Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek ez "ciki" 17 évesen?

Szerintetek ez "ciki" 17 évesen?

Figyelt kérdés

Elég intim téma, sokat vacilláltam rajta, hogy egyáltalán kiírjam-e ezt a kérdést. 17 éves lány vagyok, 13 éves korom óta menstruálok. Mindig is tisztasági betétet használtam, egyszerűen tartok a tampontól. Anyukám is ezt használ, viszont a barátnőim, akikkel meg tudom ezt beszélni, már mind tampont használnak. Elkezdtem gondolkodni, hogy ez mennyire „gáz”, és rájöttem, hogy valószínűleg eléggé. Mivel sajnos elég intenzív a menstruációm, iskolaidőben mindig az éjszakai, nagyméretű betétet használom, nehogy baleset érjen. Eddig nem zavart, de most elkezdtem izgulni, mert nem tudom, vajon egy sima farmernadrágon (akár kék, akár színes) átlátszik-e, vagy tesiórán a melegítőn át észrevehető-e?

Mit gondoltok, mennyire megszokott az egészségügyi betét használata a velem egyidősek körében? Nagyon gáz?


2013. aug. 29. 22:56
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
36%
Dehogy ciki! Sőt a betét egészségesebb mint a tampon!
2013. aug. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
23 vagyok,egyszerűen nem tudok tampont használni,feltenni sem tudom,nem megy,ráadásul kényelmetlen,nyugi nem látszik a betét :)
2013. aug. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
98%

Nem ciki...



Viszont miután kipróbálta, a tampont soha nem tértem vissza...


Engem kidörzsölt a szárnyas betét a hajlatomnál, a nem szárnyas pedig hatalmas...

Amin még kiakadtam, hogy csörög az allways pl, másnál halottam is már.

Ha véletlen nem extrán odafigyelve teszik be a betétet szerintem látszik...én mindig figyeltem emlyik nadrágjaimat vettem fel ilyenkor...

Ráadásul szerintem a szag is érzik... Ha 1 órát van benn akkor is, cserekor folyik tovább, tampont esetén nem, mert a hüvelyben fenn felszívja, mire leérne már feltetted a következőt...

A betéttel mindig feszelyezve éreztem magam, mintha folyamatosan vissza kellett volna tartani egy szellentést úgy feszítettem a hasam...

Végül nagyon korán kényszerhelyzetben találtam magam, ami miatt kiprőbáltam a tampont (nem volt lehetőségem 7 órán kesztül minimum cserélni, ezért dupláztam,( tampon +betét). Ez volta kb a 3. Menstruációmkor, még elhasználtam a betétet ami volt itthn, aztán áttertem a tamponra.

Mondják, hogy nem egészséges, de mindig mondanak mi dent, szerintem az sem egészséges, hogy amikor az olyan napjaimon nem akarom kitenni a lábam otthonról...

Tamponnal semmiben nem vagyok akadályozva (maximum a nemi életben)

Tehát én 15,5 éves koromtól tamponozok...mivel nekem ez vált be



Nekem sem magyarázta el senki, minden érthető a papírján...


27/n

2013. aug. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia,16 vagyok,én is tampont használok,már két éve.14 éves voltam,és a nyaraláson jött meg,addig eszem ágában nem volt kipróbálni a tampont,de ott rákényszerültem.Nekem sem mutatta meg senki,hogy hogy kell,és én is féltem.Annyira felesleges volt parázni:D

Azóta csak azt használok,a betétnél mindig nagyon féltem,hogy átlátszik-e.

De természetesen ha te szereted a betétet,nyugodtan használd azt tovább,egyáltalán nem ciki(MIÉRT lenne az??)ez nincs korhoz kötve,csakis rajtad múlik:)

2013. aug. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
26 éves vagyok, csak egyszer próbáltam a tampont kényszerből. Én is mindig betétet használok. Miért lenne ciki?
2013. aug. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
63%
Én addig nem használtam tampont, amíg szűz voltam. Nekem fontos volt, hogy biztosan minden "eredeti" állapotban maradjon, és ha nagy átlagban nem is szakítja át a tampon a szűzhártyát, én úgy gondolom, hogy ha már feljuttatok valamit, akkor az már nem kizárt, hogy megsérül, nem akartam kockáztatni, nem akartam kipróbálni. 18évesen feküdtem le először a barátommal, utána elkezdtem a tampont is használni. Én megértem az ellenérzéseid, és szerintem nem kell ezt erőltetned, csak mert mások is ezt teszik. Nem látszik át a betét sem, és ha te így vagy nyugodt, neked így kényelmes, akkor miért lenne ez probléma? N30
2013. aug. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Én sem használnék tampont, ha nem lenne "muszáj". Sajnos annyira erős szokott lenni a vérzésem, hogy tampon + betét mellett is volt már, hogy átáztam... :/ De egyáltalán nem ciki. A baráti körömnek a fele életében maximum csak kipróbálta egyszer a tampont, de soha nem használta igazából. Az a jó, ha neked kényelmes... Ennyi. :)


16L

2013. aug. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Én nem attól éreztem szűznek agan, hogy van-e szűzhártyám vagy nincs..mellesleg egy baleset kôvetkeztében 6 éves koromban szakadt át (ráestem a bicikli vázra...véreztem rendesen) az, hogy pontosan mi vérzett majdnem 19 évesen derült ki...

Én úgy gondolom, hogy ha egytampont felteszek, vagy akár az ujjamat, akkor sem ért hozzám szexuálisan más ember, tehát szűz vagyok...(már csak voltam)

Bocs az off miatt..


Nem ciki, mindenki azt használ, ami neki kényelmes, szerintem az élet jóval egyszerűbb tamponnal azokon a napokon, mint betéttel...viszont azt gondolom, hogy objektív véleményed akkor lesz majd, amir mindkettőt próbáltad.

Van aki ek ezek után is a betét a megfelelő

2013. aug. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk csak tampont használok, de nekem kényelmesebb. Viszont egyáltalán nem ciki a betét és jóval egészségesebb, mint a tampon. Anyám 43 és ő is csak betétet használ. 22L
2013. aug. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem gáz, mindenki saját maga döntse el, hogy mi kényelmes.

Viszont te kényelmetlenül érzed magadat. Nekem is annak idején pont ez volt a bajoma betéttel, nem e látszik stb...

Ráadásul én nem éreztem magamat tisztának mert ugye a trutyis betét hozzáért a nemi szervemhez.

Ezért már a 3. mensikor tamponra váltottam.

Érdemes úgy kezdeni hogy mini tampon + betét,, hogy kitapasztald elég-e a mini, és hogy mennyi idő után kell cserélni. Akkor sincsen semmi gond, ha nem elég a mini és normál kell. A lényeg hogy biztonságba érezd magadat.


Ha nagyon intenzív és görcsös a menstruációd, érdemes elgondolkozni hormonmentes fogamzásgátló vagy pre mens tabletta szedésén, amik segítenek enyhíteni a menstruációs panaszokat. Ezt édesanyáddal, nőgyógyásszal megbeszélheted.

2013. aug. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!