Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők,mit szólnátok, ha a 18...

Szülők,mit szólnátok, ha a 18 éves gyereked elmenne nyaralni, úgy hogy nem szól?

Figyelt kérdés

Még gimnazista lány. Barátjával (osztálytársa, 4 hónapja vannak együtt) ment Mallorca-ra. Csütörtök este elmentek randizni és pentek reggel írt, hogy kint vannak Spanyolországban, csütörtök hajnalban érkeznek haza. Én úgy vagyok vele, hogy érezze jól magát, de kicsit zavart, hogy nem szólt, férjem jobban ki volt akadva.

A hétvége meg a március 15 miatt csak 3 napot kell igazolni. Az egész út elmondasa alapján 130 ezer kettőjüknek, amit felesbe fizetnek, ezt a nyárimunkából fizeti.


Kiváncsi vagyok, hogy a többi szülő hogy reagálna, ha ilyeneket csinálna a gyereke


2023. márc. 12. 12:24
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
86%

Amennyiben tényleg az anyuka írta ki, nagy gond van az ő fejében is. Biztos, ő is úgy intézi a dolgait, mint a lány, így volt kitől tanulni.

De ép felnőtt emberről nehéz elhinni, hogy tényleg ennyire mindegy neki, hogy az állítólagos szerettei merre kószálnak a nagyvilágban.

Ott nincs szeretet, ahol ez normális.

2023. márc. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
19%

Hát, pedig itt úgy látom a kontroll hiányzik a válaszolóknak, hiába pontoztok le. Semmi gond ezzel, nehéz elfogadni, hogy a gyerek felnőtt, de miért nem lehet ezt felvállalni?

Simán lehet, hogy a kérdezőéknél tök általános, hogy este elmegy randizni és a barátján alszik. Mivel ez nem volt a kérdésben, nem tudjuk. De ha így van, mivel a lány már másnap reggel telefonált, az aggódást ki is lehet zárni. Ha pedig nem volt miért aggódni, akkor mit számít, hogy 1 nappal előbb vagy később szólt? Hát, azért, mert ugye elmaradt az engedélykérés, önállóan döntött.

Nos, 18 éves, magáért felel. Egyedül a szülői igazolás megtagadása jogos, mert az is a "gyerek" felelőssége. Ha a szülőnek kell igazolnia, akkor az ő feladata gondoskodni arról, hogy ez megtörténjen. Azzal, hogy nem szólt, kockáztatta az igazolás megtagadását.

#3

2023. márc. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
70%
Nem, addig amíg otthon él, el van tartva nem felnőtt, max nagykorú. Nem, nem felel magáért, mert eltartjak.
2023. márc. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
66%
Mallorcára 130 ezer forintból? 🙄🙄🙄🧐🧐🧐
2023. márc. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:

Ő ennyit mondott. A srácnak van valami ismerőse kint, gondolom segí nekik


Ha szólt volna valószínűleg elengedtem volna. Sok most rajtuk a feszültség, jót tesz ez a kis pihenés, le igazolom neki.


Egyesek komolyan kidobnák a gyereküket emiatt? Én ezt nem tudom felfogni

2023. márc. 12. 15:12
 26/44 anonim ***** válasza:
88%

22: nincs igazad, ezzel egy 18 éves pont azt demonstrálná hogy messze a felnőttek világától. Ugyanis 1) kötve hiszem hogy egy 18 évesnek olyan egzisztenciája van, hogy egy ilyen "ad hoc" út belefér, 2) nem azért szólok a családnak, mert kontrollmániásak, hanem mert egymásért felelősséggel tartozunk, és bármi gond van, azt sem tudják merre induljanak, 3) teljesen titokban a hátam mögött szervezkedtek ezügyben. Ezért szólok én is 30+-osan is, hogy a férjem tudja merre keressem, bármi van. De továbbmegyek, még a lakótársamnak is szólnék, hogy tudjon hol keresni egy csőtörés, betörés, stb esetén. Ott nagyon félresiklott valami, ahol nem evidens hogy a hozzám közelállóknak szólok, hogy elmegyek bárhová.


Az már csak hab a tortán, hogy iskolás korú gyerekről beszélünk, aki középiskola végéig még igencsak átmeneti helyzetben van.

2023. márc. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
88%
25, lődd már le magad a kamuval, mindenki látja hogy nem igaz a sztori. Most már csak az elvi háttéren megy a vita.
2023. márc. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
88%
#22: egy 18 éves büntetőjogi értelemben felel magáért. Ennyi.
2023. márc. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
86%

#22: pedig ez egyáltalán nem a kontrollról szól. A férjem is felnőtt, mégsem megy el egy szó nélkül 1 hétre (de 1 napra sem). Ez a családi kapcsolatokról és a kommunikációról szól.

Sok tini beleesik ebbe ha 18 lesz, hogy onnantól ő azt csinál akkor és azzal amit akar. A szülő feladata megmutatni, hogy egy család nem így működik.

A 18 éves jogilag felnőtt, de fejlődéstanilag még teenager. Úgy is viselkednek. Nincs ezzel semmi baj, termesztes.

2023. márc. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
87%

"úgy látom a kontroll hiányzik a válaszolóknak, hiába pontoztok le[...]nehéz elfogadni, hogy a gyerek felnőtt"


Ezek szerint az egész családom nem nőtt fel, mert mi (0-tól 75 évig) elvárjuk egymástól, hogy nagyvonalakban szóljunk mikor hova megyünk, mikor jövünk.

Alap, hogy tájékoztatjuk egymást. És nem azért mert függünk a másiktól. Nem engedélyt kérünk, hanem azért mert szeretjük egymást.

Elképzelhetetlen hogy bármelyikünk csak úgy lelép nyaralni.

2023. márc. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!