Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megengednéd a 15 éves lányodna...

Megengednéd a 15 éves lányodnak hogy fesse a haját? én 30 évesen jöttem rá hogy milyen szép is a természetes barna és milyen egészséges a haj festés nélkül. Engem senki nem tiltott tőle sajnos.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 22:00
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:

15 vagyok. Nekem nem engedik, maximum a melírt/szőkítést [sötétszőke vagyok] :S

Az a kifogásuk, hogy nagyon szép hajszínem van [mondjuk több fodrász is ezt mondta, de akkoris...] , ne rontsam el, pff...

2012. ápr. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
45%

Attól függ milyen színűre és milyen festékkel.


Nekem 15 éves korom óta van barnásvörösre befestve a hajam Henna színezőporral. A Henna védi a hajat, és egyáltalán nem roncsolja, más festékkel ellenben. A színe pedig olyan, mintha természetes lenne, és sokkal jobban áll, mint az eredeti. Akik azóta ismertek meg, alig hiszik el, hogy festett.

2012. ápr. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
31%

Nekem 13 évesen megengedték. Akkoriban tök rövidre volt vágva és eredetileg csak melírt akartam, de a fodrász megmondta, akkora hajat nem érdemes, nem látszódna, így az egész vörös lett (sötétbarnából mahagóni színű).

De nekem egyébként már annyi idősen volt ősz hajszálam és bepánikoltam, mert anyu és az ő apukája (és tovább) olyan géneket hordoztak, hogy ők már 20 éves korukra tök őszek voltak, anyu azóta festeti. Szóval emiatt való félelmemben festettem onnantól.

De aztán meguntam a vöröst, más színt nem akartam, sötétebb barnára festettem, mint az eredeti, pedig az is elég sötét (idegesített ugyanis, hogy egy idő után világos vörösre kopik a hajam, pedig sötét volt). Aztán meg semmilyenre, jó ideje nem volt festve. Nem is akarom. Ami őszhajszálat látok, kitépem és ennyi. (szerencsére vaklárma volt, én már jóval szelídebb géneket kaptam, nem növekedett meg a számuk)

A húgomnak kb. 15 éves korában engedte meg anyu először a szőke melírt. Azt talán engedném, de a teljeset semmiképp, így is ritkulhat a haj, nemhogy attól. Vasalni sem engedném.

2012. ápr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem örülj neki, hogy nem tetoválást vagy piercinget akar.

A festés viszonylag ártalmatlan. Ha később lenöveszti az egészet, akkor a haj minősége is a régi lesz, ha esetleg festve kicsit elromlik is a minősége.


Ezek nehéz dolgok. Nekem anyám a fülbevalót nem engedte, pedig 10 éves koromban agyon könyörögtem magam. Azt mondta, azért nem, mert ő is felnőtten lövette ki, és megbánta.

21 évesen kilövettem magamnak, azóta is élvezem, és rengeteg fülbevalóm van. (Más ékszert nem is hordok, leszámítva a jegygyűrűt)

35/N

2012. ápr. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem annak is örülj, hogy megkérdezte. :)

Én megengedném neki egyébként.

15 éve festetem a hajam, pontosan 15 éves voltam, mikor a barna hajam mahagóni vörösre festettem a koleszban és úgy mentem haza. Anyukám annyit mondott, a te hajad, úgy teszed tönkre, ahogy akarod. 30 éves vagyok, derékig érő, festett hajam van. A terhesség és szoptatás alatt nem festettem és akkor vettem észre, hogy mennyire őszülök. :(

Semmi baja a hajamnak, csak normális festéket kell választani és szépen ápolni.

2012. ápr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Gyönyörű fényes sötétbarna a haja és szőkét akar!!!ááááá
2012. ápr. 5. 22:45
 17/41 anonim ***** válasza:
22%
nem
2012. ápr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim válasza:
95%
Szerintem fesse be a haját samponnal, van amelyik 24 mosást bír ki, legalább meglátja hogyan fog neki állni az új szín, ha nem áll olyan jól le lehet mosni, viszont az is lehet, hogy még jobban fog neki állni, mint az eredeti. Hagyja, hadd próbálja ki, úgysem lesz nyugta a lányának, míg el nem éri, amit akar :)
2012. ápr. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
Sötétbarna hajat nem egyszerű szőkére festeni , bár attól is függ hogy a szőke melyik árnyalatára akarja.
2012. ápr. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
23%
Nehany honapja Angliaban tobb fiatal lany meghalt a hajfestekekben levo mergektol. Nemetorszagban azota pl mar tilos 18 ev alattiaknak hajat festeni (fodrasz), ill. boltban nem adhatnak kiskorunak festeket. En kozepiskolas koromban festettem a hajam, de ma mar maskent latom a dolgokat, ha lenne lanyom, lebeszelnem rola.
2012. ápr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!