Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem birok a 12 éves lányommal?

Noémi21 kérdése:

Nem birok a 12 éves lányommal?

Figyelt kérdés
Nem hallgat rám nem tanul mit csináljak?Már próbáltam szobafogságot nem jött be úgy beszél velem mint egy kutyával a multkor 2 doboz cigit találtam a szobájába!!!Megkérdeztem tőle hogy mégis hogy gondolja hogy cigizhet erre ő azt monda hogy ne pofázzak bele az életébe.. Teljesen kivagyok mit kéne csinálnom?
2013. ápr. 3. 06:08
1 2 3
 11/28 senior24 ***** válasza:

és meg tanultam h SOHA NEM AZT KELL NÉZNI H MIT MOND EG SZÜLŐ ILYENKOR,HANEM AZT H MIT CSINÁL,a gesztusait a hangnemét,a testbeszédét és a részleteket.Mert ezekben bukik meg az össze szülő,miközben a szájuk az ellentétét bizonygatja!!!

Szánalmas!

Teljesen kikészitették a nagyobbik testvért és nem szolhat semmit.Azt mondta anyuci h ha a nagyobbik lánya elköltözik akkor gyorsan szül még egy gyereket h legyen ki fözzön mosson takaritson stb.Örüljön h nem b'sztam ugy pofán h összehányja magát a kedves férje elött aki szintén ilyen.

Továbbá azt mondta a nagyobbik lánynak h fogja be a pofáját mert ö csak ugy jött!

2013. ápr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Párszor jól elverném. Sőt, korábban is. Régen lehet, hogy féltek a gyerekek a szüleiktől, de anyám nem volt ilyen semmirevaló, haszontalan 12 évesen.

Sok szülő ott rontja el, hogy ő akar lenni a gyerek haverja. A anyja legyen, nevelje meg, tisztelje a gyerek. Ha nem szereti, legalább féljen tőle.

2013. ápr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Nem adsz neki több zsebpénzt, és ha így beszél veled, akkor adsz neki 2-3 jó erős pofont neki, mégis tudja hol a helye. Sőt pár napra be is zárhatod a szobájába, ételt és italt sem kap addig. Akkor majd megtanulja, ki a főnök a háznál, és hogyan is kell viselkedni. A leülök kislányom megbeszéljük szép beszéd , már nem használ ebben a világban, elég csak megnézni a politikusokat és az egyszerű átlag emberek helyzetét.
2013. ápr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben egy elbeszélgetéssel kezdeném, hogy mégis csak tudja, kivel beszél, nem egy haverjával, hanem az anyjával, és tudja már, hol a helye. Tudasd vele hogy nagyon kicsinyesen viselkedik. Légy határozott, állj a sarkadra!


Érvelj! Semmiképp sem szabad hagyni, hogy a gyerek nevelje a szülőt. Először próbáld vele szépen megbeszélni, ha nem megy, emeld fel a hangod.

Ha ebből sem ért, jöhetnek a büntetések! Szobafogság: nincs elmászkálás otthonról csak sulia. Tv, gép tiltás, zsebpénzmegvonás.


Engem mondjuk ezért a szemtelen beszédért és a cigiért meg is nyúztak volna... Lehet, hogy ennek a lánynak is kellene egy jó atyai pofon. Én is egyszer kaptam, és soha többet nem volt rá szükség, mert megtanultam, hol a határ. Lehet itt is ez kéne... Lehet hogy kamasz, meg nagylány, meg laza, meg független, megértem, hormonok. De akkor is tudja, hol a helye!

2013. ápr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Ditta323! Jó nagy hülyeséget mondtál! Aki nem dohányzik rendszeres vagy régóta az simán beledöglik 2 doboz cigi elszívásától! Próbáld ki... én dohányzom 7 éve, de ha 3at elszívok, már megérzem... Ugyhogy kérlek, ha nem értesz valamihez, ne beszélj ostobaságot.


Kérdező, ne harahudj az offért de lekellett írnom hogy meg ne tedd ezt a gyerekkel!

2013. ápr. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Amelyik elmebeteg szerint jó ötlet el szivatni 2 doboz cigit egy 12 évessel, annak a torkán szívesen lenyomnam azt a dohányt. A cél az, hogy ne dohanyozzon, meghozza azért, mert nem egészséges. Nem gondolod, hogy ezzel a módszerrel pont az ellenkezőjére akarod rávenni, mint ami a cél??? Remelem nincs gyereked.
2013. ápr. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

#16:

Nem, azt gondolom, hogy ez után eszébe sem jut rágyújtani, mert rosszul lesz a gondolattól is. Ha megtiltod, akkor annyit érsz el vele, hogy csak azért is rá akar majd gyújtani. Ilyen az emberi viselkedés, ha valamit nem szabad, akkor az annál jobban mozgatja a fantáziánkat.


Csak hogy világos legyen, volt olyan ismerősöm, nem is egy, akivel a szülei ezt csinálták(konkrétan kiküldték az erkélyre 10 dobozzal, hogy addig be sem jöhet, amíg nem szívta el az egészet. Az első 2-3 szálat még nagy vigyorral szívta, meg úgy érezte, hogy milyen fsza gyerek, aztán már kb könyörgött, hogy hadd jöjjön be - többet nem is akart rágyújtani).


Azt meg jó lenne felfogni, hogy pár száltól, de még csak pár doboztól sem lesz az ég adta világon semmi baja, látszik, hogy a legtöbben úgy osztogatjátok a tanácsokat, hogy még csak képen se láttatok dohányost..

2013. ápr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 senior24 ***** válasza:

Nem,meg az a baj h a mai szülök azok már nem olyan talpraesettek mint régen.Tisztelet a kivételnek,akinek nem inge ne vegye magára!Egyszerüen nem mernek rászolni a gyerekre nehogy megsértsék öfelségét!Söt feljön gyakorira,h megkérdezze h rossz szülö e akkor ha rászol a gyerekre.Mert h ö annyira szereti h rá sem mer szolni :D :DNa most rengeteg szülö van aki szereti a gyerekét,mégis rá tud szolni,ettöl nem lesz kevesebb és nem lesz rossz szülö.Azért mert a gyereknek olyan lesz a visszajelzése erre?Hát majd megtanulja.Nem állok senki pártján,de ezt sosem fogom és nem is akarom megérteni.Mondom rengeteg olyan család van ahol a gyerek irányit.Ha rosszat csinál még meg is ajándékozzuk a T-mobilban egy okostelefonnal.Kellene otthon segiteni,mit csinál a szülö?nem mer neki szolni,inkább "átmegy a szomszédba" segitségért.Vagy szol annak akinek pl.pihennie kellene.Vagy beutazott az ember a városba vagy melozik és mikor megy haza,azt látja h ki van készitve a mosogatoviz de hozzá nem nyult az elkényeztetett gyerek,inkább megvárják mig hazajössz és megcsinálod.Ha meg jogosan! szolsz valamit,még ök vannak megsértödve és ellened lesz a család min 3 napig.Egy igazi senkiházit faragnak a gyerekeikböl ugy h észre sem veszik azt h abba az irányba haladnak."mert én nem igy neveltek a gyerekem"Tényleg?És mit ért az alatt h nem igy nevelte,amikor nem is nevelte?Azt hiszi h az nevelés,h húszezresekkel tömi a kisgyermeke zsebét annak ellenére h meg sem érdemli ,söt lop csal meg hazudik,és egyfolytában csak a panasz van rá!

Majomszeretettel csüngenek rajta,nem hagyják kibontakozni,ovják még a napfénytöl is,pláne a munkátol,de ha pénzzelik,kinyalják a p'csáját,beviszik neki a kaját még 15 évesen is,talán még wc-re is helyettük mennek el a kedves szülök.Tényleg az ég adta világon semmire sem tanitják az ilyen "neveléssel" csak arra h ha vmi adódik az életben akkor ne legyen egy kicsit önállo hanem jöjjön sirni anyucinak,vagy ne keljen egy kicsit küzdenie valamiért,ne kelljen megbecsülnie a pénzt és egyéb dolgokat,felelösségük,sem becsületességük ne legyen,de p'fájuk a k'rva nagy legyen,ha ugy adodik nyugodtan lophat csalhat hazudhat mert ugyis tudja h a T-mobilban fognak kikötnih megajándékozzák vmivel.

Mindent megengednek nekik,egyszerüen nem tudatják velük h hol a határ,szinte már át veszi az irányitást a családjában és bármit megtehet büntetés nélkül.Mit fog tanulni az ilyen h'lyegyerek?Az a baj h a szülök egyszerüen nem látnak ki az érzelmeik tengeréből,nem tudják h hol a valoság és az érzelmek közti határok.Az egyiknek mindent megengednek a másiknak meg nincs kegyelem.És még csak lelkiismeret furdalásuk sincs a kedves szülöknek,holott látják minden nap sirni a másik gyereküket,csak azért h a kisebbiknek jobb legyen.És csak nevetnek rajta,azon h te sirsz.De ha a másik sir,mert jogosan rászoltál,akkor halál fia vagy!Természetesen a szülökböl ki van kodolva a bocsánat és elnézést szavak,a lelkiismeret furdalás,söt még h'lyének is néznek,mondván h te rosszul látod a dolgokat,orvoshoz kell h fordulj,vagy meg sem hallgatnak,vagy kinevetnek vagy ugy csinálnak mintha süketek lennének vagy megsértödnek stb stb.

Ugyhogy én egyik pártot sem fogom,de nagymértékben a szülö hibája h ilyen slejt gyereket nevel belöle!!

2013. ápr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Ezért nem lesz nekem soha gyerekem. Meg ezért nem házasodom meg soha. A saját szabadságom mindennél többet ér. Az érzés, hogy bármikor kiszállhatsz!
2013. ápr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
10:15ös... te hogy lehetsz ilyen idióta, már ne haragudj! Nikotin mérgezés/túladagolás mond neked valamit?! Barom állat...
2013. ápr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!