Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális, ha gore (véres...

Normális, ha gore (véres balesetek, extrém esetek, fura betegségek, gyilkosságok, stb) oldakat nézegetek?

Figyelt kérdés

Még minden akkor kezdődött, amikor feltévedtem anno a puruttya extrémre és bizarra, ha valaki még emlékezik rá. Elég sokszor felnéztem, és mindig lenyűgözött. De sajnos megszűnt. Aztán ezt a gore témát hanyagoltam egy ideig. Aztán elkezdtem ilyen orvosi műtéteket nézegetni, bármi jöhet, de a plasztikaiműtétek az egyik kedvencem. A horror filmekért nem rajongok, inkább abból is gore, de sajnos elég sok az amin látszik, hogy nem valódi. Egyik kedvenc oldalam a bestgore, mert bemutatja a valóságot, meg tumblr-n követek ilyesmi blogokat. Nem vagyok pszichopata, nem akarok senkit sem megölni, de azt vettem észre, hogy egyre többet nézegetek ilyen oldakat és valamiért szeretem olvasgatni meg nézni ezeket és inkább érdekesnek, mint undorítónak találom.


Ez még a normális határon belül van?


2014. márc. 21. 22:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Azt ajánlom ,hogy próbáld meg a sebész szakmát.
2014. márc. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele. Nem lett tőle semmi bajom, nem lettem pszichopata, sem ehhez hasonló.

Egyszerűen csak érdekelnek a gyilkosságok, a bűnözés, egyébként kriminálpszichológus szeretnék lenni.


16/L

2014. márc. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%
Hát nem tudom, szerintem már eleve abszurd,hogy valakit széttrancsíroz egy vonat és mi az első? Felrakom internetre b.meg... De,hogy valaki nézegeti ahogy egy anno élő ember kegyetlen gyilkossággal meghal, vagy megkínozzák. Szerintem ez már nagyon durva. Aki ilyet akar nézni az anatómiát nézzen, ne ilyeneket...
2014. márc. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

8-as vagyok, azt a blogot én is szeretem, amit a 10-es linkelt (hullajelenségek). Sokat lehet belőle tanulni. Az egyik könyv is megvan, amiből ott szoktak lenni képek.

A kérdezőnek meg ajánlok még néhány patológia könyvet, atlaszt. Nem árt tudni is hogy mi az amit nézel, és szerintem nagyon érdekes.

2014. márc. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a J. Prahlow-féle Forensic Pathology for Police... könyvet olvastam, fenn van tpb-n is. A jó az benne, hogy tulajdonképpen abszolút nulla anatómiatudással gond nélkül neki lehet ülni és nagyon jól összefoglalja az egész témát, az anatómiai háttértől kezdve a különféle halálnemeken át a boncolás menetén keresztül egészen az adminisztratív dolgokat. És kifejezetten egyszerű angolsággal íródott, középfokú nyelvtudás bőven elég hozzá.
2014. márc. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Azt is olvastam és valóban nagyon jó. Esküszöm jobban el van magyarázva a biokémiai rész ezekben a könyvekben mint a biokémia könyveinkben, legalábbis nekem jobban átjött.

#8

2014. márc. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Te kis nekrofil :)

Nekromantik filmet nézd meg ;)

Kielelégiti a beteg hajlamaidat

2014. aug. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%

Magam részéről nem nagyon bírom az ilyen oldalakat, úgy összességében a halott emberek látványától kiráz a hideg (egy nyitott koporsós temetés például számomra maga a rémálom). Azonban el kell ismernem, hogy a mi fejlett nyugati kultúránk elég beteg módon viszonyul a halálhoz. Olyan környezetben szocializálódunk, ami egyáltalán nem készít fel minket az elmúlás gondolatának feldolgozására. Filmekben is csak eltúlozva/elbagatellizálva/túldramatizálva (tehát nem igaz valójában) mutogatják egy emberi élet lángjának kihunyását. Ebből kifolyólag a legtöbb ember nem is érti a halál valódi mibenlétét.


Szeretünk nem tudomást venni a halálról. Egy olyan misztikus dologként tekintünk rá, ami csak másokkal történhet meg, velünk és szeretteinkkel pedig sosem. Ha a közvetlen környezetünkben mégis történik egy haláleset, akár végleg összetörhetünk. Pedig a halál az élet természetes velejárója, a szembesülést mégis sokan nem bírják feldolgozni (köztük én sem nagyon). Ennek tükrében valahol meg tudom érteni, ha egyesek kíváncsisággal tekintenek ennek a furcsa, ismeretlen dolognak a naturalista valójára. Beteges talán az lenne, ha más jellegű oldalakra már nem lenne igényed. Az mindenesetre biztos, hogy az erőszak rendszeres látványa szülhet erőszakos gondolatokat, úgyhogy csak óvatosan, mértékkel nézegesd az ilyen tartalmakat. Szerény véleményem szerint amíg nem viszed túlzásba a dolgot, addig nagy baj nem lehet.

2014. szept. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ajánlom neked facebookon a FEKETE HUMOR KÜLÖNÍTMÉNY csoportot :D
2016. szept. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!