Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves fiam e-cigizik! Mit...

15 éves fiam e-cigizik! Mit tehetek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnapelőtt mosásnál a fiam nadrágzsebében találtam egy elf bart, de ez nem olyan, mint amiket a tv-ben is láttam, kicsit olyan mint egy air pods tok, csak van rajta egy szipka és színes. Amikor hazaért a fiam, elmondtam neki, hogy mit találtam, és hogy ez illegális és abba kéne hagynia, mert biztosan káros valamennyire. Azt mondta, hogy ennek az akksija újratölthető, és hogy azok már nem illegálisak. Ezután azt kérdeztem, hogy mikor kezdte és mennyit szív. Elmondta, hogy kb. 3 hónapja, és hogy csak akkor használja, ha a haverjaival összejönnek, ez kb. heti 3 alkalom. Én elmondtam neki, hogy nagyra értékelem, hogy őszinte volt velem, de továbbra is rossz dolognak tartom ezt, és szeretném támogatni abban, hogy ezt elhagyja. Az volt a válasza, hogy a haverjai közül mindenki szívja, ciki lenne ha ő nem. Ezután felment a szobájába. A készüléket nem adtam vissza neki, de attól tartok, hogy a haverjainál biztosan lesz, és mint mondta, nem akar kilógni a sorból. Mit tegyek? Eltiltani nem szeretném a haverjaitól, se büntetni. Támogatni szeretném abban, hogy ezt abbahagyja. Vagy jobb, ha nem csinálok semmit és majd kinövi? Egyébként sem én, sem a férjem nem dohányzunk.


2023. aug. 27. 19:23
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
16%

#14: elkezd lopni, ilyen egyszerű ha nem adunk neki zsebpénzt és meg akar szerezni valamit. Az akkor most jobb? Na meg, a zsebpénzt másra is költik: ha éhesek büfében, szocializálódnak a barátaikkal, mert ugye egy felnőttnek meg egy gyereknek is vannak az alap életbenmaradási szükségleten kívül egyéb szükségleteik is, amik nincsenek ingyen. Nem mellesleg nem fog megbízni a szülőben és semmit se fog elmondani innentől, ha büntetik.


Elf birtoklásért pedig nem igazán kapcsolnak le senkit, ilyenről legalább is nem halottam, maximum ha annyi van nálad, hogy feltételezik hogy terjeszted.

2023. aug. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
88%

21. Egy normális 15 éves nem fog elkezdeni lopni. Leszokik, és újra kap zsebpénzt. Ha mégis elkezd lopni, akkor meg megbuktál, mint szülő.


De megint itt van, amiről beszéltem. Tipikus gyerekuralom. Nem mered nevelni a gyereket, ezért ráhagysz mindent.

2023. aug. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
96%

21. Az, hogy nem engedem a dohányzást, NEM BÜNTETÉS, hanem egy szabály betartatása, amit én szülőként hoztam. Pont az lenne problémás, hogy van egy szabály, aztán ha a gyerek megszegi, akkor nincsen semmi következménye, ja, hát akkor mindegy, cigizzél csak, kisfiam.

Ha lopni kezd a cigiért, akkor zárni fogom a pénzemet.

2023. aug. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
23. Pontosan, ahogy leírtad. Ha pedig kiderül, hogy valaki mástól lop, na AKKOR tényleg jön a büntetés.
2023. aug. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
68%

23. ,, Pont az lenne problémás, hogy van egy szabály, aztán ha a gyerek megszegi, akkor nincsen semmi következménye, ja, hát akkor mindegy, cigizzél csak, kisfiam. " Ebben a mondatban össze is foglaltad a liberális gyereknevelést.


Én őszintén azt is kétlem, hogy ezek hoznak szabályokat nekik.

2023. aug. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
82%

"elkezd lopni, ilyen egyszerű ha nem adunk neki zsebpénzt és meg akar szerezni valamit."


Hagyjuk meg ezt a hülyeséget. Én se kaptam anno zsebpénzt, és igen, sz*r volt, hogy a sok liberalista szülő menő gyereke 14-15 évesen már rendszeresen cigizett, én meg nem tudtam venni egy szálat sem, mégsem loptam :D


Meg nem lettek lelkisérült, és nem bánom, hogy a cigire se szoktam rá 15 évesen.


Nem tudom, miért fostok ennyire a saját gyerekeitektől.

2023. aug. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
17%

26. ,, Nem tudom, miért fostok ennyire a saját gyerekeitektől."


Már érzem, ahogy füstöl a libsi feje, és gondolkodik, hogy hogyan vágjon vissza az igazságnak xD

2023. aug. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
67%

Rohadt könnyű elveszíteni egy kamaszt, igenis nagy szó, hogy őszinte volt veled. Ha eltiltod a haveroktól (akik lehet amúgy szintén titokban csinálják) azzal örökre elveszítheted. Teljesen ki van zárva ezek szerint az is, hogy úgy találkozzon velük, hogy ő nem szív semmit mert maximum adnak neki, ez 100%.


Lehet esetleg a többi szülővel ia beszélni kellene, egyáltalán nem biztos, hogy ők erről bármit is tudnak.


Megtiltani a zsebpénzt? Igen, persze. De akkor szólni kell az összes rokonnak, főleg a nagyinak, mert hát tudjuk hogy nem csak a szülő adhat pénzt a gyereknek.


A nagy tiltással meg az lesz elérve hogy a gyerek bedühödik és amint betölti a 16-ot el fog kezdeni dolgozni csak azért, tudjon cigit venni, max egy év akkor már csak. Jövő nyáron már a saját fizujából veszi majd és szívja a cigit. Ez jobb? Ti minta szülők tökéletes gyerekekkel nem hallottatok még arról, hogy minél jobban tiltasz valamit a gyerek annál jobban akarni fogja és csinálni is titokban? És a 15 évesnek már pontosan van annyi esze, hogy megoldja és hozzájusson ha akar.


Régen pont ugyanígy cigiztek bandában a fiatalok, ennyi idősen csoda volt ha nem szívta valaki. Még a nagymamám is elmesélte hogy szívta titokban a wc-n. A szex azért kicsit más kérdés, ez a mai egész elcseszett világ és társadalomnak köszönhető, hogy egy 12 éves fejében ilyen megfordul, én ennyi idősen még Barbieval játszottam. Ez nem csak a szülők hibája hanem az egész média és az egész emberi társadalom is felelős érte.


Nem hiszem, hogy a telefon elvétele megoldás lehet, annál csak jobban akarja majd a cigit. Ráadásul csak akkor lehet elvenni a telefont, ha nem megy sehova, be is zárja a szobájába a gyereket? Úgy fogja gyűlölni a szülőt ahogy lehet és már van annyi idős, hogy tényleg egy életre megharagudjon rá.


Többször beszéljetek arról ez mennyire káros, együtt próbáljátok valahogy megoldani a helyzetet. Megbeszélhetitek, hogy te biztosan nem fogsz neki pénzt adni mert nagyon nem akarod, erre menjen el, ha haverokkal talizik akkor se adj neki pénzt akkor se ha azt mondja fagyizni mennek vagy moziba stb. Nem úgy kell felfogni, hogy az őszinteségért kap büntetést, hanem azért, mert olyat tett amiről tudja hogy nem szabad. Az őszinteséget meg kell köszönni, semmi kamu hazugság terelés nem volt a válaszban, bármennyire is fura a mintaanyáknak, ez egy 15 éves igazi kamasz fiúnál csoda.

2023. aug. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
72%

,, Ha eltiltod a haveroktól (akik lehet amúgy szintén titokban csinálják) azzal örökre elveszítheted."


Nem. 18 éves koráig kötelező veled élnie. Addig pedig van ideje átgondolni, hogy kikkel barátkozott, és miket csinált..


Abban viszont igazad van, hogy régen is csinálták a fiatalok, ezt sajnos én is megerősítem, csak éppen akkoriban még a szülő irányított, nem a gyerek. Ilyen biztos, hogy nem volt, hogy a szülőben felmerült ez a kérdés, hogy mit tegyen. 2 nagy pofon, aztán kész. Soha többet.

2023. aug. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
89%

Igen két nagy pofon és ennyi. Viszont ahogy tiltották a nagymamám példájára visszatérve, csak azért is folytatta titokban és láncdohányos lett, a gyerekei miatt szokott lenni felnőttként. Nem rossz ember, nem azért csinálta, egyszerűen olyan kamasz volt akit a tiltás csak jobban lázított.


Nem szó szerint veszíti el, hogy elköltözik a gyerek. Érzelmileg veszítheti el.

2023. aug. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!