Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek ez "ciki" 17 évesen?

Szerintetek ez "ciki" 17 évesen?

Figyelt kérdés

Elég intim téma, sokat vacilláltam rajta, hogy egyáltalán kiírjam-e ezt a kérdést. 17 éves lány vagyok, 13 éves korom óta menstruálok. Mindig is tisztasági betétet használtam, egyszerűen tartok a tampontól. Anyukám is ezt használ, viszont a barátnőim, akikkel meg tudom ezt beszélni, már mind tampont használnak. Elkezdtem gondolkodni, hogy ez mennyire „gáz”, és rájöttem, hogy valószínűleg eléggé. Mivel sajnos elég intenzív a menstruációm, iskolaidőben mindig az éjszakai, nagyméretű betétet használom, nehogy baleset érjen. Eddig nem zavart, de most elkezdtem izgulni, mert nem tudom, vajon egy sima farmernadrágon (akár kék, akár színes) átlátszik-e, vagy tesiórán a melegítőn át észrevehető-e?

Mit gondoltok, mennyire megszokott az egészségügyi betét használata a velem egyidősek körében? Nagyon gáz?


2013. aug. 29. 22:56
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki. Nekem 11 éves koromban jött meg és 13 éves koromig betéteztem. Ugyanúgy, mint te féltem a tampontól, de elfogyott itthon a betét, így tampont kellett használnom. Azóta is csak azt használok nagyon megszerettem. Nem látszik és nem lesz véres a fenekem a nemiszervem stb. Nekem elég 2 óránként cserélni kb.
2013. aug. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
35%
Nem ciki, de szerintem áttérhetnél a tamponra, kényelmesebb és nem feszengenél.
2013. aug. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Veled egy idős vagyok, én tampont használok. Egyszerűen ez kényelmes, csak otthon hordok betétet, meg éjszakára. Na, de a kérdésre: Egyáltalán nem ciki, ilyenre még csak ne is gondolj! Mindenki azt használ vérzés közben, ami neki megfelelő. Farmeron biztos nem látszik át a betét, nagyon vékony pamut nadrágon esetleg, de ez nagyban függ a fehérneműdtől is.

De ha szeretnéd kipróbálni a tampont, azzal sincs semmi probléma. Én először 15 évesen használtam, akkor borzalmas volt (fájt és éreztem, hogy bennem van.) Aztán 16 évesen ismét kipróbáltam és azóta nagyon megszerettem, most a betétet tartom kényelmetlennek. :P Ha gondolod privátban elmagyarázom neked a használatot, ami amúgy egy cseppet sem nehéz, csak gyakorolni kell. De szerintem a tamponozó barátnőid is szívesen segítenek. NE FÉLJ!

2013. aug. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Cikinek nem ciki, miért lenne az? Mindenki azt használ, ami neki jó, nem társadalom kérdése, hanem te határozod meg mit szeretnél.

Én 16 éves vagyok, betétet használok, a tampont nem szeretem. Nálunk pont fordítva van a lányok körében, mindenki a betétet isteníti.:)

Viszont ha téged zavar a betét, akkor próbáld ki a tampont, majd döntsd el magad, hogy melyik a jobb neked.:)

2013. aug. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, de én mindig együtt használok tampont és betétet, mert nagyon erős a vérzésem. Ha nem lenne ilyen, akkor csak tampont használnék, ezerszer kényelmesebb.
2013. aug. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
80%
Dehogy ciki, és nem látszik át sem!Ha mégis félsz, hogy átlátszik, vegyél fel egy hosszított felsőt!:)
2013. aug. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Erősen kétlem, hogy tisztasági betétet használnál, mert az még a legenyhébb vérzésre sem lenne elég, de nem is arra találták ki. :D (csak, hogy tisztázzuk a fogalmakat : [link]


Nem "ciki" különben, az én barátnőim többsége pl betétet használ, pedig csak 1 évvel vagyunk fiatalabbak. Őszintén eddig még én is csak nyaraláson használtam tampont, de most már szeretnék lassan áttérni rá.

Ha neked jó a betét, akkor ne kezdj el csak amiatt tampont használni, mert a barátnőid azt használják.

Az éjszakai nappalra kicsit necces, de nem hinném, hogy te vagy az egyedüli, aki így használja, és nekem még senkin nem tűnt fel, hogy átlátszana a betét, bár őszintén nem is nagyon figyelem más lányok fenekét, de szerintem azért feltűnne. :D Különben is, gondolom szólna valaki.

2013. aug. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

szia, en 22 eves vagyok... kb 17 eves koromban keztem el hasznalni tampont...

baratnoim beszeltek ra h probaljam ki... ki is probaltam, de nagyon eludorodtam tole... aztan vissza is tertem a betetre...

elkezdtem gondolgodni h itt vagyok 17 eves betetet hasznalok ami eleg kenyelmetlen foleg h egy csinosabb nadraghoz nem tudok felvenni egy tanga bugyit mert betetet hasznalok, aztan egyszer raszantam magam es ismet kiprobaltam a tampont... sokkal kenyelmesebbnek erzem mostmar... szoknyat, cicanadragot is feltudok venni igy...aztan megszoktam... es azota is csak tampont hasznalok...

es hat en is eleg cikinek ereztem akkoriban...

2013. aug. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
17 éves lány vagyok én is, és csak betétet használok. Ha rendesen rakod be, és megfelelő időközönként cseréled, a világon semmi nem fog átlátszani. ;) Egyébként nálunk mondták is a védőnők, hogy a betét egészségesebb, mert jobb az, ha a vér kikerül a szervezetből. Tampont szerintük inkább akkor érdemes használni, ha versenyszerűen sportolsz, vagy úszol. ;)
2013. aug. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk még 15 éves vagyok, de 12 éves korom óta van meg. Csak betétet használtam eddig, és igen, én is tartok a tampontól. Ja, és nekem is elég intenzív, és én nappal, suli időben is éjszakait hordok. De nem zavar, már meg szoktam, és nem látszik át az ülepemnél. Úgyhogy szerintem nem ciki, ha betétet hordasz, Anyukám is azt hord, pedig ő már 50 éves lesz. Ahogy gondlod. :) Próbáld ki, milyen a tampon, ha neked jobban tetszik, akkor használj azt, ha nem, akkor nyugodtan betétet, egyáltalán nem ciki. :)

15L

2013. aug. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!