Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van köztetek aki "tartósan"...

Van köztetek aki "tartósan" depressziós? 16/L

Figyelt kérdés
Én már 3 éve közepes depresszióval élek együtt már amennyire tudok. És szerintem csak azok értenek meg akik maguk is érzik azt amiről éppen szó van. Unom már a sok " Majd csak jobb lesz" "Elhiszem/Tudom milyen érzés" --> De nem nem tudhatják...pontosan még azok sem tudhatják akik ugyanígy benne vannak. Utálom már a sok gyógyszert hogy a mindennapjaim részévé váltak,hogy ki kell hagyjak egy évet a suliból és még sulit is váltanom kell ( 9.ig 5ös tanuló,nagy álmok,sok "barát" HATALMAS életkedv,tényleg mindenem megvan ami csak kell) most meg ... SEEMII ami fontos !!!!
2013. júl. 3. 12:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Nem alacsonyítom le a Kérdező problémáit. De egyszer élünk. Miért nem tudnak emberek örülni az életnek? Annak hogy süt a nap, szépek a felhők stb. Az élet apró örömei. Nem szabad engedni hogy a saját problémánk felülkerekedjen rajtunk. Sokkal rosszabb helyzetben lévő emberek is fel tudnak állni. És 70 évesen majd arra akarsz gondolni, hogy a legszebb éveidet szomorúsággal töltötted? Az életben még annyi mindent ki kell állni, nem lesz könnyű soha, sosem volt az. De ettől szép.
2013. júl. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Igen...Ezzel tökéletesen egyet értek! El sem tudod hinni hogy mennyire tudatában vagyok ennek de valahogy olyan mintha egy másik személy lenne bennem aki folyamatosan tuszkolja belém hogy nem érdemlem meg és hogy nekem csak ennyi jár... de ez bonyolult !

Azért köszönöm

2013. júl. 4. 12:07
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretsz írni, írj, írd ki magadból.

Tényleg elég rossz, hogy ott van körülötte a világ, szép és jó és boldog, és mintha egy fal választana el az egésztől.

A depressziót nem csak a rossz körülmények okozhatják, hanem van kémiai oka is, agyi vegyületek okozzák, nem tudom most pontosan. Úgyhogy ne érezd magad kényelmetlenül, ne szégyelld, mert ez bárkivel előfordulhat. Csak sajnos sokan picsogásnak tekintik, mert manapság mindenki "depis".

2013. júl. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is az vagyok/voltam, pedig "nagy" dolgok pl halál nem történtek. Egyéni érzékenységen múlik az egész, illetve a hajlam öröklődhet is. Minden ember másként éli meg a dolgokat, van, akinek a legkisebb problémáktól is komoly depressziója lesz. Nem mondom, hogy kigyógyultam, mert ez nem igaz, de jobban vagyok már, az öngyilkosságról/egyéb fizikai dolgokról letettem. Tudom, hogy hogyan reagál a környezet," nyávogásnak" hiszik, ami nem az, főleg ha sok ideje tart. Orvoshoz én sose mentem, a gyógyszereknél úgyis ott a kísértés hogy most beveszek egy dobozzal és vége mindennek.. Nekem a figyelemelterelés segített, munkára, magamra koncentrálok, pihenek.
2013. júl. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

ugyanúgy 3 éve közepes depresszió,sok gyógyszer :((

én megértelek ,nagyon rossz://


15/L

2013. júl. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Én az vagyok úgy 5 éve.. most már úgy 6-7 hónapja javulok ( azóta vagyok eggyütt a párommal, nagyon sokat segit a szerelmével, bókokkal stb, nekem úgy tünik az álta érzett szerelmem,és az ő irántam érzett szerelme az ami kihúzott az egészből) Meg van a maga háttere ami miatt igen, 11 évesen az tudtam lenni. Igy ismeretlenül nem tudhatjátok miken is ment keresztül.. belőlem senki nem nézné ki hogy például ha én nem vagyok ott 13 évesen, é lasabban futok anyám üvöltözésére akkor anyumat a szemem láttára folytja meg apám a földön? És ez csak egy gyenge példa azokból amin én keresztül mentem. Csak a családom tud ezekről, na meg a párom. És az a vicces, hogy a családom picit talán sejti hogy az voltam( még azért bennem van, hisz ennek az időnek szépen kellett volna eltelnie, erre olyanok történtek velem amit még az ellenségeimnek se kivánok:( ) Mostanába gondolkoztam orvoson, de úgy érzem menni fog már ez a kevés saját erőmből, na meg a párom is támogat. Kérdező, és a többiek, ha gondoljátok irjatok üzit! :) És fel a fejjel, ha nem megy egyedül menjetek orvoshoz, vagy kérjetek bárki mástól akiben megbiztok segitséget! Ne féljetek.. Én féltem és sok butaságot csináltam :( Remélem ti nem! Gyógyulást és sok sikert nektek az életben! :)

16/L

2013. júl. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 TKI Ibolya ***** válasza:
100%
Talán vigasztal de a depresszió is genetikai betegség!Sajnos függ az idegrendszertől,erősségétől.Az idegrendszer pedig függ a genetikától. Vannak emberek akik kevésbé bírják a megterhelést és ettől nem elítélni kell őket hanem megérteni,és vannak akiken a tank is átmehet még is felállnak!Nem vagyunk egyformák!!!!!!!!!!!!!!!
2013. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam egy éve áll fenn, hol erősebb, hol alig érzem.

Elkezdtem csípkedni magam, aztán vagdosni.

Elvesztettem sok barátomat, ez teljesen ledöntött akkor.

Művészetben könnyű volt kiadni a gondolataimat, a tanárom pedig rengeteget segített.

Javaslom neked is, hogy egy spirituálisabb, bölcsebb felnőttel vitasd át a helyzetedet.

Nekem rengeteget segített, kezdem elfogadni magam:))

15L

2013. júl. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!