Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Melyiknél lennétek...

Szülők! Melyiknél lennétek mérgesebbek? Ha kiderülne, hogy a kamasz gyereketek minden hétvégén berúg, vagy ha minden hétvégén betép?

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 13:08
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 A kérdező kommentje:
én meg feljelentenélek :D
2012. okt. 31. 20:56
 22/64 anonim ***** válasza:
85%

Ja, te feljelentenéd a szülődet, és mivel nem maradna gyámod, így nevelőotthonba kerülnél. Ki finanszírozná akkor a kis hétvégéidet (amik valószínűleg nem is lennének)??? Mert gondolom kamaszként még nincs önálló kereseted...


Amúgy meg nem tudom mit vagy ennyire kiakadva a véleményeken. Egy értelmes felnőtt ma már tudja, h a rendszeres alkohol és/vagy drog csak a pénzt viszi, és nem h jobb, de idővel rosszabb lesz tőle, mert baromi nehéz megszabadulni tőle. De ezt már egy értelmes kamasz is tudni szokta...

Most tényleg azt vártad, h lesz aki ujjongana örömében bármelyik verziónál is?

2012. okt. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 A kérdező kommentje:

nem. én tudtam előre hogy mit fogok csinálni. azon vagyok kiakadva, hogy a legtöbb szülő csak mosolyog azon, hogy részegen jön haza a gyermeke. meg belefér stbstb.

de egy kicsit több esze van a gyereknek, és nem iszik, inkább szív, már egyből pszihológus, sírás.

2012. okt. 31. 21:32
 24/64 anonim ***** válasza:
81%
Annak a gyereknek, aki szív, nincs több esze. Nem is értem, mit képzelsz, hogy ezt írod. A kis baromság is baromság. Ezt kár szépíteni. Járj inkább sportolni kikapcsolódásból, kevesebb életet tesz tönkre a sport mint a marihuana, ehhez nem kell tanulmányokat olvasni.
2012. okt. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem meg egyiket se csináld, így nem kell ezzel foglalkoznod, hogy melyik a rosszabb. Mind a kettő ugyan olyan fölösleges sz.r és az emberi gyengeségnek a jele, mert egy olyantól függenek amiről tudják, hogy rossz, de nem tesznek ellene semmit. Szánalmas az összes ilyen ember! Van aki örül, hogy ehet, van aki mindenféle sz.rt használ mert olyan szánalmas a baráti köre, hogy ilyesfajta dolgok nélkül nem tud velük "lazulni" Sok értelmes dolog van a világon, ne ezekre költs! És biztos nem véletlenül illegális...


17/f


Jöhet a lepontozás...

2012. okt. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 A kérdező kommentje:
azért illegális mert nincs meg a kultúrája magyarországon. Hidd el, a pia is ugyanúgy illegális lenne. Csak ugye az a fránya gazdaság :)
2012. nov. 1. 01:00
 27/64 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettőnél!

Én nem ilyen elvek szerint nevelem, ezért nagyon jól tudja hol van az ésszerűség határa.


Óriásit csalódnék benne ha visszaélne a bizalmammal. Ő ezt nagyon jól tudja is. Ez jobban fájna neki, mint pl. 1-2 pofon.

Úgy érzem és nem csak érzem, hanem tudom, hogy egy nagyon értékes, józan lelkű emberpalántát sikerült nevelnem ( és még nevelem tovább), aki tisztában van vele mi fontos az életben és mi nem.

Helyén van az értékrendje.

2012. nov. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
25%

Otthon vagyok a dolgokban, tapasztaltam mind a kettőt, most pedig írok egy 0%-ban hasznos választ.


A függőség kialakítása nem olyan egyszerű, akármennyire is ezt gondoljátok. Kb 2 hetente járok el bulizni, akkor inni szoktam. Sokszor eszembe jut, hogy jó lenne lehúzni egykét felest, meginni egy-két sört, de semmi komoly. Úgy érzem normális keretek között tartom a dolgokat. Néha belefér egy füves cigi is, bár azt nem olyan gyakran, de volt rá példa, hogy hetente több is elment. Függőségnek nyoma sem volt. Abban a pillanatban, amikor azt érezném, hogy függök bármelyiktől, azonnal pihenőre raknám. Azért mert néha jól esik/esne, az nem egy olyan függőséget takar, ami mellett ne lehetne átsiklani. A társaságomban van pár alkoholista és fű függő is. Egyik se jobb és rosszabb a másiknál, az már más kérdés, hogy fűbe embert meghalni még nem láttam. Lezüllött füvest nem láttam. Viszont itt jön a másik dolog, hogy a fű belépő a gyengébb design-er drogokhoz, majd a speedhez, bélyeghez, exhez, majd a heroinhoz.Ők viszont hullanak mint a legyek. DE. Ha ezt kordában tudnád tartani, akkor a fűvel kevesebb problémám lenne. Szintén tapasztalat, hogy a fű használata után sokkal kulturáltabban viselkedsz, nem hányod össze magad, tudsz magadról, nevetgélsz, nem vagy agresszív, stb. Sokkal beszámíthatóbb és normálisabb egy beállt füves, mint egy részeg ember (szintén tapasztalat, másokon, magamon is) Gondoljatok bele, mennyire tiltanák az alkoholt, ha valami új féle drog lenne. Hernyó és a kokain szintjén lenne kb. Gondoljatok bele, mennyire elfogadott lenne a fű, ha olyan történelme lenne mint az alkoholnak és nem lenne legális.


Több oldalról is meg lehet közelíteni a dolgot. Ha tényleg heti egy alkalomról lenne szó, akkor azt mondom füvezzen, kulturáltabb cucc. Ha viszont ezt gyakoribb lenne, akkor mind a kettőt nagyon ellenezném. Kérdésedre válaszolva: füvezzen. Tudom, hogy csak ilyen válaszokra vártál, de akik nem próbálták mind a kettőt, nincs a társaságukban mind a kettőből min 1, nem tapasztalták a dolgokat személyesen, azok egyszerűen nem tudnak normális választ adni a dologban, csak egy társadalom által elferdített véleményt.

2012. nov. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 A kérdező kommentje:
:D köszönöm válaszod, és szerintem a huszonsok válaszoló közül, te tartozol azon kevesek közé, aki kipróbálta és nem csak a média által sugárzott zagyvaságokból alkotott véleményt!
2012. nov. 1. 12:25
 30/64 anonim ***** válasza:
12%

Hát szerintem a pijálás kisebb "bűn"..:D

Saját story nyugodtan le lehet pontozni..: egyszeri eset volt.. soha többet nem lesz ilyen.. :DD

Szóval: szüreti bál volt.. nagybátyjáméknál aludtam szóval nem féltem anyámék reakciójától.. 4fiú +2lány (én meg barátnőm) fenti asztalat kaptunk volt ott: pálinka, bor, kóla, whisky, Jack Daniels (a legjobb..:D) meg ilyen Sió narancs.. hát a 4srácból 1nek haza kellet mennie éjfélre szóval nem mert inni.. és a csaj sem mert ilyen tök izé az apja és ha már csak egy korty alkoholt iszik idegbeteg..

Amit én ittam: legtöbb: boros kóla, de éjfélkor a fiúk miatt muszáj volt velük mindenből innom.. amúgy meg úgy mentem a bálba hogy mindenki hagyjon az alkohollal.. mert nem ..fúj stb. de aztán a srác aki (aszem) tetszik addig izélt (ölelgetett meg mondogatta hogy igyak mire neki álltam..) amúgy nem voltam részeg.. csak kicsit.. de naa ..:D igaz hogy másnap az sitállóban ganézás közben kidobtam 3szor a taccsot.. meg 3 napig úgy mentem el a srác tabló képe előtt hogy meggyilkoltam a tekintetemmel.. de segáz..

amúgy korok:

csaj aki nem ivott: 13

én:14

srác aki itatott: 14,5

srác aki nem ivott: 14,5

a másik két srác meg 16-16

szülők voltak velünk.. (a terem másik végében a földszinten.:))

remélem érthető.. a drogot semmiképp nem próbálnám ki..!!!

2012. nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!