Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves fiam e-cigizik! Mit...

15 éves fiam e-cigizik! Mit tehetek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnapelőtt mosásnál a fiam nadrágzsebében találtam egy elf bart, de ez nem olyan, mint amiket a tv-ben is láttam, kicsit olyan mint egy air pods tok, csak van rajta egy szipka és színes. Amikor hazaért a fiam, elmondtam neki, hogy mit találtam, és hogy ez illegális és abba kéne hagynia, mert biztosan káros valamennyire. Azt mondta, hogy ennek az akksija újratölthető, és hogy azok már nem illegálisak. Ezután azt kérdeztem, hogy mikor kezdte és mennyit szív. Elmondta, hogy kb. 3 hónapja, és hogy csak akkor használja, ha a haverjaival összejönnek, ez kb. heti 3 alkalom. Én elmondtam neki, hogy nagyra értékelem, hogy őszinte volt velem, de továbbra is rossz dolognak tartom ezt, és szeretném támogatni abban, hogy ezt elhagyja. Az volt a válasza, hogy a haverjai közül mindenki szívja, ciki lenne ha ő nem. Ezután felment a szobájába. A készüléket nem adtam vissza neki, de attól tartok, hogy a haverjainál biztosan lesz, és mint mondta, nem akar kilógni a sorból. Mit tegyek? Eltiltani nem szeretném a haverjaitól, se büntetni. Támogatni szeretném abban, hogy ezt abbahagyja. Vagy jobb, ha nem csinálok semmit és majd kinövi? Egyébként sem én, sem a férjem nem dohányzunk.


2023. aug. 27. 19:23
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem hagyod akkor titokban csinálja.

Vegyél neki nikotin mentes liquidet, talán azzal segítesz valamennyit.

2023. aug. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem is add vissza neki.ha nem adod vissza ,úgyis megoldja.Aztctudod esetleg,hogy nikotinos vagy nikotin mentes?Az a véleményem,hogy ha már szív akkor inkább ilyet szívjon mint hagyományos cigit.Esetleg tudd meg ,hogy azt is szokott e?Kimondatlanul azt támogasd hogy inkább e cigizzen.
2023. aug. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
80%
Ne kapjon zsebpénzt, amíg nem ő dolgozik meg a pénzért, ne füstölje el azt, amit te keményen megkerestél.
2023. aug. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
59%
És gondolod ha nem kap zsebpénzt akkor nem fog szívni....?jaj neee
2023. aug. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
87%
Én elmondanám neki, hogy nagyot csalódtam benne, mert nem arra neveltem, hogy birkaként akármi szart kritika nélkül letüdőzzön, csak mert a többi kis nyikhaj haverja úgy gondolja, hogy az menő. Ha egy baráti társaságban az ciki, hogy nem szívsz ilyen szarokat, akkor az nem az az intellektuális szint, amit én értékesnek gondolok. Semmitől nem tiltanám el, se a haveroktól, se az elf bartól, ugyanakkor zsebpénzt nem kapna, és közölném vele, hogy jelezni fogom az igazgatónak, hogy az iskolások elf bart szívnak. Amúgy ha izesített, akkor de, illegális, nem az aksin múlik. És neki, mivel nincs 18, bármi ilyesmi szívása illegális, szócal coki.
2023. aug. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
78%

Persze, ne tiltsa :D


Nem kell mindent megengedni, a nevelés pont erről szól, hogy az ember határokat állít fel és azokat betartatja.


Még finanszírozza is a gyerek rossz szokásait, nem?


Amikor én voltam kamasz - 15 éve - akkof pont az ilyen liberális, mindent megengedő szülők gyerekei csinálták az összes ilyen "menő" dolgot, mint a cigi, szex, alkohol 13-15 évesen. Mert azzal fel lehetett vágni, és úgysem ellenőrizte, büntette meg őket senki, nem volt következmény otthon.


A szigorúbban fogott kamaszok - mint én is voltam - meg esetleg titokban kipróbáltunk ezt-azt alkalomszerűen, mert nem akartunk kilógni, de nem rendszeresen, hiszen nem volt rá alkalom, lehetőség, pénz.


Nem azt mondom, hogy mindent tiltani kell, de a nagyon káros szokásokat, pl. cigi, azt igen, a gyerek saját érdekében. Ha rászokik kamaszként, nehéz lesz letenni.

2023. aug. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
80%

Nem minden e-cigi Elfbar, ez egy sima e-cigi, ami nem illegális. Mondjuk ez is csak 18 éven felülieknek arusithato, de hát szerintem mindenki tudja, hogy azért ha akarnak,hozzá tudnak jutni, ez 20, 30 éve sem volt máshogy.

Valószínűleg amúgy én sem engedném ezt meg, de valószínűleg akkor a hátam mögött csinálna tovább.

2023. aug. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
46%
Döntés elé állítanám. A cigi vagy a telefon. Hidd el a telefon jobban kell neki. Ha legközelebb találsz nála akkor hosszabb időre veszed el a telefonját. Hiszen gondolom Te vetted mint szülő,így a Te tulajdonod.
2023. aug. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
73%
2-es vagyok!én sem örülnék neki,nem támogatnám de azzal mit érek el.???elveszem ....és mi lesz?holnap a haverok szereznek másikat!ugyanúgy szívja.egyébként 20-30 évvel ezelőtt sem volt ez másképp.én pont akkor voltam 15éves.Bementél egy ABC -be és levettél a kasszánál levő polcról egy Szofit kifizetted az árát és kész..A kutya nem kérdezte hogy 18 vagy e.Sőt akkor még nem is volt a 18as szabály.A kamaszok többsége szívta is a cigit....mint most.nincs ezen mit szépíteni.Ez nem azon múlik ki milyen keményen fogja a gyereket.ugy beszélnek egyesek mintha valaki aki cigizik az emberek legalja lenne.Nem erény az biztos ...nem egészséges az is biztos.....de mert van egy átmeneti ,vagy ki tudja meddig tartó káros szenvedélye attól még lehet értelmes ,igényes ember.
2023. aug. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
44%
A te korosztályod még rosszabb volt
2023. aug. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!