Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kedves anyukák/apukák! Ti ezt...

Kedves anyukák/apukák! Ti ezt engednétek kamasz lányotoknak?

Figyelt kérdés

a 14 éves lányom, szereti rockot és most azt szeretné, hogy szülinapja alkalmából engedjük meg, hogy taréjt (punk hajat) csináltathasson.

én nem akarom őt korlátozni, engedem hogy kockás nadrágokban, zenekaros pólókban legyen, de ebben a haj ügyben nemigazán tudtam még dönteni.

szerintetek?



2012. jún. 10. 18:08
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
29%
Én voltam, aki nem engedné, és az a véleményem, hogy nem ezen múlik egy gyerek-szülő kapcsolat. Nekem is volt hasonló korszakom, én goth voltam, full feketében jártam szinte mindennap majdnem 1 évig. Én hajamat csak festeni akartam, hollófeketére szerettem volna, alapból szőke hajam van. Anyát megkérdeztem, engedi-e és megtiltotta, de meg is mondta, miért: hogy a fekete hajfesték a legkárosabb, meg hogy ha eredetileg világos a hajam, akkor lehet, hogy nagyon hülyén állna és akkor nehéz lesz tőle megszabadulni, meg mondott még pár dolgot. Érdekes módon nem romlott meg emiatt a kapcsolatunk, és egyetlen normális szülő-gyerek kapcsolat se romlik meg azért, mert a szülő nem engedi a gyerekét hülyeségeket csinálni. Csak épp nem ész nélkül tiltani kell a dolgokat, hanem leülni és megbeszélni, hogy miért nem tanácsos megtenni őket. Egy 14 éves azért annyira már nem kisgyerek, hogy ne lehessen vele ilyeneket megbeszélni.
2012. jún. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
8%

Nem engedném neki, ha pedig titokban megcsinálja, levágnám saját kezűleg. Lehet lepontozni, de az a véleményem, hogy ma punk-frizura, holnap pearcing, holnapután a jóég tudja, micsoda... A tisztességes kinézetet mindenképp megkövetelem majd a gyerekeimtől, ha ennyi idősek lesznek. Azért egy 14 éves kislány még gyerek, nehogy már a lekvár főzze be a nagymamát!!!

Lehet a rockot kedvelni - valószínűleg minőségi rockzenét én magam is fogok neki mutatni - de hülyét nem csinál se magából, se belőlem, az fix!

Egyébként egy normálisan nevelt, rendes értékeket kapó gyereknél ez elő se fordul...

2012. jún. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
97%

gabka a terrorszülő :) Látom még nincs kamaszgyereked, mert akkor nem és beszélnél ilyet. Valamint a te kamaszkorodra sem emlékszel vissza.

Tudod, engem is szigorú értékrenddel neveltek mégis punk volt a hajam még a 80-as években. és mégis rendes 3 gyerekes családanya lett belőlem, 4 diplomával. Tudom mi van a gyerekeimben belül, tudom mit tanítottam nekik, de az mindegy nekem,hogy milyen a hajuk

2012. jún. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
80%
Milyen jó lesz majd ha 18 évesen éli ezeket meg mikor nincs majd beleszólás...meg az összes többit is amit tiltanak majd neki...
2012. jún. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
akik nem értikazoknak irom, hogy valamilyen punk rockot hallgat de én nem vagyok otthon a témában
2012. jún. 10. 19:12
 16/42 anonim ***** válasza:
22%

[link]



Ilyet?


Hátt.....enged neki, majd megjön az esze, reméljük. Azért ehhez kell egy stílus, nem az hogy ronda egy nőnek, de mondjuk ....áh...nemtudom.

2012. jún. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
96%

a punk az ilyen:

[link]


de tiszta vicc ez is, minden takony "sztárra" ráaggatnak bőrcuccot, és már rocker, vagy felnyírják a haját és punk... közük sincs az egészhez, a sok tini meg megy utánuk.... remek.

2012. jún. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
86%

14 évesen punk hajat akar, miközben rocker? Ha-ha!

Csak amiatt mondja magát rockernek/punknak, mert olyan zenét hallgat, vagy az eszméket is vallja?

Ha tarajt csináltat és közben csak divatmajom, akkor előfordulhat, hogy kapni fog 1-2 csúnya pillantást (esetleg beszólást) azoktól, akik bár nem tarajjal rendelkeznek, de erőteljesen a punk felé húz a szívük...


Egyébként én nem engedném. Ha pedig olyan nagy lázadó, akkor így is-úgy is megcsinálja!

2012. jún. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

Manapság a punk és a rocker már összefolyik. már a punk se az a lázadó punk ami volt 20 éve, hanem greenpeaces punk...

Vágja, ha akarja

2012. jún. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
97%

Én anno "kis"lány koromban 16 évesen a csípőig érő hajamat felnyírattam. Anyukám rosszul lett, előtte az ovikezdés előtt volt levágva a hajam. A szüleim szigorúan neveltek, számukra a kedvenc rockbandám még mindig dumdumzene.


Szóval én mint lányos normális kinézetű anyuka :) a nyári szünet idejére megengedném, hogy felnyírassa, de tarkára azért mégse színezze. Kiszívja a nap és ha arra rázseléz tarajosra tönkreteszi a haját. Kényelmesebb lesz neki a 40 fokban, gyorsan szárad.


Nem kell rögtön arra gondolni, hogy "atyaúristenmilettagyerekből".


Majd meglátja, hogy hogyan áll neki, hogyan fogadják a többiek. Viszont őszre iskola kezdésre legyen némi "emberi" elfogadott frizurája. A tanárokat is figyelembe kell venni :) előszeretettel pécézik ki a normából kilógó egyedeket.

2012. jún. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!