Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért utálják az energiaitalt...

Miért utálják az energiaitalt a szülők? Mi rossz van benne?

Figyelt kérdés

2013. szept. 20. 22:23
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%

Nekem anya azt issza kávé helyett, és ha kérek én is ihatok bármikor.

Mind a ketten rosszul vagyunk a kávénak a szagától is. :D

16L

2013. szept. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Egy energiaital 32 mg koffeint tartalmaz.Én nemrég 2 hétig energiaitalokon,kólán éltem.Ez rengeteg koffeint tartalmaz,és most úgy döntöttem,hogy megnézem,hogy mi lesz,ha megvonom magamtól.

Ami történt:

-Tegnap 8 órakor(este) lefeküdtem,mert jelentkeztek már a második elvonós napon az elvonási tünetek.

-Émelyegtem,szédültem.

-Fájt a fejem,

-Hányingerem volt,

-Nyomott voltam,nem volt jó közérzetem.

-Az iskolai eredményeimen nem rontott,de most vezetek és bizony,a vezetést megdobta a koffein,koffein nélkül a vezetésben nem vagyok jó,mondjuk most 1 hetet kihagytam a hülye oktató miatt(nem írt be).


Ma reggel ittam cherrys kólát,keveset..kicsit szédülök.


Anya megmondta előre,hogy ne igyak ilyen sz*rokat..de nem,nem hallgattam rá.Itt az eredmény.Sőt,rosszabb is lehetne,például stroke is lehetne tőle,vagy szívinfarktus.(az energiaitaltól)


17/L

2013. szept. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
93%

11#, gratulálok anyukádnak.



Valami elképesztő, hogy mennyi buta ember van.

2013. szept. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

A koffeintartalma nem olyan vészes, ellenben számos élénkítő hatású anyagot tartalmaz, ami megterhelő/káros hatással van a (sok esetben) amúgy is fáradt szervezetre. (Ugye álmos/fáradt emberek fogyasztják gyakran.) Egy doboz red bull kb 70mg koffeint tartalmaz, míg egy átlagos kávé 140-et. (Durvább feketekávé tartalmazhat 200-250-et is!) Ettől függetlenül még mindig jobb, ha kávét fogyasztasz, mint energiaitalt.


Ha fél liter (azthiszem ez egy doboz Monster, nem?) energiaitalt elfogyasztunk (32mg/100ml) akkor utána a következő néhány órában kb 10%-al nő a vérnyomásod, és a pulzusod 5-7-el emelkedik percenként. (Persze nem két órán át! Csak egy ideig.)


Ezenkívül sok gyorsan felszívódó vitamint próbál belenyomni a szervezetedbe, és még néhány anyagot, ami olyan formában van, hogy a szervezeted hirtelen kap egy lökést, de hamar kiürül - így aminek lassan kéne felszívódnia, és sokáig kitartania hamar kiürül. Mondhatni először túladagol, majd megszünteti a dolgot, ez nem túl jó dolog.


Tehát nincs jó hatással nagyobb mennyiségben illetve hosszútávon a szervezetedre. (Persze az előírt mennyiségben fogyasztható, a dobozokon fel van tüntetve, hogy egy felnőtt szervezet körülbelül heti egy doboznál ne nagyon fogyasszon többet.)


Összességében ezek az infók megtalálhatóak a neten, és a szülők meg próbálják azt a gyereket úgy felnöveszteni, hogy 18-20 évesen viszonylag egészséges legyen. Ebben benne van, hogy nem hizlalják el, járatják sportolni, és az is, hogy nem nagyon támogatják az energiaital fogyasztást.


Én egyébként eléggé szeretem a koffeintartalmú italokat, egy ideig mértéktelenül fogyasztottam, mára szerencsére sikerült egy korlátot szabnom magamnak. Én viszont imádom a kávét, közel az összes fajtát - bár inkább a laza jegeskávét szoktam gyakrabban fogyasztani. Energiaitalból a Monster Rehab illetve a Burn málnás változatát fogyasztom nagy ritkán - ezeknek kedvelem az ízét, de azért ha tehetem inkább egy kávét, vagy még azt se fogyasztok. (Egyébként a kóláért is megőrültem korábban, de mára tulajdonképpen eljutottam oda, hogy csak hétvégén fogyasztok néha kávét, és hétköznapokon is max esténként iszok Pepsi max-ot, inkább csak hűvös szénsavas ásványvizet iszok.)


Én azt mondom hogy a szülők joggal ódzkodnak az energiaitaloktól. (Főleg, hogy több halálesetre volt már példa, legtöbbször figyelmetlenség okozza, de épp elég. pl.: szívbeteg lány fogyasztotta, de nem tudták, hogy rossz a szíve, meghalt 14 évesen. Másik eset egy kiszáradásos történet, ahol már órák óta nem ivott egy fiú, végül bedobott egy 40mg/100ml koffeintartalmú erős energiaitalt, és végül a szervezete olyan száraz volt, hogy elájult. Bár nem halt meg, de nagyon közel volt hozzá!)


Én azt mondom olyan rossz dolog ez az energiaital, de a saját érdekünkben nem kéne fogyasztani!:)


15/F

2013. szept. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
A kávé természetes anyagokból van, és valójában egészséges 2 csésze kávé elfogyasztása naponta (bizonyítottan csökkenti bizonyos betegségek esélyét). De az energiaital tele van mesterséges aromákkal, tartósítószerekkel és felesleges cukrokkal. Én fiatal vagyok, és ki nem állom. A szagától rosszul vagyok.
2013. szept. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Kiskamaszként menőnek tartottam most meg gyűlytöm a dobozokat, főleg a monstert és a rockstart de volt relentlessem vagy mim is
2013. szept. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Mindenféle káros anyag, aminek a fele még csak nem is természetes.

Igyál inkább kávét, az egészségesebb.

2013. szept. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kérlek de tudod a taurin micsoda? :/
2013. szept. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

#18

Egy olyan anyag ami benne van az anyatejben és a bébipapiban is.

2013. szept. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

# 18


A taurin egy olyan anyag, ami függőséget okoz, emellett viszont növeli a testi, illetve feltételezések szerint a szellemi teljesítőképességet. Semmi különösen veszélyes nincs a taurinban, nagyobb mennyiségben is biztonságosan fogyasztható. (Bár nem éppen a legjobb ez se a szervezetnek hosszú távon!)


De ez nem is fontos, hiszen az energiaitalok már nem tartalmaznak taurint - az adó elkerülése végett.


Helyette hasonló hatású: arginin illetve inositol kerül alkalmazásra.


(Kivéve Monster esetén, ők fizetik az adót.)

2013. szept. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!