Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti hogy reagálnátok,...

Szülők, ti hogy reagálnátok, ha 14 éves lányotok energiaitalozna?

Figyelt kérdés
Én vagyok a 14 éves lány. Néha-néha szoktam energiaitalt inni, mert szeretem az ízét, de ezt a szüleim nem tudják. Ti hogy reagálnátok szülők? Leszidnátok?

2014. júl. 31. 21:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
39%
Felvilágosítanám a káros hatásairól, ha nem válik be, akkor nincs zsebpénz, ha kell valami együtt vesszük meg, de ilyen vackokkal ne tegye tönkre a szervezetét.
2014. júl. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem támogatnám, az egyszer biztos. De nem szidnálak le. Attól még ugyanúgy szeretni fogod, ez ellen egy leszidással nem lehet tenni. Inkább arra próbálnék rávilágítani, hogy nem kell mindennel élni, amit szeretünk, mert bizony sokszor káros dolgok. Az energiaital pedig nem kis veszélyt jelenthet, főleg, egy fejlődésben lévő, fiatal szervezet számára.

Szóval nem ordítanék, veszekednék, csak megbeszélném vele, miért nem jó, miért nem kellene fogyasztani, és megkérném, hogy a lehető legritkábban fogyasszon ilyet, akkor is szóljon róla.

2014. júl. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
79%
ne aggódjatok a 100 forintos energiaitalokban semmi nincs gyakorlatilag csak víz meg cukor...
2014. júl. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
nem örülnék de ha néha meginna egyet - egyet nem csinálnék botrányt
2014. júl. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
0%
meg taurin ami soha nem ürül ki a szervezetből!
2014. júl. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Polipeter ***** válasza:
100%

Remélem hogy anyukáddal vagy olyan kapcsoaltban, hogy ész érvekkel meg lehet beszélni a dolgokat.

Nagyon sok dolog divatos, ami rendkívül káros a szervezetre.


Én megbeszélném veled (nem üvöltve,!!!) a dolgot

meg akarnám tudni hogy miért iszod, hogy tényleg fáradt vagy e, és szükségesnek érzed e.

Ha azt mondanád hogy igen, akkor megpróbálnék segíteni neked, hogy keressünk megoldást rá hogy többet tudj pihenni, vagy javasolnám hogy teázz, ami szintén élénkít


Tehát mint egy felnőttel (mert már nem vagy gyerek) megbeszélném veled, és bíznék abban, hogy sikerül közösen megoldást találni


Az anyukádat nem ismerjük, így nem tudjuk mit szól, de ha teheted beszéld meg vele, hogyha fáradság miatt iszod, hogy lehetne könnyíteni a hétköznapjaidon

2014. júl. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
48%
mert mi a szar az a taurin szerinted?
2014. júl. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. júl. 31. 21:53
 9/27 H.Orsolya ***** válasza:
87%
Olvass utána a taurinnak, a koffein meg a cukor a legkárosabb az energiaitalba. A taurin amúgy is megtalálható a szervezetbe, persze nagy mennyiségbe nem tesz jót. Beszélj a szüleiddel, ha esetleg nem jól reagálnák le a dolgot, akkor is kaptál annyi tanácsot, hogy tudj belőle mérlegelni. :)
2014. júl. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
100%

Szia.

Nem vagyok szülő de megosztom saját tapasztalatomat veled.

17/f vagyok.Mindenki azt állítja milyen káros az energia ital meg milyen ördögi dolog stb stb...Úgy biztos hogy káros lenne ha minden nap innád.De pl:heti 1 alkalom nem a világ vége. Ennyi erővel minden ételt amit beviszünk a szervezetünkbe ^halálos^.S ez még jobb mintha dohányhoznál vagy alkoholhoz nyúlnál.(manapság már 13 éves gyerekeket is látok sört inni... nem tudom hova fog jutni a világ)Ha pedig valóban energiára van szükséged akkor 14 évesen több alvás.

Ha szülő lennék megkérdezném miért iszod? Ha normálisan elmagyarázod szerintem nem lesz belőle semmi probléma.

Biztos kitalálnátok egy közös álláspontot.

2014. júl. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!