Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukám jogosan van kiakadva?...

Anyukám jogosan van kiakadva? 14/L

Figyelt kérdés
Ezen a héten minden nap elmentem itthonról délután és 20:00-kor jöttem haza. Anyukám azt mondja, hogy belőlem bizony nem lesz utcagyerek, ezért ma nem mehetek sehova stb. Itthon nem tudok semmit sem csinálni. Tényleg ekkora baj, ha elmegyek itthonról 1-2 barátnőmmel/barátommal sétálgatni?
2014. jún. 26. 12:00
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
98%
Ez brutális. :D Mindenki azon nyavalyog, hogy ezek a csúnya, mai fiatalok ki se mozdulnak, egész nap csak a számítógép előtt ülnek. Bezzeg régen egész nap kint voltak a gyerekek, mennyivel jobb volt az... Erre most meg az a baj, ha valaki kint akar lenni este 8-ig, amikor még bőven világos van... Úgy látszik bármit csinálhatunk, mert sose leszünk olyan jók, mint a ti csodálatos generációtok.
2014. jún. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
98%

Milyen szent itt mindenki! Miért nem lehet a barátaival? 3 napig (3, mivel azt írta, hogy ezen a héten) nem ült otthon egész délután. Szép az idő, süt a nap, miért ne lehetne kint a barátaival? Ha nem csinál semmilyen káros dolgot, akkor miért ne?

Délelőtt ha otthon van, megcsinálhatja a házimunkát, olvashat. Én is ezt csinálom. Az este 8 óra egyáltalán nem késő, mivel még 9-ig világos van. Mondjuk ez attól is függ, hogy városban vagy falun lakik és hogy milyen magaviseletű. Én vidéken lakok egy kisebb-nagyobb községben, de a szüleim akkor se szóltak, ha 9-kor jöttem haza, pedig csak annyit mondtam, hogy sétálni megyek (így is volt). Fél 10-ig is kint lehetek, de mondjuk akkor már megjegyzik, hogy hol voltam ilyen sokáig. Mondjuk én nagyjából jó gyerek vagyok, attól eltekintve, hogy elég lusta vagyok és néha nem takarítok össze (de ez tényleg csak ritkán fordul elő). Emellett megcsinálom délelőtt a házimunkát, néha főzök is. Lassan elkezdek tanulni nyelvvizsgára, olvasni a kötelezőket. Nem vagyok attól rossz gyerek, hogy kint vagyok a barátaimmal! Jól tanultam egész évben (a bizonyítványom az egyik legjobb lett az iskolában), nem lázadok, igen, néha visszabeszélek, de melyik kamasz nem? Semmi gond nincs azzal, hogy csavarogsz/csavargok én is, mert el kell kezdeni önállósodni.

Példa rá, van egy ismerősöm, aki 20 éves. Az anyukája kiskorában nem engedte, hogy kimenjen a barátaival a ház elé, az utcában játszani. Most egész nap bent gépezik, az anyján élősködik, teljesen antiszoc lett a gyerek.

Kicsit túlságosan is hosszan fejtettem ki, de ez már sok, hogy ennyire leszeditek szegény lány fejét! Fiatal, élvezze a nyarat! Ha tud magára vigyázni és megfelelő nevelést kapott, semmi baja nem lesz abból, hogy csavarog, ismerkedik, a barátaival van.

14/L

2014. jún. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
2%
Kedves utolsó előtti, nem kell megsértődni, senki nem bántott, senki nem állította, hogy bármelyik generáció csodálatos lenne. Értem, hogy klassz dolog a világfájdalom ebben a korban, de most nincs rá okod. A számítógép előtt ülés tényleg rossz, de biciklizni sem este 8-kor kell, szünidőben, mikor ott az egész nap. Továbbra sem tudjuk, mit csinál a kislány egész nap.
2014. jún. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
osszátok be a a bárnőitekkel, hogy mikor kinél vagytok, ha az Anyukád megismeri őket, akkor jobban elenged velük. vagy legyetek a közeli parkban, ahol bármikor rátok tud nézni. Délelőtt csinálj házimunkát, aztán délután szabad vagy... végül is erről szól a nyár, hogy szórakozzunk, pihenjünk... este 8-kor még világos van, szóval azt se mondanám, hogy későn érsz Haza...és igen is igénye van egy 14 évesnek, hogy naponta találkozzon a barátaival, barátnőivel... ha egész nap a számítógép előtt ülne és chatelne, akkor az nem tetszene... Szerencsére nekem olyan Szüleim vannak, akik sosem szabják meg, hogy mikor ne elmenjek Itthonról, meg mikor keljek fel reggel, meg mire érjek Haza... Úgyis tudják, ha 11-kor kelek fel, akkor is megcsinálom a magam dolgát, este meg úgyis időben Hazaérek normális állapotban... és mindennap megyek valamerre, mert szeretek emberek közt lenni... nincsenek családi problémáink, de van sok dolog, amit csak a barátaimmal tudok megbeszélni...stb. fiú vagyok
2014. jún. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
71%

# 13/14 Időpont ma 15:36


Ezért nem szeretek írásban kommunikálni... mindenki azt lát egy-egy komment mögé, amit akar. Messze vagyok jelenleg a sértődöttségtől és a világfájdalomtól is.


Szerintem viszont mindenki a saját generációját fényezi, ha azzal kezd egy mondatot, hogy "bezzeg az én időmben...". Tudom, hogy az itteni kommentek között egy se kezdődött így, általánosságban írtam, mert elég sokat szoktam hallani.

2014. jún. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
62%

"...de biciklizni sem este 8-kor kell, szünidőben, mikor ott az egész nap."

Akkor mikor amikor kint 35 fok van? Délelőtt 2-kor? Igazad van hagy kapjon napszúrást a gyerek, inkább mint, hogy este a hűvösebb időn biciklizzen.

2014. jún. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
81%
Igazatok van, d.u 5kor takarodó haza, egyen, aztán 8.kor már aludjon a gyerek. A végén még alkoholista, narkós terrorista lesz belőle.
2014. jún. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

14 éves lakótelepi lányról beszélünk.

Ki az aki kiengedné a 14 éves lányát mondjuk a Józsefvárosi piac környékén? :) Megfeledkeztek arról hogy nem az a helyzet hogy anyuka irányítani akar ,hanem vigyázni is akar rá.

Amúgy mindenre ott van az egész nap,Én inkább 6-7re tenném az időpontot hogy menjen haza.Ha érett lánynak gondolná magát akkor megérdezné anyucitól hogy miért? És elkezdene kompromisszumokat kötni hogy mit miért,de ezt nem teszi így igen csak gyerekről beszélünk akiről igen is gondoskodni kell.Na meg akármi történik az utcán a gyerekkel vagy akármit csinál,a szülőt veszik elő és dugják rács mögé,szóval igen is a szülőnek kell gondoskodnia a gyerekéről.Ez nem azt jelenti hogy üveg búrában és kalitkában kell tartani,de minden esetre és helyzetre is lehet gondolni,hisz mennyi olyat hallani hogy elrabolnak lányokat fényes nappal az utcáról és viszik őket külföldre egy sötét pincébe.Most ebben az esetben akármit is taníthatsz a gyereknek mert nem tud magára vigyázni.Na meg ha sokat van az utcán akkor azért egy idő után az utca neveli.

Én nem tagadom Én eljárós voltam ,sokat lógtam de ezt azért ésszerű határok közt,és nem tagadom fiatal koromban ki voltam fiúként téve zaklatásnak,meg is loptak többször is ,meg ismertem a városom sötétebbik oldalát is.Én nem vagyok büszke arra az időszakra amikor ilyen haverokkal lógós voltam.Természetesen később is lettek haverok barátok,lógunk,meg lógtunk is sokat,de ez a gyerekkor más volt.

2014. jún. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem olyan helyen lakom, sőt.. Sokan vannak felnőttek a gyerekeikkel a közeli játszótéren, vannak padok is, ahol szintén felnőttek szoktak üldögélni. Teljesen békés hely, itt még nem volt semmiféle emberrablós sztori.:) De hát az én anyám már csak ilyen. Amikor 10 éves voltam, azthittem viccből mondja, hogy legszívesebben bezárna egy kalitkába, hogy semmi bajom ne legyen.
2014. jún. 27. 00:04
 20/27 anonim ***** válasza:
64%

#19

A válaszolók jobban tudják, milyen a környék ahol laksz. Mondom, 5-re haza, 8-ra ágyban, különben rossz ember lesz belőled.

2014. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!