Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves lányommal nem tudok...

12 éves lányommal nem tudok mit csinálni. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hetedikes, gimnáziumba jár. Nem fogad nekem szót, bármit is mondok neki elengedi a füle mellett. Múltkor rajta kaptam ugyan is 2 boros üveget találtam a szobájában és egy fél liter pálinkát. Nem mond el nekem semmit hiába is kérdezem tőle hogy mi volt az iskolában? Mintha meg se hallotta volna. El van különülve a többiektől, vannak barátai nem azt mondom. Mindig látom rajta hogy valami nincs rendben. Ő nem hallgat olyan zenéket mint a mostani fiatalok és nem is ezzel van bajom csak ő inkább mr.bustát hallgatja és a gengster rappet . Nem fogad szót, vissza pofázik nem tudok vele mit kezdeni. Van egy olyan gyanúm hogy cigizik. Tavaly októberben elveszítette az édesapját ( férjemet ) ez lehet rá ilyen hatással és nem tudja feldolgozni? Nem tudok mitévő lenni, én nem ilyen lányt neveltem belőle.

2012. okt. 21. 21:16
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, nincs-e kedve iskolát váltani, beszélj vele úgy, mintha korod beli lenne, ne legyél lekezelő, ne használj csúnya szavakat. Később jöhetnek a közös beszélgetések, ha kialakul a bizalom, menjél el vele olyan helyre, ahová neki lenne kedve. Biztos van, amit szeretne csinálni, lovagolni, modellkedni stb..
2012. okt. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 A kérdező kommentje:
Soha nem ütnék/ütök meg egy gyereket. Még jobban megutálna. Meg azzal szerintem nem lehet megnevelni a gyereket. Kedves utolsó, nem szeret eljárni ilyen hellyekre. És ő nem ugy mint a többi gyerek hogy énekes,modell, szeretne lenni vagy mit tudom én. Ő rapper szeretne lenni . Nincs ezzel semmi bajom, csak nem korai még ? És egyik ismerősöm mondta hogy ő vett cigit a kocsmába .
2012. okt. 23. 08:23
 23/59 anonim ***** válasza:
Nem baj az, akkor járhatok el fellépésekre és ne látszódjon rajtad, hogy nem érdekel! Iszol egy sört hagysz az alján megihatja. Az se rossz program! Én is imádtam a rapfellépéseket.
2012. okt. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 A kérdező kommentje:
szerintem egy 12 éves lány nem való mr.busta fellépésekre. Be se engedik.
2012. okt. 23. 09:18
 25/59 anonim ***** válasza:
63%

Na melyiknek nem tetszett a kommentem? :)

Fáj beismerni, hogy csak az képes megütni a gyerekét aki nem ért a neveléshez? Hát igen..

Az ütés nem nevelés.

Bár ti nem úgy nőttetek fel, hogy folyton kiabáltak veletek a szüleitek és mindig felpofoztak.

2012. okt. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim válasza:
Szerintem ne beszélgess vele így kettesben mert azt egyes tinik "cikinek" tartanak. Próbálj meg barátnős lenni mert általában a barátaik előtt jobban megnyílnak mint a szüleik előtt. Én azért nem mondtam el semmit a szüleimnek mert minden mondatomban találtak valamit ami miatt leszidhattak és csak kioktattak egyfolytában. Te ne legyél ilyen mert csak még jobban utálni fog. Kérdez meg lenne-e kedve elmenni egy csajos bevásárlásra vagy moziba vagy ilyesmi... Szerintem örülne neki:)
2012. okt. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:

Egy éve vesztette el az Apját, a gyerek.

Felnőttként sem lehet (általában) közeli hozzátartozónk

halálát feldolgozni.

Egy gyereknek főleg nem.

Beszélgess vele. Az apjáról is..ne legyen a halál tabutéma.

Ha az apja normális (nem pia, nem cigi) életet élt, mégis meghalt, azon azért az ember elgondolkozik.

A "miérteken" beszélgess vele..

2012. okt. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:

Nincs egyedül ezekkel, de szerintem nagyon korán kezdi. Nekem is kamaszként voltak/vannak problémáim az alkohollal/cigivel, 13 évesen elvesztettem a nagyapámat, akit apaként szerettem. El vagyok különülve a többiektől, nem vagyok nagy társasági ember (max buliban), de vannak barátaim. A rap meg mostanában átlagos zene, legalábbis nekem úgy tűnik.

A "nem fogad szót, visszapofázik" a kamaszkor velejárója is lehet, a "mi volt a suliban?" kérdésre a válasz pedig jórészt mindenkinél "semmi".

De hogy mindenből bukásra áll, az így együtt már üt. Ha feltetted ide ezt a kérdést, ebből következőleg azért nem lehetsz felelőtlen szülő.

Segíteni annyit tudok, hogy nálam minderre a pénzmegvonás működik (bár nekem a jegyeim jók, hiába a rossz társaság, a cigi, meg a pia). Ha nagyon akarja viszont úgyis megszerzi magának a cuccokat, úgyhogy a végső megoldás, mint mindennél az alapos beszélgetés.

Működj együtt vele, ne úgy állj vele szemben, mint az ellensége, aki korlátozni akarja (korlátozd persze, mint szülő, de ne öld a büntetésbe az energiád, ha nagyon akarja, mindent megold), hanem állj mellé mint barát, aki megérti, így talán felfogja, hogy segíteni szeretnél.

Aztán meg ugye pszichológus...

2012. okt. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
látszik nem olvastad végig utolsó...
2012. okt. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
Látom szépen lepontoztatok a #20-as válaszommal, de megnyugodva látom, hogy a válaszok már nem erőszakra buzdítanak, és a Kérdező is elhatárolódott az efféle "megoldástól"... Köszönöm!
2012. okt. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!