Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Banya vagyok, hogy nem engedem...

Banya vagyok, hogy nem engedem a 9 éves fiamat regisztrálni a Facebookra?

Figyelt kérdés
A 14 éves korhatárt, tudom, senki nem tartja be, és szinte minden osztálytársa fönt van már. De nem is szeretem őket visszajelölni, mert sok olyan téma van, ami nem tartozik rájuk.
2012. okt. 28. 00:55
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
74%

"Teljesen jogos,akik meg lepontozzák azokat,akik szerint az a normális ha kisgyerekek nem regisztrálnak azok facebook imádó kis taknyosok nem kell velük foglalkozni.Felesleges egy gyereknek oda regisztrálni,engem hogy lefognak pontozni,de nem érdekel,amit a fiamat már érdekelni fogja a net azonnal eltiltok pár oldalt nehogy megnézze jobb neki ha nem néz és olvas szemetet. Még a felnőtteknek sem jó egésznap azon lógni ahelyett,hogy élnének,de egy gyereknek meg abszolút káros."


A gyereknek a facebook a közösség szerves része. Tudod mi vár a gyerekedre ha rád hallgat és inkább kimarad rohadó társadalmunk szemetéből? Kiközösítés...

2012. okt. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
10%
Utolsó te is valami facebook függő lehetsz hogy ennyi eszed van.
2012. okt. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
100%

Inkább csak ismerem milyen amikor neked nem lehet ami a többieknek mindenkinek van. Ilyen volt nekem pl kb 12 évvel ezelőtt az infrás telefon. Mindenki megtehette, nem volt drága egyáltalán, csak az én szüleimnek elvei voltak, hogy minek az. Így hát kimaradtam a közösség egy részéből, és a gyerekek gonoszak azokkal akik egy kicsit is mások. Ebből a korszakból nem sikerült még rehabilitálni 12 év alatt olyan dolgokat a lelkemben, mint a hirtelen harag ha mondjuk szórakoznak a külsőmön. Nagyon nehéz elnyomni az ilyen dolgokat, ha például nem ettem még semmit és fáradt vagyok és valaki vicces kedvében van.

Csak azért mondom, mert gondolom a saját gyerekednek nem akarsz ilyen diliket.

2012. okt. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
32%
sztem jobban jár a gyerek ha mondjuk 5 gyerek nem barátkozik vele azért mert nem ül a facebookon és közben rendesen él,játszik,okosodik,mint azok akik belebolondulnak az internetbe,és ugyanígy gondolom azt is,hogy jobban jár az a gyerek akinek a szülei felállítanak szabályokat,akinek a szülei szigorúbbak,de foglalkoznak a gyerekkel a lelkével,mint akik mindent megengednek,mert hogy a barátai szülei is megengedik
2012. okt. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
93%

Tudod egy ilyen iskolai közösségben vannak diktálók követők és kívülállók. Nagyjából a szülő dönti el, hogy melyik csoportba is tartozhat. Ne vedd már be a mézesmadzagos dolgokat, hogy nekik még a belső a fontos, meg tyű de mindenkivel barátságosak, az egész szórakozás meg móka. Ki melyik szemszögből élte meg.

Tudom miről beszélek rengeteg pszichológiát tanultam. Olyan jelentéktelennek tűnő dolgok is meghatározhatják a későbbi életét, minthogy regisztrál e facebookra.

Örülök neki, hogy neked sosem kellett megtapasztalnod milyen éretlen kisgyerekek között gyengének, szemüvegesnek, csórónak, vörös hajúnak, daginak, szeplősnek, nagyfülűnek, beszédhibásnak, egyszóval másnak lenni. Lehet itt hitegetni, hogy majd jobb lesz előbb utóbb de nem lesz, menekülhet a tanulásba, mert azt hiszi (hiteti vele el a világ), hogy ezzel majd sikeres lesz, de nem lesz, mert a visszahúzódása kihat az életére és nem lesz képes élni a lehetőségeivel. Az igazság az, hogy az igazán sikeres emberek a közepes tanulókból kerülnek ki.

Főleg, hogy 5 ember az nagyon nem "szinte összes osztálytársa". Nektek nem volt közösségi hobbitok?

2012. okt. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
79%
nekem nem volt csodás a gyerekorom egyátalán kezdődött a szüleim válásával,majd a nevelőapám molesztálásával, a 7évnyi gimiben történő alázásommal,bántásommal folytatódott,nagyon tudom milyen ha kirekesztenek pusztán,mert normális vagyok/voltam,érettebb gondolkodású,de ettől még nem gondolom,hogy engedjek ennek a sok szennynek ami megmérgezheti a gyereket,csak mert manapság az a trend és aki nem követi azt kirekesztik.
2012. okt. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan mit tudhat egy 9 éves a normákról? Anyukája véleménye alapján nem regisztrálhat a facebookra, nem azért, mert hülyeségnek gondolja, vagy "érett".

A végére egyébként az lesz a tiltás vége, hogy titokban regisztrál és az anyjának meg soha többet nem szól a dolgairól. Ugyan így majd a cigivel, meg az alkohollal...

2012. okt. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
32%
persze az a megoldás,hogy megengedjek neki mindent mi? nem tudom mennyi pszihológiát tanultál de szerintem még tanulnod kéne
2012. okt. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
36%
nem veszekszem veled,mert felesleges,egy szóval enm mondtam,hogy mindent megtiltok,de nem csodálkozom hogy így romlika társadalom mindent meg kell engedni mert a szomszéd is megengedi a gyereknek és csodálatosan el is indultunk a lejtőn,legközelebb meg kell engedni,hogy ha elveszik a nyalókáját akkor megölhesse azt aki elvette,mert hát a Pistike anyukája is megengedi,sőt ő vett egy igazi pisztolyt is,vegyünk hát mi is,ne hogy lelki beteg legyen a kisfiunk
2012. okt. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
100%

Azokban a dolgokban amikről nem tudod meggyőzni muszáj lesz valamilyen szinten.(a többieknek lehet neki miért nem, és esetleg bántják s miatta elég nehéz lesz nyomós indokot felhozni)

Vagy tilthatod és akkor vagy teszetosza "anya azt mondta" lelki sérült lesz egész életében bele lesz tudatosítva, hogy a "normális" az anyja véleménye és minden más hülyeség. Aztán majd ha 30 évesen is otthon él, mindenféle emberi kapcsolat nélkül, mert "mások hülyék és éretlenek", akkor majd kérdezi az anyja hogy hol rontotta el. Vagy a másik eset, hogy hazudni fog, nem fog beszélni a cigiről meg ilyenekről, mert az anyjára érdemben nemigen támaszkodhat. A cigiről meg lehet győzni, arról, hogy baxon ki saját magával, mert "csak" elég nehéz.

2012. okt. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!