Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves fiam e-cigizik! Mit...

15 éves fiam e-cigizik! Mit tehetek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnapelőtt mosásnál a fiam nadrágzsebében találtam egy elf bart, de ez nem olyan, mint amiket a tv-ben is láttam, kicsit olyan mint egy air pods tok, csak van rajta egy szipka és színes. Amikor hazaért a fiam, elmondtam neki, hogy mit találtam, és hogy ez illegális és abba kéne hagynia, mert biztosan káros valamennyire. Azt mondta, hogy ennek az akksija újratölthető, és hogy azok már nem illegálisak. Ezután azt kérdeztem, hogy mikor kezdte és mennyit szív. Elmondta, hogy kb. 3 hónapja, és hogy csak akkor használja, ha a haverjaival összejönnek, ez kb. heti 3 alkalom. Én elmondtam neki, hogy nagyra értékelem, hogy őszinte volt velem, de továbbra is rossz dolognak tartom ezt, és szeretném támogatni abban, hogy ezt elhagyja. Az volt a válasza, hogy a haverjai közül mindenki szívja, ciki lenne ha ő nem. Ezután felment a szobájába. A készüléket nem adtam vissza neki, de attól tartok, hogy a haverjainál biztosan lesz, és mint mondta, nem akar kilógni a sorból. Mit tegyek? Eltiltani nem szeretném a haverjaitól, se büntetni. Támogatni szeretném abban, hogy ezt abbahagyja. Vagy jobb, ha nem csinálok semmit és majd kinövi? Egyébként sem én, sem a férjem nem dohányzunk.


2023. aug. 27. 19:23
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
20%
9-esvagyok.ez így van.
2023. aug. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
90%

"elveszem ....és mi lesz?holnap a haverok szereznek másikat"


Jaja, persze, mert a 15 évesek úgy tele vannak, hogy telik nekik más cigizését finanszírozni :D


Az a baj, hogy a nevelést nem 15 évesen kell elkezdeni, hanem már kiskorától arra szokatni, hogy bizonyos dolgok be nem tartásának következménye van. Nyilván ez minden életkorban más, lehet, hogy 5 évesen nem nézhet mesét, 15 évesen meg fennáll, hogy ha cigizésen kapod, onnantól nincs zsebpénz vagy nincs mobilinternet/internet otthon vagy XBox vagy bármi.


Ez ilyen, egy 15 évesnek még határokat kell szabni, nem mindent elnézni neki, mert a te felelősséged, mire szokik rá, mibe keveredik bele ennyi idősen, ő úgysem látja át a dolgokat a gyerekfejével.


Szerinted melyik haverja fog neki mimdig cigit venni, ha te nem adsz rá pénzt? Max. adnak egy sz@lat, de nem szív majd el heti 2 dobozt, ha nincs miből.

2023. aug. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
79%

Elmondod hogy miért nem jó, onnantól úgyis eldönti saját maga. Nem tudod kontrollálni 0-24, ha úgy dönt szívja tovább mikor nem látod, akkor fogja, ez igaz egy felnőttre és egy 15 évesre.

A legtöbb országban az elf bár nem illegális, csak a miénkben szinte, úgyhogy alapvetően azért nem kell aggódni hogy holnap megöli, de mint nikotinteremék nyilvánvalóan nem egézséges. És ahogy felnő, megtalálja a saját pótcselekvését: van aki zabál, van aki iszik, van aki dohányzik és a többi, szinte elkerülhetetlen. Mindenki a maga módján rombolja a szervezetét.

Saját életemben én is kocadohányos vagyok 15 éves korom óta a társaság miatt, van mikor hónapokon át egy szál/szívás se fordul meg, van amikor heti 2x mikor elmegyünk inni előveszem az elfet én is, de annyira sose érdekelt hogy rászokjak és ez így megy 10 éve. Ez most vele vagy így lesz, vagy rendes dohányzó szokássá válik, ami megtörténhet 18 és 20 évesen is.

2023. aug. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
97%

"Nem tudod kontrollálni 0-24, ha úgy dönt szívja tovább"


De ha beszünteted a zsebpénzt, ki fogja neki finanszírozni?

2023. aug. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 Hovarju ***** válasza:
71%

Őszinte volt- bevallotta. Erre megbünteted azzal, hogy elveszed tőle.

Ettől nem fogja abbahagyni, mart úgy szívja, hogy ne tudj róla. És ezután mást sem fog elmondani, mert az őszinteségért büntetés jár.


Hogy mit tudsz tenni? kb. annyit , hogy elmondod neki, hogy egészségtelen és nem támogatod ebben. Te nem fogsz neki ilyet venni.


A tiltás csak azt eredményezi, hogy csak azért is csinálni fogja.


(Te sosem próbáltad ki a cigit? A férjed sem? Egyetlen slukk erejéig? Vagy mert a többiek is ezt tették? )


Szerintem erre csak az a megoldás, ha nem bünteted érte, de elmagyarázod, hogy miért nem jó. Idővel majd belátja ő is, hogy az a barát, aki amiatt lenézi, mert nem dohányzik - az nem barát.

2023. aug. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
85%

"Őszinte volt- bevallotta. Erre megbünteted azzal, hogy elveszed tőle."


Ja, oké, akkor ha a 12 éves lányod bevallja, hogy szexel a kis 15 éved barátjával, majd támogatod, mert úgys tudsz mit tenni?


Azért, mert valamit bevall, az még nem lesz jó dolog. Csak az a baj, hogy sokan félnek a saját gyereküktől, félnek nevelni, konfrontálódni és beveszik ezt a maszlagot, hogy "jaj, semmit nem tudok csinálni, mindent rá kell hagyni, mindent támogatni kell". Aztán jön a rinya, hogy milyenek a fiatalok, de basszus, milyenek lennének, ha semmi határ nincs nekik szabva. Ezek gyerekek. A 15 éves is. Nem felnőttként gondolkodnak, nem látják át a következményeket, csak azt látják, más is csinálja.


Fogd fel, hogy te a gyerekednek nem a haverja, hanem a szülője vagy, akinek nevelni kell, nem minden hülyeségében benne lenni. Nyilván nem kell túlkontrollálni és ettől még lehettek jóban, lehet jó szülő-gyerek kapcsolat köztetek, de ez nem azt jelenti, hogy mindent meg kell engedned és támogatnod kell, nehogy szegény megharagudjon rád. Egy 15 éves úgyis megharagszik mindenért Elhiheted, nem fog 30 évesen is utálni, csak mert nem támogattad az ecigizésben 15 évesen, ha amúgy jó szülője vagy.

2023. aug. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
33%

16. Na EZ az, amit a liberális szülők nem fognak felfogni.


Itt egy konkrét példa, hogy passzívan bátorítják a gyereket a függőségre azzal, hogy meg sem próbálják tiltani. Undorító.


2 héttel ezelőtt egy másik kérdés alatt egy ugyanilyen emberrel vitatkoztam, aki arról próbált meggyőzni, hogy az, amit te is írtál példának, hogy a 12 éves lány 18 évessel szexelt, az teljesen normális, és nem kell tiltani.

2023. aug. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
97%
15, szerintem meg nem kéne ennyire tartani egy 15 éves gyerektől. A szülő felelős erte jogilag és pénzügyileg is, igenis megtilthatja neki, hogy e-cigizzen, az egeszsége es az anyagiak miatt is. "Majd úgyis csinalni fogja", ez nem érv semmire, ha nincs rá pénze, nem fogja csinálni. Plusz leteznek ertelmes 15 évesek, akik felfogják, hogy cigizni ertelmetlen hülyeség. Attól meg ne vágjuk már ennyire hanyatt magunkat, hogy szembesítesre bevallotta, mit csinál, az anyja konkrétan cigit talált nála, még jó, hogy bevallotta.
2023. aug. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
67%

,, Én elmondtam neki, hogy nagyra értékelem, hogy őszinte volt velem, de továbbra is rossz dolognak tartom ezt, és szeretném támogatni abban, hogy ezt elhagyja. "


Sokra mész az őszinteségével, ha 15 év múlva áshatja a saját sírját, vagy ha lekapcsolnak téged elf birtoklásért, és fizethetsz milliókat. Amúgy meg a fiad átvert téged, az air pods formájú elf se nem újratölthető, se nem legális. Az akksija lehet, hogy feltölthető, ha több slukkos, de az sem legális (Legalábbis Magyarországon, minden más országban az, halkan megsúgom.)


Kb 3 hónapja csinálja, és még csak alkalmanként. Ilyenkor még közbe lehet lépni, és határozottan tiltani.

2023. aug. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
70%

18. Nem is értem, ezek hogy tudnak lefeküdni esténként aludni.


Engedik a gyereknek a függőséget, meg sem próbálják tiltani, a munkahelyen meg arra verik a kollegák előtt, hogy ,, jaaaaj az én pici fiam mennyire őszinte volt veleeeem,,


Lehet, hogy a tiltással sem fogsz sokat elérni, de így a legtisztább a lelkiismereted, és így próbáltál meg a legtöbbet tenni a gyerekedért, hogy igenis eltiltod a káros szenvedélytől, és a ,, haveroktól " is.


Az 1-es meg külön kedvenc nálam. A nikotinmentes liquid egyrészt semmit nem fog érni, ha már hozzászokott a szervezet, és majd jön az a pont, hogy a ,, haverok " keresnek egy 18 évest, aki szerez nikotint a liquid-be, másrészt nikotin nélkül is egy csomó szart bejuttatsz a szervezetedbe az e-cigin keresztül.

2023. aug. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!