Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek mit csináljak,...

Szerintetek mit csináljak, hogy normálisan viselkedjen velünk a 16 éves lányom?

Figyelt kérdés
16 éves a lányom, kicsi kora óta voltak, vannak vele problémák. Kisebb korában is a szemtelensége, most már ennél többről van szó. A probléma az, hogy nagyon csúnya dolgokat vág a fejemhez. Pl. nem vagyok olyan, mint egy "normális anyuka", "én Őt sose hallgatom meg","semmit nem kap tőlünk". Néha még a kajába is beleköt. Nagyjából leírom, hogyan is élünk. Külföldi fizetésből, külföldi gyesből (van egy kétéves kisöcsi), 3 szobás lakásban, tavaly vettük, vadiúj. Szerinte egy normális anyuka mindenhová elengedi a lányát, mégha félti is. a kedvéért elengedem mindenhová, hétvégén idegen városba, koncertezni is. A normális anyuka nem szól bele, hogy a lánya egy 26 éves férfivel jár, sőt, engedi. A lányom még szűz. Van szobája, tévéje, saját internetje, ruhái, amit kér pénzt a koncertekre odaadom. Kb.havi 15 ezer. Mindent megveszek neki, amire szüksége van, minden hónapban a hajfestékét is. Néha amikor már káromkodva kiabál velem, mert éppen dilizik valamiért, akkor mondom neki, hogy nincs koncertezés, nincs ruha, net, semmi. Erre ilyeneket mond: Az az én pénzem, amiből megveszed, a családi pótlék és a gyerektartás amit apu fizet. Tehát idáig jutottunk, hogy az az Ő pénze. Igaza van, de nem koncertekre küldi az apja! Többet is félre tudnék tenni neki, ha nem költené el! Aztán a másik, hogy nem hallgatom meg..nah van ez az együttes őrülete, akinek a koncertjeire jár. Csak őróluk beszél..már egy éve. A könyökömön jön ki. Meg a koncertekről, amire kéthetente megy. A tanulmányi eredménye kettes!! nagyon erős középiskolába jár, bukdácsol, év vége előtt hajrázik állandóan. Gyakran tolja elém az ellenőrzőjét, hogy írjak igazolást, mert Ő nem tanult, egyest fog kapni, inkább nem megy suliba. Vagy lemegy a dokihoz, behazudik valamit. Mit tegyek vele? ha ellenkezek, üvöltözik velem. A kétéves előtt természetesen! :( A férjem a nevelőapja, sem tud mit tenni, mert Ővele még trágárabbul beszél. Már kivagyunk borulva. Ha kutya lenne, már kitettem volna a falkából az apjához :(
2012. márc. 9. 14:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

amúgy ezt kamaszkánt írtam.. szóval át tudom látni a helyzetet gyerek szemmel.


14/L

2012. márc. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Egy bölcs tizenéves vagy, kedves utolsó! Én nem érzem magam ennyire rossz anyának, mint ahogy a lányom előadja néha. Csak jelzem véletlenül meglátta, hogy a neten bentlakásos iskolaem oldalát nézegetem..hát volt sírás..zokogás. Tudta miért nézem, nem kellett semmit mondanom. Persze én voltam megint a legrosszabb anya. A kicsit is lehülyegyerekezte, mert berohant a szobájába és kikapcsolta a számítógépet! Könyörgöm ő még csak kétéves! Igen, kicsit mérges vagyok magamra. A sok babusgatás,mert apja helyett is szerettem, inkább szigor kellett volna! Azthittem akkor fog imádni, ha mindent megkap, megadok neki amit szeretne. Az én lányom még soha nem ment le a boltba!! Csak egy kenyérért vagy bármiért! Én takarítom a szobáját is! :-(
2012. márc. 9. 19:43
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát kérdező az elég baj,hogy te takarítod a szobáját...

16 éves.. Én körülbelül 10 éves korom óta magamtól takarítom a szobámat(bár akkor még anyukám besegített)

és ha ezt sem tanulja meg a lányod,akkor nem tudom hogy fog később önálló háztartást ellátni.. Elnézést ,hogy ha ez kicsit gonosznak tűnt :)

Semmit nem szokott segíteni?? Nagy ritkán sem??

Mondjuk én mosogatni szoktam ,mostanában elég ritkán,de mindegy.. Mostanában mosok inkább magamnak :)) és még szeretek is mosni :P

Akkor ,amúgy van valami abban ,hogy féltékeny.. igazából meg tudom érteni.. belegondolok ,hogy van egy kis tesóm a,kivel többet foglalkoznak.. hát elég rossz érzés.. A nevelőapa meg még annál is sokkal rosszabb , gondolom valami olyasmit gondolhat a lányod ,hogy minek osztja az észt neki egy olyan ember ,akihez semmi köze.. Ezt is megértem,egy gyerek sem tudná jól lereagálni az életszituációkat szerintem..

Amúgy szerintem a lányod túl érzékeny,ez a baj velem is.. Meglátta a honlapot ,akkor biztos arra gondolt ,hogy el akarod küldeni a fenébe,mert csak teher neked.

Vannak barátnői/haverjai? Még ha vannak akkor is lehet,hogy csak felszínes kapcsolatok és belül nagyon magányosnak érzi magát. Biztos valami miatt (vagy sok apró dolog miatt) feldúlt és ezt vezeti le rajtatok. Próbáltál beszélni vele?? Én is sokszor visszabeszélek anyámnak ,de utána lehiggadok nagyjából és tudunk beszélni.. Szóval ne akkor akarj vele beszélni,amikor látod,hogy ideges..

2012. márc. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Igen, körülbelül ez van :)). Igen, Ő is ilyen, ha ideges valami miatt, általában barátnői bosszantják fel és rajtam vezeti le. De utána elmondja mi történt. Én meg persze értsem meg. Féltékeny a tesójára, mert mondja is néha, de ennek ellenére nagyon szereti és én a lányomat nagyon szeretem, hiszen Ő már 16 éve az életem része, jóban, rosszban velem volt(van), és ezt neki is mindig elmondom, csak elfelejti és akkor újra elmondom és egy hónapig nincs balhé, aztán megint kibukik..
2012. márc. 9. 23:34
 15/23 anonim ***** válasza:
:) azt nem értem ,hogy miért kell lepontozni? O.o ??
2012. márc. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Hát nagyon hibás vagy a dologban az biztos,teljesen mindegy hány éves vagy.De nem nevelted meg.Azt tanácsolom vond meg tőle a pénzt az internetet a koncertet,és ha üvöltözik vele akkor kapjon egy taslit.Mégis mit képzel.Tudtok mit tenni,és ne hallgass rá,zsarolni próbál Téged.Nehogy már megalázkodj,ő a gyereked,te vagy az anyja,keményíts be még most hátha helyretudod még hozni a dolgot.
2012. márc. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Én biztos nem ütöm meg, ezt ne is mondjátok grrrr... Legközelebb leüvöltöm vagy régebben szoktam kikérni ezt magamnak..a bánásmódot és igen, azt is hozzá szoktam tenni, hogy mit képzel magába? aztán az szokott hatni rá, csak sajnos leszoktam róla és belefáradtam a játszmáiba, ezért mindent ráhagytam és a fejemre nőtt! Köszi a válaszokat! Jah.és én nem pontoztam le senkit! Szép estét! :)
2012. márc. 11. 00:33
 18/23 anonim ***** válasza:
te egyáltalán nem vagy normális anya.16 évesen már nem fogod tudni megnevelni.
2012. márc. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Kösz, te biztos az vagy! Csak, hogy tudd, a barátnői imádnak, mindent elmondanak nekem, épp azért ilyen a lányom, mert inkább..
2012. márc. 11. 13:04
 20/23 A kérdező kommentje:
Tekint a barátnőjének, mint az anyjának és ha megpróbálom fegyelmezni vagy nem engedek meg valamit lázad! Tényleg rossz és nem normális anya vagyok! Egyébként a lányom imád és soha nem mondana rólam rosszat, csúnyát, ellenben más lánnyal akik kitűnő tanulók és ha nem kapnak meg valamit k..vázzák az anyjukat! Az a jó anya, aki felveszi a pénzt a gyerekei után aztán számlát fizet belőle! Én legalább a gyerekre költöm!
2012. márc. 11. 13:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!