Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 17 éves, iskolába járó kamasz...

17 éves, iskolába járó kamasz fiam "megbolondult". Már iskolába sem akar járni, csak a barátnőjével lenni aki 200 km-re lakik. Visszautasít minden tanácsot, elszökik, hogy együtt lehessenek. Hogyan lehet megoldani ezt az jövőromboló szituációt?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 13:32
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
remélem sikerül helyretenned... nagyon csúnyán elborulhatott az agya. van egy olyan sejtésem,hogy történhetett vele valami,ami megrázta.
2011. ápr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi az érdeklődést, aggódást. Érdekes dolgok történtek. Hazaérkezett a gyermek kedden (mármint akkor kedden) és bocsánatot kért, valamint elmondta, hogy ezután felnőttesen fog viselkedni. A gépről a jelszót átcseréltem, a vezetékes telefont elvettem. Beszélni mást nem lehetett vele, mert eléggé fel volt dúlva. Na akkor még a nagy kérdés volt, hogy mi lesz az orvosi igazolással, stb. Ráadásul tök betegen jött haza. Szerdán reggel elment suliba, azzal, hogy csütörtökön délután visszamegy a dokihoz (mert akkor rendelt délután). Én pedig megbeszéltem az ofővel, hogy bemegyek hozzá. Egész jól beszélgettünk. Elmondtam neki mindent és arra kértem, hogy kezelje bizalmasan a dolgot, mert a családsegítőhöz elmegyek úgyis és kértem a segítségét. Ha már megtörtént és nem lesz esetleg igazolatlan, akkor kérném, hogy próbáljon a fiammal beszélni és segítsen. Közben mindenféléket elmesélt az ofő, még a magánügyeiből is. Kár, hogy pont egy ilyen apropó kapcsán "jöttünk így össze". Az igazolás meglett, még gyógyszert is kapott. Úgyhogy ez a része elrendeződött. Viszont nagyon sz..ul állnak a jegyei. A lányba fülig bele volt zúgva, amikor még hazaért. Ez így ment napokig. Nem lehetett vele beszélni. Aztán fordulat következett, kezdett megnyílni és azt is mondta, hogy nem fognak újra összejönni a lánnyal, mert vége. ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ, egy szikla esett le a szívemről, de nem szóltam, mert nem akartam a feszkót. Mondom magamban, egy hét és megint másképp lesz. A tel.társaságnál egy perc alatt leszedték a telójáról a Facebook alkalmazást. Haladgatunk centinként, de még nagy az út. Hétfőn volt fogadóóra. Mint a Reistag, úgy égtem: Tánc és drámából és infóból bukta. Azóta hozott j jegyeket. Maximális pontszámú 5-ös matek dolgozat, töri ötös röpdolgozat, stb. Csak már késő. Az én "kis"fiam nagyon jó képességekkel rendelkezik és közben tojik a világra. Ma mondta, hogy biztos, hogy vége a kapcsolatnak.A családsegítő gyermekjóléti szolgáatátóltegnap kijött egy hölgy. Fél órát késett, majd közölte, hogy siet. Mindhárman itt ültünk haptákban. Nem volt egy nagy durranás, de nem ítélkezem előre. A fiam előtte azt mondta, hogy tök fölösleges idehívni akárkit, mert ő udvarias lesz vele, de lesz...ja. Na? Mit szóltok? Elbeszélgetett a fiammal főleg - már amennyire 8 szemközt el lehet beszélgetni így valakivel. A fiam őszintén elmondta mi történt, majd azt is, hogy mi nem engedünk meg neki SEMMIT, ez is a baja. Itt kapaszkodnom kellett kissé a karfába, de nem szóltam egy szót sem. Jövő hétre behívta a fiamat magához a hölgy és előtte még én is bemegyek hozzá. A gyermek nekiállt tanulni, legalábbis az előzőekhez képest ez már annak nevezhető. Gépezhet is módjával.Mi a véleményetek a dolgokról? Szerintetek? Mit csináltatok volna másképp? Köszi
2011. ápr. 13. 22:14
 23/26 anonim ***** válasza:
25%
Végigolvastam a kommenteket, meg a kérdezőt... Nos, megjósolom, mi lesz; a gyerekedet el fogja vinni a gyámhatóság. 2. ezért te leszel a hibás. 3. mire kijön az intézetből, úgy meggyűlöl, mint a zsart. 4. onnan is a csajjal lesz, mert őket nem érdekli.
2011. ápr. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Szia,hát ez kemény hozzászólás volt. Tisztelem mindenki véleményét. A tiéd is.
2011. ápr. 18. 19:38
 25/26 anonim ***** válasza:
90%

tánc és drámából meg infóból bukásra áll? kit érdekel? én is majdnem megbuktam fizikából meg kémiából, de még a bioszt is leszartam utolsó évben mégis 424 ponttal vettek fel egyetemre.

Azon meg nem csodálkozok, hogy felrúgta a szabályokat... Havonta egyszer láthatja a barátnőjét? Ha jól tanul, miért nem találkozhatnak hétvégén? mondjuk pénteken valamelyikük utazik, szombaton együtt vannak, vasárnap reggel meg megy haza, amelyikük jött.

Szerintem a hétvégenti találkozás jobban motiválná, mint a havi...

2011. dec. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
88%

Bar a kerdes mar regi es nagyon remelem, hogy megoldodott azota a problema! De leirnam az en kis törtenetemet, hatha valaki olvassa es talan tanul is belöle.


15 eves összejöttem egy altalam nagyon kedves, edes, aranyos 19 eves fiuval. Nagyon jol megvoltunk, de kiderült, hogy dilerkent "dolgozik" a srac, annyira nem hatott meg a dolog, meg fel sem fogtam ennek a sulyat. Jobban tetszett, hogy elmehettünk ettermbe, kocsival jött ertem az iskolaba, stb... Kb. fel ev utan kimaradoztam az iskolabol (a varos legerösebb gimnaziumaba jartam, kitünöen tanultam es tökeletes sportoltam elötte), aztan hetröl-hetre egyre kevesebbszer mentem be. Reggel elindultam suliba, majd a baratomnal kötöttem ki es delutan mintha mi sem törtent volna hazamentem. Egy eves evfordulonkon kiprobaltam en is ezt-azt a "kinalatabol", mar az egesz varos tudta, hogy ki vagyok, mindegy volt hogy hova mentem mindig elöre köszöntek es hatalmas tiszteletet kaptam (azert ez egy 16 eves kislanynak nagy szo es imponal!) Ha a parom nelkül mentem bulizni nekem akkor sem kellett, fizetnem sehol, mert tudtak, hogy ki az en parom (akkor mar nagyabol az egesz varos töle vasarolt). 16 evesen abbahagytam az iskolat es a paromhoz költöztem... Napi szinten mentek a különbözö gyorsitok, lassitok, mikor mihez volt kedvünk... Ekkor mar nem is tartottam a kapcsolatot a szüleimmel, atköltöztünk egy masik lakasba a parommal (bar ez 2 havonta nalunk normalis volt), de mar anyuek nem tudtak, hogy hol elek... Majd szallitot valtott a parom, hat kiprobaltuk mit kaptunk (ekkor mar szurtuk magunkat...), tullöttük magunkat...

A korhazban arra ebredni, hogy anyukam es apukam sirnak az agyam fölött, hogy nem erdekli öket mit csinaltam, csak meg ne haljak... Kemeny pofan vagas volt... Akkor megfogadtam, hogy soha többet, elvono, haza költözes, uj iskola kereses, stb....


Na de nem volt ez ilyen egyszerü.... Szakitottam a parommal (eletem legjobb döntese volt!) DE a varosban en maradtam a diler baratnöje... Nem szerettem ezt a helyzetet... 19 eves vegeztem a sulival, szakmat tanultam majd 20 evesen elköltöztem otthonrol, nem egy masik lakasba, nem is megyebe! Külföldre menekültem... Azt a 4 eves horrort, mikor mindennap arra emlekeztetnek, hogy ki voltal nem kivanom senkinek...

Azota mar benött a fejem lagya es rajöttem, hogy anyuék nem ok nelkül nem akartak, hogy kapcsolatom legyen a sraccal (bar Ök a korhazas törtenetig nem tudtak, hogy diler), a srac meg mindig a bünteteset tölti en pedig eppen csodalkozok a kis 6 honapos, egeszseges ikerimen es varom haza eletem szerelmet.


(Lehet szidni a szüleimet... Mindig mindent megbeszeltem velünk, feltetel nelkül biztam bennük es Ök is bennem mivel sosem hazudtam, de megbolondultam en is a "szerelemtöl". Es ezek utan a szüleim sosem hoztak fel a törtenet es tul tudtak lepni rajtuk, kivancsi lennek, ki olyan "tökeletes" szülö, hogy ezek utan is tudja tamogatni es feltetel nelkül szeretni a gyereket, mint Anyuek engem, ugy hogy soha nem emlegetik fel a törtenteket!!!)


Azota köszönöm szepen jol vagyok es eszembe sincs hozzanyulni megegyszer semmihez sem! De azt a 3 evet meg utana meg a utana levö 4 evet senkinek sem kivanom!

Sajnos neha a bizalom keves...


Na de legyen ez egy elrettentö pelda, hogy miert nem bizunk meg senkiben es miert hallgatunk a szüleinkre :)

2012. nov. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!