné.. Sokkal türelmesebb vagyok más gyerekével, mert nem érzem úgy, hogy a nevelése tőlem függne és az én dolgom "embert faragni" belőle, a kudarcai nem az én kudarcaim. Persze a sajáttal sincsenek extrém elvárásaim szerintem, egy jó teljesítmény bőven elég, néha a közepes is megteszi, nem kell kiválónak lennie.
2022. nov. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
88%

#18 Szerintem itt nem a pénz volt a kérdés, hanem az, hogy hogyan lehetne rávenni a gyereket, hogy a pénzen kívül találkozni is akarjon az apjával. Amennyire kivettem, a kérdezőnek semmi problémája nem lenne a pénzzel, ha a gyerek járna hozzájuk. Vagy azzal se, ha nem jár hozzájuk, ha a pàrjának nem fájna, hogy nem látja a gyerekét.


Amúgy azt nem lehet, hogy pénz helyett mondjuk közös programot kap a gyerek vagy a pároddal elmennek vásárolni amit szeretne?


Anyuka mit szól ehhez a helyzethez, vele tartja a kapcsolatot a fia, vagy vele sem kommunikál?


Ténylegesen mennyi pénzről beszélünk, az egész gyerektartást a gyerek kapja vagy azt az anyuka és a gyerek zsebpénzt kap? (Azért kérdem, mert ha mondjuk havi 50-100 ezret elkölt egy gyerek, aki otthon lakik és ott kap enni, meg fedezik a kiadásait, akkor annak is utána kéne nézni, hogy nem kezdett-e el drogozni vagy hasonló ostobaságot).

2022. nov. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!