Mikor engednéd?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Volt nemrég egy kérdés, egy kamaszról és arról, szabad-e neki műkörmöket rakatni.

Ezzel kapcsolatban érdeklődnék, ti mit hány éves korban engednétek? Műköröm, melír, hajfestés, szemöldökgyanta és festés, szolárium, smink.

Nem vagyok még anyuka, de nagyon érdekel, ki hogyan látja! Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. máj. 21. 23:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a műköröm nem tetszik, soha nem is tetszett, talán majd 20-on valahány évesen csináltatok, de addig biztos, hogy nem.

Melírt-hajfestést anyukám már engedné, persze nem durván, maximum 1-2 árnyalatnyi különbséggel. A hajamat nyáron lehet, hogy befestem középbarnára. (eredetileg világosbarna, de nem áll jól, sápadtnak tűnök tőle, nővéremnek is sokkal jobban áll a sötétebb haj)

A szemöldökszedést szintén engedi, azt csinálom is.

A szoláriumbarna bőr nem tetszik, inkább kifekszek pár órára a napra, úgyis gyorsan barnulok. :)

Sminket pedig csak szempillaspirált szoktam használni, esetleg olyan eseményen szemceruzát. A pattikra pedig korrektort.

15/L

2012. máj. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
21%
Szia! Én is fiatal anyuka vagyok,én válaszoltam is arra a kérdésre.Műkörmöt,majd ha megkeresi rá pénzt,18 éves kora előtt nem engedem,hajfestést sem engedném 18 előtt, a melírt talán 17-18 körül,szemöldökgyantát majd megcsinálja 18 felett,én biztos nem adok rá pénzt,szerintem szörnyen néz ki,szolárium is 18 felett ha Ő keresi rá a pénzt,16 évesen megengedem a szempillaspirált,előtte csak korrektort,szőlőrúzst,természetesen ezt nem úgy kell elképzelni,hogy azt modnom nem csinálhatod,úgy gondolom,ha a gyerek normális értékrenddel rendelkezik,jól van nevelve,meg van a bizalom,akkor eszébe sem jut egy kettő a felsoroltakból,vagy belátja,hogy nincs rá szüksége.Szemöldökszedés az belefér szerintem 14-15 évesen ha nagyon bozontos,de ha nem csak később,kéz-láb gyanta sem kéne 14 alatt,egy kozmetikus barátnőm legalábbis ellenzi,persze ha szegényen nagyon sötét a szőr akkor lehet.
2012. máj. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
93%

Az én anyum sok mindent enged nagyon fiatalos anyuka. A szemöldökömet mivel szőke vagyok és nincs és így keret sincs az arcomnak és nagyon hülyén néz ki ezért azt 11 éves korom óta festetem és szedetem de csak barnára festik mindig.


Műkörmöt soha sem szerettem volna de ha szeretnék akkor anya biztos megengedné de nem 5cm hosszút.


Hajfestésre nincs szükségem nagyon jó színű a hajam télen sötétebb nyáron világosabb mert kiszívja a nap. Egyszer akartam befestetni de akkor anya lebeszélt róla és jól tette.


Sminkelni 7-es koromban (13 évesen) kezdtem magam. Szempillaspirál,szemceruza akkor még a tust nem tudtam kezelni. Azóta a tust is használom nap mint nap. +szájfény.

Piercinget ha szeretnék akkor lehetne de csak köldök. Anyának is van. Egyenlőre nem tervezem majd ha laposabb lesz a hasam.


Szolizni csak télen szoktam járni. Tavaly ősszel voltam először és 3 hetenként jártam télen amíg rossz idő volt és nem lehetett kifeküdni a napra.

16/l

2012. máj. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
16
2012. máj. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
78%

Az én évfolyamomon/osztályomban már rengeteg lány festi/szinezi/melírozza a haját. Mindegyiken minden nap 6 kilo smink. Műköröm a társaságomban még senkinek nem volt. Én speciel akkor sminkelem ki magam (szemhéjtus, szempillaspirál) ha valami különleges alkalom van. Ilyen volt pl. a ballagási fotózkodás. Vagy barátnőknél, ha ottalvós "buli" van esetleg még akkor. A hajam nincs feste/melírozva/szinezve, és nem is szeretném, hogy legyen, viszont elég gyakran vasalom. Műkörömtől írtózom, de szolidabb vörös körömlakkal ki szoktam festeni. Szemöldökömet rendszeresen szedem, szolizni meg nem járok:) Azthiszem mindenre adtam választ. Szerintem 14 évesen még nem kell ennyi mindent igénybe venni. Bőven elég lesz később is:)

14L

2012. máj. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
64%

15 éves lány vagyok. Én voltam aki a másik kérdésnél vitába szállt a szülőkkel (?) :DDD

műköröm: mint írtam ott is, van (vagyis most épp nincs, tegnap leszedtem mert már eléggé lenőtt és csúnya volt, de jövőhéten ballagok ( :( ), úgyhogy megyek körmöshöz), 1 éve már folyamatosan :)

melír: ezt sokáig akartam, engednék is a szüleim, de most már nem annyira érdekel

hajfestés: nincs befestve a hajam, egyelőre nem is akarom befesteni, növesztem, még kb 1 év mire a fenekem fölé fog érni (most derék alá ér pár cm-el), addig biztos nem festem be...de így is szép színű a hajam, középszőke. anyum mondja hogy szőkíttesem ki még jobban, de az is károsítja, úgyhogy egyelőre még nem hiszem hogy bármit is csinálok vele, eléggé károsítja a hajvasalás is, nem kell még több dolog...

szemöldökgyanta: már jó régen volt hogy először kiszedtem magamnak, de most féléve kiszedtem nagyon vékonyra, és kb 2 hónapja "növesztem", hogy vastagabb legyen, mert már nem divat (és nem is tetszik) a túl vékony szemöldök.

szemöldökfestés: nem festetem, totál összeillik a színe a hajammal.

szolárium: fúú, ezt anyuék nem szeretik, mert rákkeltő meg mittomén. még nem voltam, de nyáron szerintem benézek párszor, mert a szőke hajam mellett világos bőröm van, és napozni sem nagyon szeretek, uncsii, úgyhogy jó lassan szoktam lebarnulni, viszont imádom ha barna vagyok :)

smink: suliba csak szempillaspirált szoktam feltenni (alapból hosszú szempilláim vannak, de ha ki szempillaspirálozom akkor sokan azt hiszik hogy műszempilla, és ezt imádom :DD), ha épp megvan, és kijön rajtam pár patti, akkor teszek fel alapozót és/vagy korrektort és/vagy púdert is. (hálistennek babaarcom van, egyébként teljesen pattanásmentes az arcom, ennek nagyon örülök :) ). Régebben mindig bealapozóztam a fejem, de rájöttem, hogy teljesen felesleges. Egyéb alkalmakra kiszoktam jobban sminkelni.

Piercing: Fülpiercingem van, bár ezt sokan nem tartják piercingnek. (összesen 2 luk van a bal fülemben, és 4 a jobban - ebből 1 a porcban) Szeretnék majd köldök és orrpiercinget is valamikor.

Tetkó: Nincs, de majd szeretnék valamikor. :)

Fültágító: Undorítónak tartom, és nem illik a stílusomhoz sem.

2012. máj. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Tizenévesek, nektek is köszönöm a válaszokat!

14 éves lány: nagyon jól állsz ezekhez a dolgokhoz! :)

15 éves lány: nekem te pont határeset vagy, én ennyi mindent nem engednék a lányomnak, de talán enyhítő hogy se hajfestés, se fültágító, se tetkó..

2012. máj. 23. 15:51
 18/26 A kérdező kommentje:

Fiatal anyuka:elég szigorúnak tűnsz, de talán nem is baj. Te sem kezdted korán ezeket?


16 éves lány: tetszik a te hozzáállásod is, bár a köldök piercing-et én nem szeretem :)

2012. máj. 23. 15:53
 19/26 anonim ***** válasza:
49%
nem kezdted,ezért szép,sima arcom van és a mai napig 16-17nek néznek sokszor,szerintem nem vagyok szigorú,ezek elképzelések,sok minden múlik a gyereken,mellesleg manapság a szülők mindent megengednek vagy egyátalán nem figyelnek a gyerekeikre,és láthatjuk merre halad a társadalom....
2012. máj. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
54%
*kezdtem
2012. máj. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!