Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők,mit szólnátok, ha a 18...

Szülők,mit szólnátok, ha a 18 éves gyereked elmenne nyaralni, úgy hogy nem szól?

Figyelt kérdés

Még gimnazista lány. Barátjával (osztálytársa, 4 hónapja vannak együtt) ment Mallorca-ra. Csütörtök este elmentek randizni és pentek reggel írt, hogy kint vannak Spanyolországban, csütörtök hajnalban érkeznek haza. Én úgy vagyok vele, hogy érezze jól magát, de kicsit zavart, hogy nem szólt, férjem jobban ki volt akadva.

A hétvége meg a március 15 miatt csak 3 napot kell igazolni. Az egész út elmondasa alapján 130 ezer kettőjüknek, amit felesbe fizetnek, ezt a nyárimunkából fizeti.


Kiváncsi vagyok, hogy a többi szülő hogy reagálna, ha ilyeneket csinálna a gyereke


2023. márc. 12. 12:24
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
25%

#26! Én egy szóval se mondtam, hogy igazam van, egyik hozzászólásomban se. Annyit írtam és ezt tartom, hogy akit ez zavar, az vállalja fel az okát, ne bújjon álindokok mögé. ez is elvárható egy felnőttől.

1, Ez csak a te feltételezésed, eltér a kérdéstől. Egyrészt a kérdésben van rá magyarázat, másrészt, ha nem lenne, akkor is csak abban az esetben kérhetné számon a szülő, ha ellene bűncselekményt követett el(magyarul meglopta.) Ha nyári munkából fizette, az ő dolga, ha a pasija fizette, az ő dolga, ha a 10éve gyűjtögetett zsebpénzét költötte rá, az is az ő dolga.

2, Ez egyrészt nem igaz. Minden felnőtt ember csak magáért és kiskorú gyermekeiért tartozik felelősséggel jogilag. Ha ez nálatok máshogy van az a ti saját erkölcsi házi szabályotok. Másrészt tudja, hogy "merre induljon", a "gyerek" elmondta. Mallorcan van. Pont ugyanannyira tudja, most is, mintha 1héttel/hónappal/évvel ezelőtt jelentette volna be.

A fiatal nem "átmeneti helyzetben", hanem kiszolgáltatott helyzetben van. Ez az "amíg az én kenyeremet eszed..." szöveg nem vezet sehova. Ebbe a kiszolgáltatott helyzetbe az anya hozta akkor, amikor megszülte. Ő tudta, hogy a gyerek még iskolás lesz, amikor nagykorúvá válik, tehát nem tud miből önálló életet fenntartani magának, rá lesz szorulva, nem a "gyerek" kérte ezt. A gyerek nem kérte, viszont ÖNHIBÁJÁN KÍVÜL nem tud ebből kilépni. Ha ezzel a "hatalommal" a szülő visszaél, akkor a gyerek csak olyan módon tud kilépni, amivel rossz helyzetbe hozza magát (pl. elmegy dolgozni végzettség nélkül/másnak "szolgáltatja ki magát, mondjuk gyereket szül egy önálló keresettel rendelkező férfinak stb.) Szerető szülő nem akarja ezt!

Akkor mit tehet? Elfogadja, hogy a nagykorúsággal nem csak kötelességek, hanem jogok is járnak. Olyan nincs, hogy jogok terén pontosan ugyanolyan gyerek szerepben marad, mint kiskorúként, miközben a büntetőjogban felnőtt. Nem ő tehet arról, hogy a nagykorúság elérése nem esik egy időre a tanulmányok befejezésével, márpedig így emiatt kellene bűnhődnie a válaszolók szerint.

Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy egy lakásban élők ne szóljanak egymásnak arról, ha külföldre mennek, hanem azt, hogy ez nem alanyi jog, és pláne nem attól, mert "az én házam, az én kenyerem stb." Minden felnőtt ember maga dönthet arról, hogy kivel mit oszt meg magáról, senkinek nem JÁR. Akivel bizalmas a kapcsolatom, az mindent meg fog, akkor is, ha többezer kilométerre élünk egymástól, de akiből csak kizsarolom, mert nekem JÁR, az semmit nem fog, miután lejárt a "börtönbüntetése" és el tudott végre költözni tőlem.

#22

2023. márc. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
17%

#29! Persze, de gondolom a férjeddel nem azért éltek egy lakásban, mert nem volt más választásod, hanem azért, mert mindketten úgy akarjátok. Képzeld el, hogy a férjedé a lakás, amiben éltek vagy mondjuk ő tartja el a családot, mert te épp GYES-en vagy. Egész más lenne a szájízed, ha azt mondaná, AZÉRT kell neked beszámolnod arról, hogy hova mész, mert övé a ház vagy, mert az "ő kenyerét eszed, hisz te nem dolgozol". A válaszok nagy része erről szólt. A "szülő felel érte, mert ő tartja el."

#22

2023. márc. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
26%
Tisztelet, empátia, ez az ami hiányzik a mai caros kölykökből. Felneveled, megadsz neki mindent, ki teszed értük szíved lelked, aztán bacik annyit böfögni hogy ha baj ér, ne adj isten, hol keressél anyám,a világnak melyik részén. Most azt a részt hogy nem a gyerek akar a világra jönni, azt hagyjuk.
2023. márc. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
20%
#33! Miért mondjátok, hogy nem szólt, amikor péntek reggel ment ki és péntek reggel szólt. Mindenki tudja, hogy hol kell keresni, mostmár mi is, pedig nekünk nem is akart szólni szerencsétlen 😂
2023. márc. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó ezt nem értem.
2023. márc. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
24%

#33! Mit nem értesz? Azon problémáztok, hogy a kérdező "nem tudná hol keresse", pedig pontosan tudja, hogy Mallorcan van, mivel a gyerek elmondta.

#34

2023. márc. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
82%
Szóval csütörtök este elment randizni, aztán nem jött haza, nem jelzett, de nincs gond! Mindenki nyugodt. Majd reggel jelentkezik. Ez tök normális egy 18 éves lánynál. Ja, nem! És nem azzal lenne a bajom, hogy nem jön haza, hanem hogy eltelik égy éjszaka úgy, hogy azt se tudom, él-e, hal-e. Nekem 19 a fiam. Sulizil, dolgozik, barátnőzik és bulizik. Jön-megy, kimarad akár napokig is. Nem szólunk bele. De mindig mondja, hogy este jön, vagy holnap vagy még nem tudja (de akkor ír, hogy ne aggódjak). Nincs bekorlátozva, de mindig tájékoztat. Én is szólok neki, ha elmegyek valahova, nem csak lelépek. Ez kölcsönös.
2023. márc. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
14%

#37! Igen, ez jogos lenne, de nem arról szólt a kérdés, hogy a szülő nem tudta, hol tölti az éjszakát és egész éjjel aggódott, mert azt mondta este 10-re hazamegy, de nem ment!

Azt elmondta, hogy randizni megy, tehát lehet, hogy azt is mondta, nem megy haza, mert a pasinál alszik.

2023. márc. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
17%

"Akkor mit tehet? Elfogadja, hogy a nagykorúsággal nem csak kötelességek, hanem jogok is járnak. Olyan nincs, hogy jogok terén pontosan ugyanolyan gyerek szerepben marad, mint kiskorúként, miközben a büntetőjogban felnőtt. Nem ő tehet arról, hogy a nagykorúság elérése nem esik egy időre a tanulmányok befejezésével, márpedig így emiatt kellene bűnhődnie a válaszolók szerint".


Tévedés. Ha ugyanolyan gyerek szerepben maradna akkor nem mehetne el a barátjával felnőtt felügyelet nélkül. Hiszen 5-10-13 évesen nem mehetett el. A válaszolók nem azon akadtak ki, hogy elment, hanem azt hogy szó nélkül ment el, utólag szólt. Ilyet pedig én sem csinálok, pedig 50 éves leszek az idén.

2023. márc. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
78%
#39! Ezt nem úgy értettem, hanem, hogy a nagykorúsággá válás nagyobb változást kell, hogy adjon, mint a többi szülinap. Mert egy 10 évesnek se annyit engednek meg, mint egy 5 évesnek, pedig mindkettő gyerek. De a barátjával remélhetőleg nem azért találkozhat, mert nagykorú lett, jó esetben ezt 17 évesen is megtehetné.
2023. márc. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!