Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit főzöl/csomagolsz kamasz...

Mit főzöl/csomagolsz kamasz gyerekednek, hogy ne hízzon el?

Figyelt kérdés

13 éves a lányom és mindig éhes. Sportol heti 2x 1,5 órát, mozog, kutyát sétáltat stb., mégis a karcsú, szép lányomból egy kis húsgombóc lett, ami őt is nagyon zavarja. Megbeszéltük, hogy az étkezéssel van a fő gond, ezért változtatunk, DE: utálja a leveseket, minden fúúj és undorító, így nagyon nehéz. Pizza, hamburger, gyros, sült krumpli na és az édesség, neki ez a normális “kaja”.

Nagyon megköszönném az ötleteket!



2023. okt. 3. 08:07
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
89%
A testneveles orat meg ne allitsuk be mint valami hasznos dolgot, szarul van az orarendbe illesztve, a tesitanarok nagyresze egy komplexusos barom, es meg azok a gyerekek is utaljak, akik edzesekre jarnak, mert marha jo erzes harmadik ora után meg 4 orat izzadtan, csatakosan ucsorogni. Iskolan kivuli programok kellenek, meg a mozgas szeretetet kell atadni a gyereknek, amit egy tesiora az esetek 99,999%-aban keptelen.
2023. okt. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
22%
En 9 éves korom óta menstruálok, tehat 9 eves korom óta nem nőttem volna? Azért ez kicsit erős.
2023. okt. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
80%
Van már menstruációja? Mielőtt az első megjönne, van egy természetes inzulinrezisztens állapot a kislányoknál, pont azért, hogy kikerekedjenek és így felkészüljön a testük egy baba kihordására. Ha ebben az időszakban szigorúan diétáztatják a kislányokat, azzal konkrétan a nemi érést lehet késleltetni (ez régen bevett gyakorlat volt). Szóval lehet, hogy így nézve normális, átmeneti dolog, hogy hízik és hogy folyamatosan csak enne. Azt sajnos nem tudom, hogy egészségi szempontból mi az optimális ebben az időszakban. A lelki szempont sem utolsó, nekem 6. osztály elején jött meg, és ötödikben eléggé meghíztam, ocsmánynak tartottam magam. De 7-8. alatt visszafogytam normál alkatra (nem szigorú diétával, csak nem ettem édességet, és mást sem az étkezések között).
2023. okt. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
158 cm és 60 kg 13 éves. Augusztus óta felszedett 5 kilót, ez nagyon sok, akárhogy is szépítjük.
2023. okt. 3. 16:29
 25/39 anonim ***** válasza:
80%
Ja, de még mindig te vagy a hibás érte amiért nem kaptad el időben, és nem figyeltél az étkezésére jobban. Ha megteszed már az elejétől kezdve, akkor nem hízott volna meg. Ennyi idősen én is 60 kiló voltam, bekerültem középiskolába, és lefogytam, mindezt úgy, hogy reggeliztem rendesen (zabkasat, tojast, lassu felszivodasu szenhidratot)... Apro odafigyelessel mar lefogyhatna. Helyette husgombocnak titulalod, mikozben ha mar szeptember kozepen eszreveszed hogy hizott, le is adhatta volna, ha figyelsz ra, vagy recepteket probalsz ki...
2023. okt. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
68%

A gyros egy jo kiindulasi alap, lehet salatakat kiprobalni, kaphatna suliba is azt csirkevel, lehet venni/sutni teljes kiorlesu pitat, stb. Hamburgerhust kaphat salataval. Levesekbol meg allj a sarkadra, probaltass ki vele mindenfelet, nehogymar a nyul vigye a puskat. Kostoljon meg belole egy-ket kanallal, "piszkald" kicsit azzal, hogy legyen felnőttes és próbálja ki, ne finnyaskojon mint egy ovis...


Nem tudom a gyümölcsöket mennyire szereti, lehet konnyebb lenne ravenni inkabb a gyumolcsnasizasra, ha elmennetek kiprobalni par egzotikusabb gyumolcsot amit az interneten lehet latni. Melle venni azokat a hagyomanyosokat amiket szeret, es gyumolcskoktelt csinalni beloluk. Le lehet sprickolni citrommal, de egy kiskanal mezet el lehet keverni citromlevel, limelevet es azzal le lehet locsolni.


Pekarubol kiprobalni tk kenyereket, magvasakat, zsemleket, bucikat, laktatobbak, kevesebb is eleg beloluk, mint a feherkenyerbol. Raszannam az idot h csináljak neki par szendvicset, nekem a kedvenc szendvicsem mikor lefogytam, a tk bagett volt, csirkemellsonkával, rá uborka (esetenkent lilahagyma) és light majonéz.

2023. okt. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
72%

"mégis a karcsú, szép lányomból egy kis húsgombóc lett"

Remek úton haladsz, hogy időben testképzavara legyen főled, ha előtte is így beszélsz a kinézetéről.

2023. okt. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
9%
De akkor ez nem most kezdődött mert már augusztusban is duci volt. De akkor sem lehet ilyet mondani, hogy hova lett a szép vékony lányom. Kb 20kg plussz van rajta. Eddig nem tűnt fel? Csinálj egészéges édességet. Húst basmatival stb.
2023. okt. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Azért 40 kg-osan lenne normál súlyban??? Na neeee. Szerintem 48-52.
2023. okt. 4. 08:11
 30/39 Andi80018 ***** válasza:
88%

Szerintem az édességet az teljesen offoljátok, meg csak vizet igyon, semmi üdítő. Ezzel lehet kezdeni, illetve otthon se süssél kb semmit. Csak szendvicseket, főtt kaját egyen. Annyira azért nem kell diétáztatni.

Még a heti két másfél óra mellé, nem tudom, milyen sportot űz, nem olvastam el itt az egész hozzászólást, de még egy-kettő kardiót be kéne iktatni, ami intenzív. A kutyasétáltatás az nagyon gyér mozgás.

Ez a súly elég sok, és ha őt is zavarja, tenni fog érte. Csontozattól is függ a súly, de kb ehhez a magassághoz 46-48 egy lánynak az jó.

Egyébként egy vérképet, cukrot nézetnék, sosem árt.

2023. okt. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!