Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Menstruációs probléma. Párom...

Menstruációs probléma. Párom lányával vannak gondok!? /legalábbis szerintem/Tanácsot szeretnék kérni. Mondtam neki, hogy nyugodtan szóljon ha gond van, hisz én is nő vagyok!

Figyelt kérdés
A "nevelt"lányom,nemrég elkezdett menstruálni..és mikor ez megtörtént a saját anyjának se szólt róla.Persze kiderült otthon és anyuka állítólag elbeszélgetett vele erről a dologról!(már nem vagyok benne biztos).Most szünet volt itt voltak sokat nálunk(apjuknál).Megint megjött neki,tiszta vér volt minden reggelre,és a mamának se szólt semmit erről(de ugye észrevette mama)A lényeg mikor itt aludt,soha nem láttam,hogy kidobná a betétet,persze megkérdeztem,elmondása szerint a kinti kukába dobja.De ez nem volt igaz,mert abba nem volt!(az utolsó szemét még előtte reggel lett beledobva)Gyanítom ha használ betétet egyáltalán,akkor azt lehúzza a wc-n!Mondtam neki,hogy oda nem szabad,ő azt mondta nem szokta.Kérdeztem,hogy nem ázott e át éjjel?erre ő nem,és az ágynemű se lett olyan!Egyébként tiszta vér volt a lepedő és a pizsamanadrágja is(ezt titokba kimosta)láttam.Képzeljétek,megfordította a lepedőt,hogy ne vegyem észre!!Valamint ahonnan felállt véres volt a szék!Szerintetek miért nem szólt?mondtam,hogy ezen nincs semmi szégyelnivaló.Vagy ne tudja használni a betétet?vagy az rossz fajta?vagy egyáltalán használja e??
2013. jan. 3. 09:12
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Lehet valami probléma áll a háttérben,nagy valószínűséggel a szülőanyjával kapcsolatban nincsennek rendben a dolgok.

Talán elbeszélgethetnél vele kedvesen.

Mert az átázásnál sem biztos,hogy elront valamit. Lehet csak olyan erős a vérzése,hogy hamar átázik és szégyenli, ami igen egy picit ciki,de nem kellene ezt tennie. Hisz az anyagból is könnyebben kijön a vér ha még nincs beleszáradva.

2013. jan. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
hány éves a lány?
2013. jan. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már, amikor nekem megjött 12 évesen, én se tudtam használni a betétet, pedig anyukám normálisan elmagyarázta, és mégsem akart nekem működni. Még olyan paranormális dolgok is történtek, h betettem a betétet, jöttem mentem, a nadrágom már véres volt, megnéztem a betétet, h átázott vagy mi van vele, és nem volt se véres, se elcsúszva, se semmi. Mai napig nem értem a dolgot. Azóta nem ázok át, mióta a tampont meg a betétet kombinálom. Szal bármi megtörténhet.

De nyugodtam leültetheted és elmondhatod neki h h kell használni. Nem kell ebből ekkora ügyet csinálni.

18/L

2013. jan. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!13 éves múlt!Hát az anyja nem az "anyák gyöngye" az biztos.Arra jutottam,hogy ha legközelebb jön,akkor az apjával együtt 3-asba leülünk és megbeszéljük a dolgokat!Azért kell az apja is,mert szeretném ha hallana minden egyes szót a saját fülével!Mert biztos vagyok abba,hogy a leányzó,mindent szóról-szóra/kicsit kibővítve/,visszafog mondani az anyjának!Az pedig megint engem fog lehordani mindennek...Úgyhogy szégyenli vagy nem az apja is végigfogja hallgatni ezeket a dolgokat!
2013. jan. 4. 09:40
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem légy tapintatosabb, ezt nem az apu előtt kellene.
2013. jan. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Nincs azzal semmi baj, ha az apukája előtt beszélsz a menstruációról a kislánnyal. Apuka is tudja mi a menstruáció, és legalább így a kislány is természetesen fogja kezelni, hiszen ez a világ legtermészetesebb dolga!
2013. jan. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
77%
Gondolod Te, hogy a világ legtermészetesebb dolga, mert már (talán) felnőtt vagy. De egy 12 éves gyereknek nem éppen EZ a világ legtermészetesebb dolga.
2013. jan. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
17-es ha jó a kapcsolata az apjával akkor nemhiszem,hogy különösebb traumát okozna ha apu is hallja a beszélgetést :)
2013. jan. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is jó volt a kapcsolatom faterommal, mégsem szerettem volna ha a menstruációmról vele kellett volna diksurálnom. De nem vagyunk egyformák.

A kérdező el tudja dönteni, hogy az apja előtt tud e a kislány nyitott lenni:-)

2013. jan. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
A gyerek senkivel nem nyitott!Azért szeretném hogy hallja az apja is:1,tudja,hogy az apja előtt nem titkolózom,és mindent megbeszélünk!2,mert ha egyedül vagyok vele,semmibe nem vesz,valamint nem akarom,hogy hazugságokat adjon tovább az anyjának vagy valami..így apuka is hallja és nem lesz az a későbbiekben,hogy ha baj lenne,akkor azt kell mondja,hogy ő nem hallott semmit!
2013. jan. 5. 16:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!