Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti mit csinálnátok ha...

Szülők! Ti mit csinálnátok ha a 16 éves gyereketek ilyen zenéket és stílust képviselne?

Figyelt kérdés
Ilyen Black Veil Brides meg valami Bring me the horizon féle zenék, vasalja a haját, csak fekete ruhákba képes járni 16 éves stb..

2014. jún. 6. 00:41
1 2 3
 11/22 ivilicious ***** válasza:

16 évesen ugyanezeket hallgattam, karika piercing volt az ajkamban, rózsaszín-szőke volt a hajam,vagy mikor milyen...és?:) tökéletes érettségim lett..pl.

ne aggódj. ne szólj be neki.

2014. jún. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 ivilicious ***** válasza:
Ja,és 21 évesen, 24 hetes terhesen is hallgatok ilyen zenéket, sőt, a BMTH - Chelsea smile a csengőhangom, csak már "normálisan" nézek ki:))
2014. jún. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Én is 16 éves vagyok, nagyon szeretem mindkét együttest, még sok mást, de szívesen meghallgatok pár lazább indie számot is, a popot meg tagadhatatlanul szeretem. Ha csak vasalnám a hajam, anyukám örülne: Volt már félig pink, most eredeti barnám de oldalt felnyírva, a rövid része volt már kék, most fehér... A stílusomat tekintve rengeteget változtam- pár éve olyan voltam, mint a lányod, fekete ruhák, bakancs, bandáspólók, ilyesmik, de mára nagyon szeretem az alternatív de nőies dolgokat, ruhákat bakanccsal, egy csini bőrgatyát meg társait. De az se baj, ha olyan marad a stílusa :) Nem hiszem, hogy ez probléma vagy lázadás lenne, én se keveredtem rossz társaságba, nemrég írtam borzasztó jó nyelvvizsgát, az évvégim is jó lett, járok néhány házibuliba az osztálytársaimmal, de semmi durva. Egy teljesen átlagos kislány is el tud kallódni, az, hogy milyen zenét szeret nem fog senkit elrontani.


Szóval vagy kinövi, vagy nem, de neked támogatnod kell, ilyen ez a tinikor :) A lényeg, hogy óvatosan engedd neki az önkifejezést, semmi maradandó, ne keverje magát bajba, de ne érezze korlátozva magát. Legalábbis én így érzem magam a legjobban.

2014. jún. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Jézusom....:) A zene az zene. Teljesen mindegy,hogy Justin Bieber vagy Black Veil Brides. Mindenkinek más az ízlése és ez így jó.

Ha attól tartasz "sötét" az ilyen zene akkor megnyugtatlak,nem zenei ízléstől függ,hogy a gyereked depressziós lesz-e.

Mit kéne csinálnod? Semmit. Ez a zenei ízlése,nyugodj bele.

2014. jún. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
15 éves lány vagyok , másfél éves korom óta Metallicára , Slayerre és hasonlóakra alszok el (ami azért valljuk be ,hogy egy keményebb zenei réteg).Most kedden voltam koncerten , ráadásul édesapámmal ,ő is fiatal kora óta zenél és motorozik, viszont e mellett az iskolában végig 4,6-os átlaga volt, én pedig egy kéttannyelvű EGYHÁZI gimnáziumban tanulok , és rendszeresen sportolok is. Ráadásul akár ciki akár nem , soha életemben nem voltam még részeg , 1-2 sört megiszok itthon , és még a cigit sem próbáltam, az igzat megvallva nem is szeretném (édesapám sem dohányzott soha sem , nem is fog). Minden nevelés kérdése. Nem szabad neki kimondottan megtiltani a dolgokat , fiatal , amit nem szabad azt kipróbálja. El kell neki magyarázni ,hogy kipróbálhatja a cigit de miért ne szokjon rá , vagy azt ,hogy néha-néha elmehet hétvégén bulizni és ihat alkoholt , de ne tegye ezt rendszeressé.Ha elég érett , és nem elvakult az ilyenekkel szemben akkor meg fogja ezt érteni.A baráti társaságra kell figyelne ,hogy az jó legyen. A Csak feketét hordunk korszakot pedig valószínűleg ki fogja nőni , addig is el kell viselni. 16 éves , most keresi az igazi énjét , ilyenkor hagyni kell , ez természetes. Az lenne a furcsa ,ha 30 évesen kezdené el ezt.
2014. jún. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 ivilicious ***** válasza:
100%
Én csecsemő koromban csak Metallicára aludtam el!! :D
2014. jún. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Miért lenne lázadás? Neki ez tetszik. Pont.

6 éves koromtól kezdve rockzenét hallgatok, és ovis korom óta nem öltözök túl lányosan, pedig nem volt semmi lelki traumám, nem voltam lelkibeteg meg semmi bajom nem volt, és nincs is, egyszerűen nekem ez jön be: hörgősmetál, meg kevésbé "cuki" öltözet. Aztán akkor mi van? :D

Ha meg lázad, akkor megintcsak aqzt tudom mondani hogy nem baj, amíg a lázadás nem abban merül ki hogy hanyagolja a tanulást meg tényleg tróger lesz és sokat iszik/cigizik stb, addig kinek árt azzal hogy ilyen zenét hallgat? :D

2014. jún. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Megmutatnám neki a punk-ot és a grunge-ot. Ha kitart a BvB és a BMTH mellett, lelke rajta. :)
2014. jún. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A bvb meg a bmth elég langyik, bár a bmth azért elmegy, de nem olyan sötétek meg durvák, hogy megijedj. Vannak ezeknél jóval keményebb bandák, de nem befolyásolja a zene az alapszemélyiséget, viszont könnyen lehet, hogy be fogja sorolni magát valamilyen szubkultúrához, de ezt a kamaszok 1/3-a megteszi legalább egyszer az életben.
2014. jún. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
imádom a bring me the horizont,pedig amúgy belőlem nem néznék ki,"normális" lányos lány vagyok,gimiben járok.Nem hiszem,hogy a zenei ízlése miatt valaki rosszabb ember lenne/jobban hajlana a drogok,bűnözés felé.Az sem biztos,hogy lázadó,csak tetszik neki a stílus,azonosulni tud ezzel a kultúrával,életérzéssel,rengeteg 30-hoz közeli ismerősöm öltözik a mai napig így.Szerintem nincs vele baj,de ha ön még így is aggódik,akkor nézze meg egy-kettőnek a dalszövegét,vannak nagyon szépek is.
2014. jún. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!