Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, ti el szoktátok...

Kamaszok, ti el szoktátok olvasni az iskolában feladott kötelező olvasmányokat?

Figyelt kérdés
Miket olvastatok el eddig?
2013. okt. 9. 19:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekel, igen. Ha nem, (ez eddig 3-4x fordult elő, és vagy 2 tucat olvasmányt feladtak már) akkor megkérdezek valakit aki olvasta, hogy mondja el a véleményét a könyvről, a sztorit mesélje el nagy vonalakban, és nevezzen meg egy fejezetet, részt, mint "kulcsfontosságú" részlet.

Ezt a részletet elolvasom, és ha fogalmazást kell írni, arról írok. Eddig mindig bejött.

2013. okt. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Én általában elolvastam a kötelezőket, egyedül a Kőszívű ember fiait nem olvastam el, csak pár fejezetet belőle. Bár azt gondolom - és ezzel sok felnőtt ismerősöm egyetért -, hogy ez a regény nem való még egy általános iskolás 7. osztályos tanulónak.


Egyébként meg nem vált hátrányomra, hogy elolvastam a legtöbb kötelező olvasmányt, legalább valamennyire műveltnek, olvasottnak tekinthetem magam és a szókincsem is fejlődött.

2013. okt. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk úgy, hogy megpróbáltam őket elolvasni. Az Egri csillagokat, Kőszívűt nem sikerült máig se befejezni, de a többiet elolvastam.. úgy ahogy.
2013. okt. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem, eddig 2-t olvastam el, úgy, hogy általánosban minden évben 4 kötelezőnk volt, tavaly 2, idén pedig 3. (10.-es vagyok)

Különben szeretek olvasni, de a kötelezők témái általában nem érdekelnek. Meg nem tetszik az a szó, hogy kötelező. :D

Amit elolvastam az az Antigoné (9.-ben), és az Ábel a rengetegben volt (7.-ben talán). A többit vagy megnéztem filmen (ha volt), vagy elolvastam a rövid tartalmat. Különben azt hiszem, még csak egyszer kaptam 1-est (szóbelinél nem tudtam visszamondani a tartalmat), és ez a teljesítmény azért nem rossz szerintem :D

A Rómeó és Júlia tetszett filmen, ez volt az egyetlen (eddig). Talán egyszer ráveszem magam, és elolvasom. :)

2013. okt. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Mindet elolvastam eddig:

Pál utcai fiúk, Egri csillagok, Kőszívű ember fiai, Légy jó mindhalálig, Abigél, Szent Péter esernyője, Rómeó és Júlia, Antigoné, Tartuffe, Anyegin, A helység kalapácsa, Az apostol, Az arany virágcserép, Csongor és Tünde, Az arany ember, Az ifjó Werther szenvedései, A nyomorultak, Fanni hagyományai, Az ember tragédiája, A jó palócok, Vörös és fekete, Goriot apó, Beszterce ostroma


Több nem ugrik be, pedig tudom, hogy volt még :/

17L

2013. okt. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Eddig mindent elolvastam, többsége, olyan 80% tetszett, 15%át elviseltem, 5%át utáltam. Csak az Egri csillagokat nem sikerült elolvasnom, az utolsó 4 lapot nem is tudom, igy fogalmam sincs, mi lett Gergövel. De azt a könyvet olyan szinten utáltam, hogy nem is érdekel.

Am 13/L és imádok olvasni, több százat olvastam ki, magyarul és egy kis részét angolul.

2013. okt. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Általában csak a rövidített verziókat olvasom el. Nem magával az olvasással van bajom, szabadidőmben szoktam olvasni, de csak fantasy könyveket, mást sosem. Gondolom azt meg nem kell részletezni, hogy nem éppen ebből a témából válogatták össze a kötelezőket. :) Egy realista regény szó szerint felérne egy kínzással. Éppen ezért maradok a rövidített verzióknál. Szerintem mindössze az Egri csillagokat és a Pál utcai fiúkat olvastam el még általános iskolában. Mondjuk ezeket szenvedés közepettte. :D 17/F
2013. okt. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Csak azt, ami érdekel. Ha nem érdekel, akkor ugyanazt teszem, mint az első.
2013. okt. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis.

Hát hülye leszek elolvasni. A nyári szünet nem azért van,hogy még akkor IS ilyen hülyeségekkel terheljem az agyamat.

Egyénként eddig EGYETLEN EGYSZER fordult elő,hogy elolvastam. Ez a Pál utcai fiúk volt.

Elolvastam,és ez tetszett!

Sőt most kaptuk ki az olvasmánynaplót,és a tanár a végén odaírta,hogy szép,és aprólékos munkát végeztem,látszik,hogy elolvastam:D

Ha-ha.

Netröl elolvasom a tartalmát,körülbelül tudom. Átírom más szavakkal az olvasónaplót,és ennyi:D

Vagy,ha nagyon mazochista akarok lenni,akkor megnézem filmen,de semmi több.

2013. okt. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Én eddig mindig elolvastam de egyiket sem szerettem. Illetve erre a nyárra hármat kaptunk de ebből csak kettőt olvastam el.
2013. okt. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!