Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves lányommal nem tudok...

12 éves lányommal nem tudok mit csinálni. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hetedikes, gimnáziumba jár. Nem fogad nekem szót, bármit is mondok neki elengedi a füle mellett. Múltkor rajta kaptam ugyan is 2 boros üveget találtam a szobájában és egy fél liter pálinkát. Nem mond el nekem semmit hiába is kérdezem tőle hogy mi volt az iskolában? Mintha meg se hallotta volna. El van különülve a többiektől, vannak barátai nem azt mondom. Mindig látom rajta hogy valami nincs rendben. Ő nem hallgat olyan zenéket mint a mostani fiatalok és nem is ezzel van bajom csak ő inkább mr.bustát hallgatja és a gengster rappet . Nem fogad szót, vissza pofázik nem tudok vele mit kezdeni. Van egy olyan gyanúm hogy cigizik. Tavaly októberben elveszítette az édesapját ( férjemet ) ez lehet rá ilyen hatással és nem tudja feldolgozni? Nem tudok mitévő lenni, én nem ilyen lányt neveltem belőle.

2012. okt. 21. 21:16
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
#37, tudod, nem feltétlen van igazad, és azt gondolom, hogy nem érdemes kockáztatni. Én ugyan férfiből vagyok, de tudod, anyám is úgy vélte az én gyerekkoromban kb, ahogy te, mondván, hogy "majd, ha felnősz, majd akkor hálás leszel érte"... aztán telt-múlt az idő, én már 40-es vagyok, anyám meg 70-es, de valahogy az a hálásság csak nem akar eljönni...
2012. nov. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
én sosem mondtam, hogy hálás vagyok. aki szereti, ha bántják az bolond. én csak azt mondtam, hogy korrekt volt és joggal kaptam. gondolom ezt most és mint korábban is írtam, már akkor is így gondoltam. sosem gondoltam emiatt haraggal a szüleimre. azóta is tökéletes a viszonyunk.
2012. nov. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:

Nézd, ez a jelenség ugye soha nem magában áll, hanem része egy, hát nem is tudom, hogy fogalmazzam, szóval egy erősen tekintélyelvű, rendpárti szülői attitűdnek. Ezt meg ugye ki hogyan viseli, én mondjuk 20 éve szóba se állok vele, most már egyébként jobban viselem, a párom a saját bevallása szerint 10 évvel ezelőtt még rettegett, hogy össze ne fussunk anyámmal, mert komolyan tartott tőle, hogy egy találkozás a várható veszekedés egy pontján fizikai agresszióba megy át - csak ez alkalommal a gyerekkorihoz képest fordított szereposztásban.

Viszont engem ez a neveltetés jól immunizált, azóta sem tűrök semmiféle "tekintélyelvű, rendpárti" attitűdöt a környezetemben.


Erről eszembe jutott, hogy tanár (pontosabban tanítónő) egyszer emelt rám kezet iskolában - általános 4.-ben - egy már akkor is nyugdíjból bejáró vén szipirtyó (1970-es években járunk), és ha eszembe jut, a mai napig is ökölbe szorul a kezem, és erősen bánom, hogy nem vágtam be az öltözőszekrénybe... (korán érő fiú voltam, 10 évesen is fél fejjel magasabb a vínasszonynál) ... pedig hát röhej, hogy miért "cipelem", amikor valószínüleg már rég nincs az élők sorában se... (cc. száz felett járna)

2012. nov. 2. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:

Ha most nem állítod meg, teljesen tönkre mehet az élete ( a tiéd is)

Szigorral, neveléssel nem hatsz. Sírással sem.

Sok-sok szeretet, mosoly......kérés és nem sírva könyörgés. Rávenni egy pszichiáterre...menjetek el.

Most talán a tanulás a legkevesebb ahhoz képest, hogy magával mit tesz-tehet. Sokat érintsd meg..próbáld meg! Ölelés!!! Ne hisztizz, beszéltesd! Beszéljetek...próbálkozz újra, meg újra!

Tanárok segítenek, vagy tipikus h..e pedagógusok?

2012. nov. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 A kérdező kommentje:
Ma is leültem vele tanulni, de hisztizik és egyszerűen nem gyakorol velen pedig tudja nagyon jol hogy ha ez igy megy akkor meg fog bukni. De o ezt egyenesen leszarja, es azt mondogatja nekem " nem erdekelsz nem kell velem foglalkozni ruhellek tanulni " se en se az apja nem ilyen gyereket neveltunk belole. es most mar azon vagyok hogy eltiltsam a cigis baratnojetol de ez nem megy en nem tudom hogy delutan mit csinal. dolgozom.
2012. nov. 5. 18:41
 46/59 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig itt keménynek kell lenni,12 éves kislányról van szó könyörgöm,ha most nem fogod vissza akkor késő lesz.Beszélj vele büntesd meg,ha visszapofázik és engedetlen adj neki egy pofont.Nincs semmi abban ha a gyerek kap egy-egy pofont ha már semmi nem segít,én egyet kaptam anyukámtól 14 évesen rögtön tudtam jogos volt és helyre is tett,pedig nagyon jó kamasz voltam csak volt egy időszak mikor undok,kötekedő,visszapofázó voltam és anyánál betelt a pohár mert nem hallgattam a szép szóra,jogos volt és tényleg kellett.
2012. nov. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
."Nincs semmi abban ha a gyerek kap egy-egy pofont ha már semmi nem segít,én egyet kaptam anyukámtól" - kedves előző, gyereke válogatja... ld #43.
2012. nov. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
hát akorcsak anyitudok mondani hogy bár szekrányre lakat meg beszél ges el vele hogy az alkoholmien káros az ő kis szervezetére
2012. nov. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
te se olvastad végig látom...
2012. nov. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim válasza:
41%
bocsi a helyesirasert meg hogy zavarok de enis 12 eves vagyok es telefonrol vagyok. en egy baratom miatt lettem depresszios fel eve mert visszautasitott. most johetnek olyan valaszok hogy minek neked pasi stb de nemerdekel. szoval nagyon szerettem a fiut es visszautasitott es folyton sirtam elzarkoztam mindenkitol az alkohol azert volt nala mert abba tudja folytani a banatat. beszelgess ell vele hamert ha nem beszelgetsz velevazt fogja hinni hogy nem torodsz vele es meg szomorubb lesz sajnos enis az voltam es onvyilkos akartam lenni soha nem volt jo kedvem sirtam elzartam magam mindenkitol de szerencsere nem sokat rontottam csak 5rol negyesre. es mostansag enis visszabeszelek anyukamhoz de vele megszoktuk beszelni a dolgokat . ha maskepp nem megy szerintem ne legyen buntetesben mert attol csak meg szonorubb lesz kerdezze meg mi a baj beszelgessetek tobbszor ha maskep nem megy akkor kuldje el pszichologushoz az a szerencse hogy en eros voltam es nem akartam az lenni nagyon nehez volt tultennem magam ....de ez most mind1 lehet hogy apja hianyzik neki vagy valami pasi miatt is lehet valami baja.
2013. márc. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!