Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit főzöl/csomagolsz kamasz...

Mit főzöl/csomagolsz kamasz gyerekednek, hogy ne hízzon el?

Figyelt kérdés

13 éves a lányom és mindig éhes. Sportol heti 2x 1,5 órát, mozog, kutyát sétáltat stb., mégis a karcsú, szép lányomból egy kis húsgombóc lett, ami őt is nagyon zavarja. Megbeszéltük, hogy az étkezéssel van a fő gond, ezért változtatunk, DE: utálja a leveseket, minden fúúj és undorító, így nagyon nehéz. Pizza, hamburger, gyros, sült krumpli na és az édesség, neki ez a normális “kaja”.

Nagyon megköszönném az ötleteket!



2023. okt. 3. 08:07
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
37%

Nem normális, az anyja teljesen rendben van, az étkezési zavara pedig már adott, hisz minden fujj és csak gyorskaját eszik, meg csokit, ez mutatkozik meg a súlyában.


Heti 2x másfél óra nem mozgás. Lecsalja a sulis tesiket? Hányas belőle? Dolgozzon azokon normálisan és esélye sem lesz elhízni. Az hízik meg tininek, aki nem csinálja rendesen a tornaórákat, vagy szr a tornatanára. A napi 45 perc mozgás kell nekik. Heti kétszer másfél óra tánc az semmi, hacsak nem balett.


Az étkezés csak kb harmadában számít, már kisgyerekként rà kellett volna erőszakolni a normális ételeket. Vidd többet drága étterembe, majd megszereti a normális ételt, akkor meg nem fog elhízni.

2023. okt. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
85%

Én is kíváncsi vagyok a paraméterekre. Nekem gyanús hogy táncol. Ilyen helyeken a normális testalkat sokszor nincs arányban a biológiávsl. Legalábbis emlékszem amikor unokatestvérem "kihízott" a ritmikus sportgimnasztikából amikor 155 centis kamaszlányként elérte a 40 kilót. Öcsém rock n rollozott, és 12-14 éves kor körül sorra potyogtak ki a lányok, mert a normális kamaszodási folyamatokkal kihízták a sportot.


Ettől függetlenül kell a normális kaja, és ezt mint olyan személy mondom, aki óvodás kora óta küzd a zabálással. Mindennek van normális alternatívája. A gyros egy tök jó kaja, csak nem sült krumplivak, hanem sok zöldséggel és rizzsel, bulgurral. Vagy tortilla sok zöldséggel, hússal. Egy csomó fiataloknak is bejövős streetfood van, ami észrevétlenül is egészséges.

2023. okt. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
26%

11, nem teljesen igaz, sokkal könnyebb megzabálni plusz 500-1000-1500 kcalt mint ledolgozni. Egy óra elliptikus tréner nekem 4-500kcal óra és geo szerint, és ennyit simán elnassolnék 10 perc alatt egy binge közben, ha nem figyelek oda. Egy pizza 1700-2000kcal feltéttől függően, és igen, egy kamasz leül és két körben megeszi úgy, hogy eszik aznap még többet. Egy pizza per nap nekem már kalória többlet.


Egy diétában pont ezért éppen az étrend a meghatározó, mert hacsak nem ultramaratonista valaki, az életben nem dolgozza le a kalóriadús menüt.

2023. okt. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
14%

#8 válaszoló vagyok.

Nem szoktam ilyeneket kérdezni, de most tényleg nagyon érdekelne, hogy a saját tapasztalaton alapuló, abszolút segítő szándékú válaszomban mi volt annyira rossz, hogy 0-ra kellett pontozni.

2023. okt. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
16%
8/14, itt soha nem számított hogy hasznos e a válasz vagy sem. Ha nem értenek egyet, lepontoznak. Egy sor olyan válaszom van lepontozva, ami tökéletesem a kérdésre válaszol, nem ítélkezik, nem bántó, mégis.
2023. okt. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
49%

Hétvégén töltsetek le egy kaloriaszamlalo appot, és szamoljatok ki az energiaszukségletrt figyelve arra hogy gyerekről van szo.

Írjatok be minden falatot, csoki, csipsz, reggeli, energiaital. Stb. Majd abból látja hogy 1800 helyett 4600at eszik. Ennyit tudsz neki segíteni kb. Ha magától nem vsokkent az adagokon és csak szemetet hajlandó enni, ne csodálkozzon hogy hízik.

Vagy csinálhatjátok úgy hogy szombaton úgy eszik ahogy szokott, vasarnap meg odafigyelve, hogy lássa hogy ha 4 helyett 1 szelet rántott hust eszik sok zöldséggel, salátával ugyanúgy jól lakik mint egy kiló sultkrumplival.

2023. okt. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
42%
Ez nem feltétlen segít neki, az elején hiányérzete lesz, hiába van tele. Le kell foglalni mozgással, olyankor eszébe sem jut az embernek a kaja.
2023. okt. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk esetleg ha durva falasrohamai vannak, orvoshoz kene inkabb vinni, nem a neten lehúsgombócozni a gyerekedet :D eszem megáll. Simán lehet hogy 2-3 év múlva megnyúlik és eloszlik még rajta ez a hirtelen jött felesleg, csak akkor már mindegy lesz neki, mert mindenhogy egy húsgombócnak fogja magát látni, mert az anyja garantálom eteti ezzel. Ha eddig tettél volna valamit az etkezeseert, akkor most nem hízott volna meg, és nem csak ezek a gyorskaják lennének neki a "normális" kaják...
2023. okt. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
35%

Lányoknál nem így van, mint a fiúknál, első menstruációra elérik a magasságukat(egy ket centit nőhet már csak). Mivel 14 éves korig normális, ha nem jön meg, esélyes, hogy már menstruál, nem fog már sehova nyúlni az a gyerek, nem lesz nagyobb, nem fog eloszlani rajta. Az a gyerek duci és attól az, hogy étkezési zavaros (mert válogat) és nincs jó tornatanára heti 5 órában, mint a tesójának aki normális is eszik e mellé.


Hiába pontoztok le, vékony voltam és a gyerekem is az. A mozgás a legfontosabb a válógatósság meg pszichés gond.

2023. okt. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim válasza:
90%

Szerintem sem szabad nagyon szigorúan kontrollálni a szituációt. Mert azzal lehet hosszútávon csak több kárt okozol. Amit én az olvasottak alapján tennék az az hogy nem adnék neki pénzt amit elkölthet a suli büféjében, hanem inkább csomagolnék neki reggel szedvicset, meg esetleg valami gyöümölcsöt nasinak. Így akkor nem tudja kiváltani egészségtelen dolgokkal.

És az is igaz hogy ilyen kisgyereket nem diétáztatunk mert nem tudja igazán megérteni a lényegét. Csak annyit hogy valami tiltva van. Annyit esetleg lehet csalni, hogy kisebb tányérra szeded neki az ételt és akkor az agya becsapja és többnek fogja érezni. Ez bizonyított pszichológiában, utána lehet nézni.

Illetve közös sport, azok is lehetőleg olyasmik amik játékosak vagy túlmutatnak azon hogy mozgás. Ne guggolásokat csináltass vele pl, hanem mondjuk hulahoppozzon, vagy lehet olyan ugrálókötelet venni aminek van beépített számlálója és akkor verseny hogy ki csinál többet, ha kertesházban laktok akkor trambulin a kertbe, vagy közösen biciklizni. Ilyesmi példák jutottak most eszembe, de ilyenekre érdemes gondolni.

A mozgás örömét és a sport szeretetét tanítsd meg neki, ne azt hogy azért mozgunk hogy fogyjunk. Akkor örökké csak egy feladat lesz a szemében. Feladatot pedig senki nem csinál olyan szívesen mint valamit amit őszintén élvez.

2023. okt. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!