Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam el anyának, hogy...

Hogy mondjam el anyának, hogy szeretnék elmenni dokihoz és fogamzásgátlót íratni?

Figyelt kérdés

Vagy menjek nélküle? (magánorvos)

16 éves lány vagyok


2014. máj. 15. 17:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
43%

#5ös!!

Nem, arányait tekintve egyáltalán nem drágák.

Az enyém három hónapra 6000 ft. Ez havi bontásban 2000.

Egy csomag gumi 1250 forint(annyiért láttam durexet), de min. 1 ezres, és szerintem egy pár egy hétvége alatt lazán elhasznál egy gumit amiben 3 db van. Szóval gumival 4000ből jönnék ki egy hónapban, tablettával 2000.

2014. máj. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
16 évesnek normális orvos nem ír fel fogamzásgátlót,ugyanis teljesen tönkre teheti a hormonrendszered akkor is ha már kevesebb a hormontartalma,aztán beállhatsz a sok meddő nő sorába akik kétségbeesetten próbálnak teherbe esni és nem értik miért nincs peteérés,miért nem jön össze.Ha annyira szexelni akarsz ilyen fiatalon ott az óvszer.
2014. máj. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
11-es: egy tinédzsernek zsebpénzből venni attól még drága. Nem úgy értettem, hogy anyagilag nem éri meg, én is tablettát szedek, az enyém 8 ezer forint három hónapra, mégis olcsóbban jövünk ki belőle, mint az óvszerből jönnénk, ugyanis sokat vagyunk együtt a párommal. Az anyagiakra való kitérésem lényege az, hogy hiába 2 ezer forint egy hónapra, azért nem biztos, hogy egy 16 éves gyerek egy összegben 5 ezer forintot ki tud adni erre, pont akkor, amikor ugye szükség van rá.
2014. máj. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
35%

Igen, de óvszert venni is drága tinédzserként, és mindenképp a szülőnek kell fizetnie.

Szerintem akkor már kifizetődőbb három havonta 6000 forintot kifizetni, mint hetente kérni a szülőtől az ezreseket.

2014. máj. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
35%

Kb., ahogy az első mondta.


Amúgy a válaszadókra - akik jaj, ne szedj, stb. - nem kell hallgatni. A szülészet tanárunk mondta, hogy inkább szedjenek fogamzásgátlót a lányok, mint, hogy megszakítva közösüljenek. A maiakban pedig nincs sok hormon, sokszor írnak fel hormonális probléma megoldására (vérzésproblémák, extrém görcsök, stb.). Egy pajzsmirigy gyógyszer pl. sokkal durvább, ami ráadásul nem választható, hanem ha kell, akkor kell.


Amúgy, aki a hogy lesz 3 havonta 5000-ed rá-val érvel, kérdezném, hogy milyen sűrűn kell gumit vennie? Mert nekünk a barátommal kb. havonta kell új doboz, ami alaphangon 2000-2500/hó, szóval gyógyszerrel jobban jönnénk ki.

2014. máj. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
30 éve praktizáló kiváló férfi nőgyógyászom mondta,igazam van Ő sem szedné a tablettát,és nem is írja fel 18 év alatti fejlődő lányoknak
2014. máj. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha jó a kapcsolatod Anyukáddal, nyugodtan mondd el neki, hogy szeretnél elmenni tabit felíratni. Ha nem, akkor menj egyedül, vagy a barátoddal, barátnőddel.

A mai gyógyszerek már jóval kíméletesebbek, mint a régiek. Ráadásul ahogy többen is írták, olcsóbb, mint a gumi.

Kedves Kérdező, gratulálok, hogy a sok felelőtlen tinivel ellentétben Te előrelátó vagy és nem hiszed el a "majd vigyázunk" dumát. Mostanában került ki egy kérdés egy 15 éves lánytól, hogy terhes lett és nem tudja, hogyan adja be a szüleinek. Te maradj meg mindig ilyen felelősségteljesnek! :)

Inkább szedjen tablettát egy tini, minthogy kikészítse magát egy abortusszal, ami után jóval nagyobb eséllyel lesz meddő, mint a tablettától...

2014. máj. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Inkább használjon óvszert ezért találták ki,sokkal egyszerűbb is,hiába mai tabletta attól még hormontabletta egy 16 éves még bőven fejlődésben van,lehet most épp jól jön de lehet 10 év múlva meg bánni fogja hogy egyátalán elkezdte,mint ma sokan ugyanis azért lássuk be a legtöbb nő akinek nem jön össze a baba tablettát szedett/szed.
2014. máj. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!