Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam el anyának, hogy...

Hogy mondjam el anyának, hogy szeretnék elmenni dokihoz és fogamzásgátlót íratni?

Figyelt kérdés

Vagy menjek nélküle? (magánorvos)

16 éves lány vagyok


2014. máj. 15. 17:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Ha tudja, hogy nemi életet élsz, vagy hogy van barátod, akkor szimplán mondd el neki, hogy szeretnél gyógyszert felíratni, mert a gumiban nem bízol, illetve nem szeretnél teherbe esni. Ha nem tudja, akkor először illene beavatni, majd utána előállni ezzel. 18 alatti vagy szerintem szülő nélkül nem is írják fel.
2014. máj. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
63%
én azt ajánlom neked,hogy ne menj bele ilyen fiatalon a fogamzásgátlóba ha nem muszáj(ugyértem nem valami betegség/ciszta/ miatt kellene szedned, de ezt kétlem,mert akkor már lettél volna doktornál s felírta volna)
2014. máj. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Felírja szülő nélkül is.

Nem muszáj, de én szeretnék gyógyszert szedni, nekem így jobb.

2014. máj. 15. 17:28
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Én sem ajánlom, hogy ennyi idősen tablettát kezdj szedni, ha anyukád lennék, nagyon nem örülnék neki. Ennek ellenére az fontos, hogy őszinte legyél vele szerintem, mert az ilyen helyzetek alapozzák meg a későbbi anya-lánya kapcsolatot felnőtt korodban, és hidd el, nagyon nagy segítség lesz, ha bizalmas kapcsolatban lesztek, és bármit meg tudtok majd beszélni, tudsz tőle tanácsot kérni. Ülj le vele, ha esetleg még nem tudja, mondd el neki, hogy szexuális életet éltek a barátoddal. Esetleg kérd ki a véleményét a tablettákról, és mondd, hogy te úgy gondoltad, hogy jobb lenne azzal védekezni.


De hidd el, fiatal vagy még hozzá, nagyon könnyedén tönkre tudja vágni a szervezetedet egy életre, főleg ha ilyen hamar kezded. Nem a levegőbe beszélek, én is tablettázom már évek óta, de 18 felett kezdtem, húgomnak nem is engedték a szüleink, hogy 16-17 évesen tablettát szedjen, amit meg is értek, és a környezetemben nagyon sokan szenvednek a mai napig olyan mellékhatásoktól, amiket anno a tabletta okozott nekik.

2014. máj. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként baromi drágák tudnak lenni ezek a tabletták, tehát már ezért érdemes lenne konzultánod anyukáddal, vagy miből fogod fizetni három havonta az 5-8 ezer forintot?

Ja és még annyi jó tanács, hogy ha esetleg anyukád nélkül mész, akkor is mindenképpen figyelj arra, hogy az orvos megvizsgáljon, és ne csak találomra írja fel a gyógyszert! :)

2014. máj. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Azzal gondolom tisztában vagy, hogy amíg a szervezeted nagy mértékben fejlődik (18-20 éves kor alatt) a fogamzásgátló elég vicces dolgokat tud veled csinálni. Vagyis nekünk vicces, neked nem lenne annyira az.
2014. máj. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
6%

A "modernebb" fogalmzásgátló tabbletták már nem veszélyesek. Legalábbis nem annyira, mint 5-6 éve.


Kérdezzetek meg egy orvost, ő is ezt fogja mondani.

2014. máj. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Utolsó és 10 év múlva sem lesz olyan veszélyes mint ma.
2014. máj. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
Már ne is haragudj, de ha elég nagy lány vagy a szexuális élethez, akkor legyél nagy ahhoz is, hogy bevállald.
2014. máj. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem csak állj elé, hogy ezt szeretnéd. Nem tudom hogy tudja-e hogy van valakid stb, ha nem tudja akkor azért beszélj vele a fiúról, sőt akár találkozhatnának is. Én annyiból örülnék, hogy legalább védekeztek, így nem lesz még nagymama, ráadásul nem a fiúra van bízva a védekezés, aki vagy időben felhúzza vagy nem.... Bár a betegségektől a gyógyszer nem véd.

Én 10 évig szedtem fogamzásgátlót, semmi bajom nem lett, sőt!!!!! végre nem görcsölt brutálisan a hasam minden menstruációnál, végre pontosan jött meg és nem kiszámíthatatlanul, nem tapasztaltam mellékhatást. Aztán mivel babát akartunk abbahagytam és szerencsére hamar terhes is lettem.

Szóval én nem érzem hátrányát hogy szedtem. Tudom sok mellékhatása lehet, de én jót tudok mondani mégis.

2014. máj. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!