Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy értessem meg vele, hogy...

Hogy értessem meg vele, hogy ennek semmi értelme?

Figyelt kérdés

Alaphelyzet:

Anyukám és apukám 20 éve elváltak.(A kapcsolatuk egyébként az ilyenkor szokásosnál sokkal jobb,de ez nem tartozik ide.)Anyu immáron nagyjából 20 éve él együtt egy emberrel,aki idén lesz 65 éves.2 lánya van,az egyik,a fiatalabb lányától 1 unokája van,ő még pici(3 éves),a másik lányától van egy 13 éves leányunokája és egy 14 éves

fiúunokája.


Ezekkel az unokákkal van a bajom.Nem akarnak tanulni.Ez még nem az én problémám lenne,de anyukám élettársa rám akarja erőszakolni,hogy tanítsam őket,angolra.Én tudok is angolul(3 féle nemzetközi és 3 féle hazai nyelvvizsgám és 3 diplomám van,és ezt nem azért írom le,hogy hencegjek vele.Egyszerüen a tényekhez tartozik.)

Most jön a lényeg,ami miatt a kérdésemet kiirtam.Most pl. az a téma,hogy a 20 körüli(én többször nyelvvizsgáztam,de sose számoltam össze,hány nyelvvizsgatéma van) én dolgozzam ki.Ennek viszont,ha én dolgozom ki,semmi értelme.Ők nem tanulnak belőle semmit,nekem megy a drága időm(igaz,most épp munkanélküli vagyok,de ez akkor se az én dolgom lenne) .És őket nem is érdekli az egész. Mit tennétek a helyemben?Elegem van picit ebből az egészből,és enyhén szólva nem akarok egy könyvnyi anyagot leírni se géppel,kézzel meg mégannyira se,aminek számomra semmi haszna,értelme nincs.És a gyerekeknek se,hiszen őnekik eszükbe nincs ideülni és velem együtt kidolgozni a dolgot.Az idő,amit elrabolna ez a napjaimból,egyszerüen bődületes


2012. febr. 13. 16:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát erre már nem nagyon tudok mit mondani.

Két választásod van,vagy lenyeled a kesrű pirulát és megcsinálod nekik,vagy megmondod,hogy leszarod az egészet és nem vagy hajlandó megcsinálni.Jobb ötletetem nincs.

2012. febr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én nem izgatnám magam annyira ezen. Elmagyaráznám a dolgot, és ha nem érti meg se anyud élettársa, sem pedig a gyerekek, akkor ágyő, majd megtanulják maguktól.
2012. febr. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

De ugye igazam van mindabban,amit ilyen hosszasan leírtam?Nyugtassatok meg,hogy igazam van!És legfőképpen,hogy nekem van igazam!

Kérlek benneteket!Köszönöm.

2012. febr. 13. 18:56
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy igazad van.

Senki nem várhatja el senkitől (főleg ingyen, puszta jószándékból), hogy ekkora munkát megcsináljon, aminek ráadásul semmi értelme, mert a gyerekek nem tanulnak belőle. Úgyhogy én azt gondolom, hogy teljes mértékben neked van igazad.

2012. febr. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Aki kiváncsi a fejlemények azóta bekövetkezett alakulására,annak elmondom,hogy a dolog annyit változott,hogy hálistennek rá tudtam venni anyám élettársát,hogy ugyan ne nekem kelljen már önállóan kidolgoznom ennyi anyagot,aki leraktam 3 felsőfokút és 2 tolmács-szakfordítóit,hanem a gyerekekkel együtt dolgozzuk ki,és én csak segítek.Ma pl. így is ráment 6-7 órám,de legalább nem az egész napom kora reggeltől késő estig,és most már egy jó 2 órája szabad vagyok.Nagy könnyebbség.Köszönöm a tippeket - legalábbis egyelőre, remélem aztán a későbbiek vonatkozásában is ebben maradunk.
2012. febr. 18. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!