Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit főzöl/csomagolsz kamasz...

Mit főzöl/csomagolsz kamasz gyerekednek, hogy ne hízzon el?

Figyelt kérdés

13 éves a lányom és mindig éhes. Sportol heti 2x 1,5 órát, mozog, kutyát sétáltat stb., mégis a karcsú, szép lányomból egy kis húsgombóc lett, ami őt is nagyon zavarja. Megbeszéltük, hogy az étkezéssel van a fő gond, ezért változtatunk, DE: utálja a leveseket, minden fúúj és undorító, így nagyon nehéz. Pizza, hamburger, gyros, sült krumpli na és az édesség, neki ez a normális “kaja”.

Nagyon megköszönném az ötleteket!



2023. okt. 3. 08:07
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
85%
Ezek szerint még sem mozog sokat. Egyébként meg ezeknek mind vannak egészségesebb alternatíváik. Gyros basmasti rizzsel, pizza tk lisztből, hamburger szintén.
2023. okt. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
70%
Meg az sem tesz jót, hogy így állsz a gyerekedhez, hogy akkor szép ha karcsú.
2023. okt. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
72%

2, miért?

Nem ráér elhízni, ha már napi 8 órát ücsörgő "aktakukac" lesz?

Aki tiniként, amikor a legnagyobb az energiaszükséglete (még akkor is nagyobb egy átlagos felnőtténél, ha egész nap fekszik), képes elhízni, az felnőttként, amikor nem tud olyan aktív életet élni a munka miatt, nagy bajban lesz.

Aki tiniként nem tanulja meg, hogy mit és mennyit ehet, az hátrányból indul.

2023. okt. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
50%

13 évesen a pubertás közepén van.

Csinalhatsz neki egészségesebb ételeket, de nem ez a végleges alakja, és biztosan zavarja, de próbáld meg elkerülni a testképzavar kialakulását.

13 évesen el ne kezdjen fogyózni meg ilyenek. Mesélj neki az érés tolyamatáról,meg hogy így is tökéletes, még mindig szép és picit várjon, amíg lezajlik nála ez az átalakulás. Ha nem lesz újra vékony 2,3 éven belül majd kerestek megoldást de ez most totál normális.

2023. okt. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem kb 2 év múlva már vékony lesz. Épp kamaszodik.
2023. okt. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
78%
Fú nekem ezzel tette tönkre az anyám a kajához és a testemhez való viszonyomat kamaszkoromban.
2023. okt. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Nem úgy állok hozzá, hogy akkor szép, ha karcsú, hanem az az egészséges, ha nincs elhízva. Sok lelki teher van a kamaszokon, kötelességem segíteni neki abban, hogy elégedettebb legyen magával. 8 éve táncol, zavarja, hogy a fellépő ruhája már nem úgy áll rajta, ahogy szeretné. Sajnos hiába főzök egészséges ételeket, ha mindenből a normál adag dupláját eszi meg, vagy az iskolai büfében veszi a szendvicseket, csokikat. A hozzáállásán kell változtatni és valahogy legyőzni ezeket a falási rohamokat, mert sajnos valóban egy durva étkezési zavarba fog átfordulni . A testvérére is dühös, aki nagyon vékony, bármit is eszik, igazságtalannak érzi. Sajnálom és átérzem a problémáját, ezért is szeretnék neki segíteni, de nem hazugsággal. Mert akárhogy is fáj és bár sok embert érint, de a kövérség nem is szép és legfőképp nem is egészséges.
2023. okt. 3. 08:57
 8/39 anonim ***** válasza:
77%

Amíg magától nem jut el arra az értelmi szintre, hogy ha telezabálja magát csokival, akkor meghízik, addig a fejed tetejére is állhatsz, nem fogsz tudni segíteni rajta. Én is ugyanilyen kislány voltam, vékony gyerekből dundi kamasz lettem, nagyon zavart, de annyira ezért nem, hogy ne csokira meg kakaós csigára költsem az összes zsebpénzem. Kb. 16 évesen jutottam el odáig fejben, hogy ez így nem oké, akkor edzéssel és odafigyeléssel kb. egy év alatt szépen le is fogytam.

Te nem tudsz helyette egészségesen táplálkozni, meg folyamatosan kontroll alatt tartani, ehhez már nagy. Túl sokat csesztetni sem érdemes ezzel, azzal csak azt éred el, hogy önnértékelési zavarai lesznek, de a salátát ettől nem fogja jobban megszeretni. Ez az ő harca, te annyiban tudod támogatni, hogy pl. otthon nem tartotok édességet, vagy együtt eljártok edzeni, ha hajlandó rá (az én lányom nem lenne az, de én annak idején anyummal jártam). Viszont megváltoztatni nem fogod tudni, benne kell megérnie az elhatározásnak.

2023. okt. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz időszak ez a szülőknek is, mert nem szeretném megbántani a lányom, imádom, de hazudni és álltatni sem szeretném. Pont egyik nap felvett egy cicanadrágot egy toppal, hááát nagyon nem állt jól rajta. Finoman mondtam, hogy talán egy lezserebb pólóval venném fel, erre megsértődött.
2023. okt. 3. 09:35
 10/39 anonim ***** válasza:
47%
Étkezési zavara tőled lesz. Teljesen normális, hogy alakul a teste. Hány cm és hány kg?
2023. okt. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!