Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, ti el szoktátok...

Kamaszok, ti el szoktátok olvasni az iskolában feladott kötelező olvasmányokat?

Figyelt kérdés
Miket olvastatok el eddig?
2013. okt. 9. 19:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig mindig kiolvastam a kötelezőket, a Kőszívű ember fiai kivételével, ami nem is hiszem, hogy egy 7. osztályosnak való, ahogyan az egyik válaszoló is mondta. Most a Tartuffe-t olvassuk, nekem kifejezetten tetszik. :)

15/L

2013. okt. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

A Pál utcai fiúkat elolvastam, nagyon tetszett. Az egri csillagokat nem bírtam befejezni, pedig filmen imádom. (Sinkovits Imre nagy kedvencem) A Kőszívű ember fiait egyből filmen néztem meg, az nem tetszett.

Aztán középiskolában egyet végigszenvedtem, kettest kaptam belőle. Onnantól kezdve jó volt a rövidített, mindig megvolt a 3-4-es belőle.

Alsóban el kellett olvasni még a Vadon szavát, de ez nem hagyott mély nyomot bennem.


Bocs, ha már öregnek számítok :)

20/F

2013. okt. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
nem.Megnézem a filmet oszt cső!Mindíg megnéztem egy filmet és 5-öst kaptam mindegyik dogára xD
2013. okt. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
ja és 16/L és elolvastam:Pál utcai fiúk,Vuk,Egri csillagok,Harry Potter és a bölcsek köve..stb.rengeteg van ezeket olvastam el könyvbe többit meg filmbe.
2013. okt. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
régen elolvastam, mostanában már nemigen 15f
2013. okt. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Nem. Rövidített változatokat használok a neten. Mindig beválnak.
2013. okt. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
3%
Egyet sem olvastam el, jelenleg 7. osztályos, és kitűnő tanuló vagyok, nem valami agyonbukott hülyegyerek. Csak annyit róla, hogy ezek az 50-500 évvel ezelőtti időkről szólnak, akkor is más világ volt, és most is... A mai gyerekek közül már csak nagyon kevést érdeklik az ilyen dolgok, amiket a könyvek leírnak... Meg van pár eléggé morbid kötelező is... Meg kéne újítani őket, és a gyerekeket kéne megkérdezni, hogy ők mit olvasnak szívesen, nem pedig az 'agyonművelt' felnőtteknek kéne ezt is megmondaniuk... (pl. Twiglight, Szent Johanna Gimi, Harry Potter...)
2013. okt. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Főbe lőném magam, ha azt az iszonyatos Alkonyatot kellene olvasnom kötelezőként.

A kötelezők nem arról szólnak, hogy olvassunk, szerintem inkább tanítószándékkal teszik őket kötelezővé. Az Alkonyatból, Harry Potterből, Szent Johanna gimiből nem tanulnának semmit a gyerekek. Ezek nem igazán elgondolkodtató művek.

Lehet, hogy kitűnő vagy, de okosnak nem mondanálak.

Persze azért azzal egyetértek, hogy 1-2 könyv nem való annak a korosztálynak, akinek kötelezővé tették az elolvasását.


(különben már válaszoltam, hogy nem olvasom a kötelezőket)

2013. okt. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
94%

#17

Neked bizony olvasnod kéne pedig, mert a helyesírásod borzalmas.


Az általad említett könyvek irodalmi értéke meg sem közelíti az Egri csillagok-at, a Pál Utcai fiúk-at, vagy a Rab ember fiai-t.

Kivétel ez alól a Harry Potter, ami ha nem is szeretem, elismerem, egy remekmű.


A gond nem az "agyonművelt felnőttekkel" van, hanem azokkal a butusokkal, akik azt hiszik a Szent Johanna Gimi tanulságos olvasmány.

A mi generációnk szégyen.

Képesek vagytok egy szimplán elgondolkodtató olvasmányt "Nem nekünk valónak" elkönyvelni.


Hidd el, sok kötelező olvasmány még ma is aktuális.

Az olyan könyvekről, mint Orwell 1984-e nem is beszélve.


Kicsit szakadj ki a TV és a Facebook elől, és majd rájössz, nem minden az Éjjel nappal Budapest, és vagy művelt, mert elolvastál 2 Szent Johanna Gimi könyvet, meg egy Twilight-ot.


Az első válaszoló voltam.

2013. okt. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
*és nem vagy művelt
2013. okt. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!