Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves lányommal nem tudok...

12 éves lányommal nem tudok mit csinálni. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hetedikes, gimnáziumba jár. Nem fogad nekem szót, bármit is mondok neki elengedi a füle mellett. Múltkor rajta kaptam ugyan is 2 boros üveget találtam a szobájában és egy fél liter pálinkát. Nem mond el nekem semmit hiába is kérdezem tőle hogy mi volt az iskolában? Mintha meg se hallotta volna. El van különülve a többiektől, vannak barátai nem azt mondom. Mindig látom rajta hogy valami nincs rendben. Ő nem hallgat olyan zenéket mint a mostani fiatalok és nem is ezzel van bajom csak ő inkább mr.bustát hallgatja és a gengster rappet . Nem fogad szót, vissza pofázik nem tudok vele mit kezdeni. Van egy olyan gyanúm hogy cigizik. Tavaly októberben elveszítette az édesapját ( férjemet ) ez lehet rá ilyen hatással és nem tudja feldolgozni? Nem tudok mitévő lenni, én nem ilyen lányt neveltem belőle.

2012. okt. 21. 21:16
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ártana leülni vele beszélni,legyél vele keményebb és vidd el pzsihológushoz,hogy könnyebben feldolgozza,de azért mert ez a tragédia történt ne hagyd a fejedre nőni.
2012. okt. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
Keresd meg a bizonyos barátait, meg annak a szüleit! Biztos nem egyedül iszik, meg cigizik. Valakitől pénzt szerez, valaki megveszi neki!
2012. okt. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
97%
Most nem azért, de szerintem az ivás meg a cigarettázás ebben a problémában tök másodlagos dolog, a probléma tünete, és nem az oka. Megszüntetni meg az okot kellene, a félresiklott, hibás, kóros gyászreakciót... a gyereket az őt ért veszteség feldolgozásához kell hozzásegíteni, és nem randa szóval "megrendszabályozni"...
2012. okt. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván több figyelem kéne neki, érte menni, hogy suli után haza menjen azonnal, tanulni vele minden nap, ott lenni vele, lehetősége nem lenne cigizni se inni se semmi. Beszélgetni vele normálisan, nem pont veszekedve. És el kell vinni pszichológushoz. Vagy gyermekpszichiátriára. Én is voltam gyerekkoromban. Nem vészes de segíthet. [link]
2012. okt. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
17%
keverj le neki két ngy pofot és vidd el pszichiáterhez,bár tudod már évekkel ezelott elkellet volna kezdeni a nevelését.
2012. okt. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
96%
Előző, az erőszak semmilyen formája sem az az út, ami egy probléma, konfliktus tartós megoldásához vezet...
2012. okt. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
37%
Az ütés biztos nem segít. én is 12/f vagyok, a szüleimtől szinte minden nap kapok ütést/rugást... ezzel annyit érhetsz el, hogy megutál. valószínűleg haverjaitól kapja a piát stb. többet kéne vele foglalkozni, gépet el lehet tőle tiltani, akár a telót is, bár, ha van olyan barátja, akár tud szerezni tőlük, volt már ilyen nálam is (nem engem zártak el, én adtam). az a "zene" sem túl jó. Foglalkozz vele többet, beszélgess vele, házimunka stb., de azért ne nevelj belőle se strébert se hasonlót.
2012. okt. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
6%
szerintetek komolyan undoritóbb megutni egy gyereket,minthogy az a gyerek iszik? és még akkor csodálkoztok,hogy a legtobb kis 12 éves ilyen.nem aztmodnom,hogy veréssel kell gyerket nevelni,de egy ilyet pofot vágnék. mások is vesztették már el a szuleiket mégsem viselkednek így.
2012. okt. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
51%
"szerintetek komolyan undoritóbb megutni egy gyereket,minthogy az a gyerek iszik?" - sokkalta, az erőszak ocsmány bűn, az meg, ha valaki ebben a korban iszik, az egy megoldandó probléma.
2012. okt. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
100%
Először is szerintem ne hallgass azokra akik az erőszakot javasolják és semmiképpen ne hallgass a 11-es válaszolóra.A lányod nem tudja feldolgozni az apja halálát.Rá kéne jönnöd hogy honnan szerzi a piát és a cigit.Ezt sem javaslom különösebben mert egy alattomos módszer és én utálnám miatta magamat, de ha minden kötél szakad talán az érzelmi zsarolást tudnám ajánlani, de semmiképpen sem az apjával.Pszichológustól vagy gyereknevelési tanácsadótól kéne segítséget kérned.Addig is kitartás.Idővel jobb lesz.
2012. okt. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!