Mikor engednéd?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Volt nemrég egy kérdés, egy kamaszról és arról, szabad-e neki műkörmöket rakatni.

Ezzel kapcsolatban érdeklődnék, ti mit hány éves korban engednétek? Műköröm, melír, hajfestés, szemöldökgyanta és festés, szolárium, smink.

Nem vagyok még anyuka, de nagyon érdekel, ki hogyan látja! Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. máj. 21. 23:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
54%
amikor meg tudja venni magának
2012. máj. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Nekem szinte mind 14 évesen volt megengedve(bár szemöldökgyanta és festés nem volt még)

Műkörmöt februárba kaptam,mert farsangon keringőztünk.. folyamatosan nem kéne, mert eléggé tönkreteszi a körmöket:S

Hát nekem nem melírozva van a hajam hanem szivatva..azthiszem az még jobban roncsolja a hajat, de először valahogy december végén vagy január elején lett kiszőkítve, azóta egyre szőkébb vagyok(egyre több tincs van kiszőkítve)

Hajfestés.. hát nekem a teljes hajam nem volt még festve, maximum színezővel, de alig látszott, meg 1-2 mosás után kiis jött a színe(rózsaszín), ja de ez 1-2 tincs volt.

Szoláriumba csak egyszer voltam 5 percre :)

Smink:nekem a smink annyi hogy szempillaspirál,szemceruza meg szájfény.. régen alapozót is használtam, de mostmár csak akkor használok ha megyek valahova.


Hogy mikor engedném meg ezeket a saját gyerekemnek?

Kb úgy mint nekem van megengedve..

2012. máj. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%

Sziasztok!

Én 14 éves lány vagyok. Pár osztálytársamnak van műkörme (hegyes és hosszú). Ha nagyon akarnám anyukám megengedné nekem de engem már az is irritál ha csak színtelen körömlakkal ki van festve a körmöm. Egyszerűen megőrülök tőle. Körömfestést olyan 12 éves kortól, műkörmöt pedig 17-18 éves kortól engednék. De szerintem mindenkinek szíve joga....

A hajam egyszerű barna. Eszem ágában sincs befestetni mert egyrészt nagyon roncsolja a hajat, másrészt pedig a lenövés iszonyú ronda szerintem. Pár melírcsíkot engednék középiskolában ha a lányom úgy áll hozzá de a hajfestést nem nagyon támogatnám.

Max. havonta egyszer festem ki magam. Semmi bajom azzal aki sminkeli magát. Valamennyi osztálytársnőm ezt teszi. Szerintem azzal semmi baj ha valaki reggelente kihúzza a szemét. De az amikor már több réteg alapozót kennek magukra (ami több árnyalattal sötétebb/világosabb mint a bőrszínük) és az alapozótól "foltos" a bőrük az szerintem gusztustalan. A kedvencem mikor az arcuk teljesen más színű mint a bőrük pl a nyakukon.

Piercing, tatto... Mindkettőt 16 éves kortól. A piercinget csak normáis helyre. Ha megunja kiveszi és beforr a lyuk. Tetoválást csak akkor ha már elég érett és nagyon jól átgondolta.

A szoláriumról ne is beszéljünk! A fültágító szóba se jöhet!

2012. máj. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%

műkörön:most volt a ballagásom és összesen csak 2 lánynak volt műkörme az osztályból(szerencsés vagyok jó osztályom volt)én amikor megkérdeztem hogy lehetne e nekem a ballagás alkalmából akkor anya csak kinevetett mondván hogy kicsi vagyok még ehhez.Ha akartam volna lehet hogy rosszul esik de teljesen egyet értek vele! :)

melír: nem igazán tudom hogy mi az ugyhogy nem nyilatkozom XD

hajfestés: szerintem hülyeség! mindenkinek az eredeti hajszíne áll a legjobban!inkább örülnünk kéne hogy még nem szorulunk rá

szemöldök: már vagy fél éve szedem a szemöldököm, szerintem ez rendben van :)

szemöldök festés:ez még soha nem jutott eszembe....

szolárium:én nem tartozol azok közé a lányok közé akik nagyon adnak a külsejükre!én nem betegszem abba bele ha télen nem vagyok bronz barna, nyáron meg ott a nap!akkor meg miről beszélünk??

smink:nem festem magam, erről még nem is kérdeztem anyát.csak a ballagásra festet ki anya de amekkora harcot vívott velem hogy ki tudja festeni a szempillám XD hát még nem nagyon vagyok vele megszokva. na de majd a gimiben!!ú


14/L :DD

2012. júl. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:

műköröm: min 13 éves kortól, akkor is csak nyáron. állandót kb. 15 évtől

néhány vagy egy szolid melircsík 13 évtöl, hajfestés 14 évtöl

piercinget min 14 évtöl, a tetoválást min16 évtöl engedném

akkor szörteleníti magát amikor akarja és ott ahol akarja.

a szemöldökszedés ugyanígy. szolit 16 évesen, sminket (pl: szemhéjfestés és ott a szem körül) min 13 évtöl akkor is csak szolidan. lehet, kicsit engedékeny voltam. [14/L]

2013. jún. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Nem vagyok anyuka! Műkörmöt semmi képpen mert az Uv lámpa rákkeltő. Valamint a műköröm nem is tesz jót a körömnek. Rendes melírt 16 éves felett. Rendes hajfestést 17 felett debhajfestéksampont 14 éves kortól. Enyhe sminket 13 éves kortól. Szolit addig nem engedném amíg nálam lakik. Mert szintén rákkeltő. Szemöldökgyanta 13-14 éves kortól festést 15. 14L
2014. aug. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!