Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 17 éves, iskolába járó kamasz...

17 éves, iskolába járó kamasz fiam "megbolondult". Már iskolába sem akar járni, csak a barátnőjével lenni aki 200 km-re lakik. Visszautasít minden tanácsot, elszökik, hogy együtt lehessenek. Hogyan lehet megoldani ezt az jövőromboló szituációt?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 13:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
81%

Hát mondjuk úgy hogy felajánlod neki hogy nyugodtan hozza át a lányt és tanuljanak együtt!!


Továbbá minden ötös dolgozat után 1x együttaludhatnak!


Sztem kitünő lesz mindkettő 2 hónap alatt!!

2011. ápr. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
50%

Ha jót akarsz magadenak meg a gyereknek is nem bízod ezt az egészet iylen hüyle hivatalokra meg nem próbálod bonyolultan megközelíteni a megoldás tök egyszerű!


Motiválni kell a farkánál fogva, ennyi!!

2011. ápr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
bocsi h megkérdezem. de olyan ismerősek ez a helyzet sztem ismerem őket csaj pesti? a fiad meg miskolci?? :)
2011. ápr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Nem pesti és nem miskolci. Viszont ma sem jött haza. Ellenben fenyegetőzik. Beígértük a rendőrséget. A lány anyja nyakig benne van, hazudozik ő is. Sikerült vele beszélnem. Azt mondta, hogy a fiam úgy állított be, hogy elzavarták otthonról. Két perc múlva a telefonba a fiam azt mondta, hogy ő ilyet nem mondott. Ja,és hogy küldjek pénzt a visszaútra. Miután ő ment oda az engedélyem nélkül. Elmentünk este a rendőrségre. Azt mondták, hogy kiküldenek egy kollégát, aki beviszi az ottani rendőrkapitányságra, és érte mehetünk, s hogy szerinte a védelembe vételt súlyosabb esetben kérhetem. A fiam előtte megfenyegetett minket telefonon, ha elmegyünk a rendőrségre és úgy jön haza, akkor olyan világot rendez majd itthon, hogy megbánjuk... Ide jutottunk. Még rettegjek? Én? Úgy döntöttünk, hogy nem hagyjuk magunkat terrorizálni. Nem küldjük ki a rendőröket, nem küldünk pénzt és nem hozzuk haza és nem is hívjuk fel. Na szépen hazajön egy idő után, akkor pedig vállalja az iskolában is a következményeket. Nem alszunk 5 napja, nem tudunk figyelni a munkánkra, az egész család tanácstalan, a rendőr nem ajánlja ezt a fajta megoldást, a gyámügy semmit nem fog tenni. Internet, telefon és az ilyen "plusz szolgáltatások" megszűnnek. Ordibálni nem fogok vele, verekedni sem, de hogy megbánja, az biztos. Sem az orvosnál, sem a suliban nem falazok neki. A következő szökésnél viszont mehet érte a rendőr.Teljesen kikészültünk.
2011. ápr. 3. 22:48
 15/26 A kérdező kommentje:
A lány 220km-re lakik. Megállapodtunk a fiammal karácsony előtt, hogy havonta jöhet a lány, és ő is mehet (szünet, stb.), ha ez nem megy a tanulás és viselkedés rovására.A megállapodást felrúgta.
2011. ápr. 3. 22:51
 16/26 anonim ***** válasza:
47%
hát nem irigyellek :S azt azért elmondom h a mai fiatalok sokan ilyenek sajnos :S én se vok öreg ( 14 ) én is szép vagyok, vasalom a hajam és pici smink (szempilla spirál szájfény) de nem tartozom a többséghez aki cigizik iszik drogozik naponta bulikba jár (: a szüleim ezt tisztelik bennem((: mindent elmondok nekik... nem ugy mint más. sajnállak nagyon. már pedig azt hittem h miskolci a fiad a lány meg pesti mert ismerősek vagytok igy nagyon... :/ nah mind1. végső esetben rendőrség .. ezt tudom ajánlani csak :) sok sikert hozzá :D
2011. ápr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
73%
szerintem a csaj meghülyítette, jobb lenne megszabadulni tőle, valszeg csak hülyíti, és ap énze kell neki
2011. ápr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
57%
Reménykedjetek, hogy hamar kiábrándul a lányból. egy év múlva ilyenkor már ennyit sem tudtok, tenni, mert a rendőr sem hozhatja haza, ha nem akar hazajönni. Kemény dolog. :/
2011. ápr. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
69%

Ez kisertetiesen emlekeztet az en hulye, megbolondult kamaszkoromra.

De talan en meg rosszabb voltam, balhes dolgokba keveredtem.


Nalunk a csaladsegito megoldas volt. Mai napig halas vagyok anyamnak, hogy nem fordult el tolem, hanem szakszeru segitseget kert, megha ez valamilyen szinten neki megalazo is volt, hiszen be kellett ismernie, h nem tokeletes szulo. De hat ki az, aki nem kovet el hibakat?


Nekem pozitiv tapasztalatom van a csaladsegitovel kapcsolatban. Ha ok nem lettek volna, nemhogy egyetemre, de meg talan az erettsegiig sem jutok el.


Nagyon sok kitartast neked!


20/L

2011. ápr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Na mi történt? Megoldódott a probléma?
2011. ápr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!