Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A párom gyereke csak pénzért...

A párom gyereke csak pénzért jön, hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés
Hogy kezeljem, hogy a párom 15 éves fia csak a pénz miatt keresi az apját, hogy kérjen tőle? Együtt élünk egy éve, de én a gyereket nem is ismerem, mert nem hajlandó jönni hozzánk, pedig érte mennénk, szívesen látnám, örülnék neki. Sokszor hívta már a párom. Nekem is van egy gyerekem, a párom úgy bánik vele, mintha a sajátja lenne. De látom, rosszul esik neki, hogy a saját gyereke nem keresi. Néha hívja telefonon, hogy pénzt kérjen. Nekem ez nem tetszik így. Nem a pénzt sajnálom, hanem az a helyzet nem tetszik, hogy szeretetet, ragaszkodást nem kap, csak fejős tehénnek van nézve. De félek, ha szólok emiatt, a mi kapcsokatunk romlik meg. Elmondja ezt nekem, és kikéri a véleményem. Szívem szerint most már azt mondanám, ezt ne hagyja, hogy a gyerek kihasználja. De nem tudom, egyáltalán jogos - e ilyet mondanom. Nemnakarom, hogy ösztönből, érdekből működjek, de azt sem, hogy hülyének legyek nézve. Hogy kezelnétek ezt?
2022. nov. 30. 15:01
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Te sehogy. Nem a te dolgod, egyébként egyértelmű, hogy miért.


A gyerek azt látja, hogy az apjának van egy új családja, ők a kedvencek, velem meg kb alig foglalkozik - egyáltalán keresi a pasi a kamaszt, vagy "a kötelezőn kívül" le se...?


Mert ez esetben pláne érthető a dolog. Ha már a szeretetét, figyelmét nem kapja meg, akkor a pénzét már hadd.

2022. dec. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
44%

Viszint ő arra van kondicionálva, hogy segít nekünk, hogy majd számíthatunk rá, ha öregek leszünk vagy betegek - ez viszont röhej, szánalmas és undorító mentalitás.


A világra tolni egy gyereket, hogy "majd ha idős leszek, kaparj ki a szrból". Hát gratulálok. Ez csodálatos nevelés, épp csak az önállóságát b...tok szét.


Mert gondolom megy keményen a rejtett zsarolás - vagy ha még nem, MAJD, amikor bejelenti, hogy ő inkább külföldön élne. Aztán vagy lelép a SAÁT életét szem előtt tartva, vagy ott marad rabszolgának.

2022. dec. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
13%
Kérdező tele van a fórum exekkel, sose adnak igazat, ne is próbálkozz. Nos nálunk ugyanez ment. Én szóltam, hogy nem lesz ez így jó. Egy drogos, alkesz fia lett a férjemnek. Anyuci elkényeztetette csak nálunk voltak szabályok, emiatt amikor 16 lett nem is jött! Csak pénzt kért. Aztán már késő volt, az anyja nem bírt vele, beletort a bicskaja, a mindent megendek nevelésbe. Meglopta nem egyszer nem kétszer. Mai napig is drog problémákkal küzd, csak már minket 1 Ft sem tud lehuzni.
2022. dec. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!