Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti elengedtétek a 13 éves...

Ti elengedtétek a 13 éves lányotokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ugye jövő hétvégén (08. 21-24) lesz Szombathelyen a Savaria Karnevál. Mi is szombathelyikek vagyunk, minden évben, szinte minden nap, amikor volt, kimentem a lányommal és a fiammal. A lányom tavasszal töltötte be a 13. évét. Ma megkérdezte tőlem, hogy a kerneváli hétvégén pénteken vagy szombaton este (!) elmehet-e két barátnőjével , szülők felügyelet nélkül (!) a karneválra! Én teljesen kiakadtam, hogy hogy képzeli, hogy három 13 éves lányt elengedek egyedül(!) este kb. 7 órától . Ő pedog megsértődött, hogy a barátnői elmehetnek akár mindkét este is és én vagyok a legrosszabb anya a világon. Szerintetek? El kéne engednem? Minden áron este akarnak menni.... Ha elengedem (bár nem valószínű) mitől meddig? Köszönöm!

2014. aug. 13. 20:53
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
22%
Nem engedném el. Sajnos, ma nem az van, ami 20 évvel ezelőtt. Sms-ben meg bármit írhat nekem a lányom. Jópofa tinédzserek válaszolgatnak itt neked, hogy engedd el. Nem hiszem, hogy egy valamire való anya, csak úgy elengedi a 13 éves lányát az éjszakába. Had duzzogjon, eljön ennek is az ideje majd, hogy szórakozhat az éjszakába, de az nem ált. iskola 7. osztályában.
2014. aug. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
77%

"Sajnos, ma nem az van, ami 20 évvel ezelőtt"

De azért ma sem olyan durva a helyzet, mint amennyire páran próbálják beállítani. Én 13 évesen kint voltam újévkor pár barátommal a városban, ahol volt jópár részeg, mégsem haltam meg, sőt, semmi bajom nem lett, ugyanolyan állapotban hazaértem, mint amilyenben elmentem.

Nem kell paranoiásnak lenni, ha a gyerek megbízható, nem lesz az égvilágon semmi baja.

2014. aug. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
22%

Nekem is 13 èves a lànyom.

Hùh ez egy naggyon nehèz korszak ès ezutàn kapjuk mèg csak a javàt.


Engem most lehet megköveznek de èn biztos nem engednèm el. Amíg vilàgos van addig talàn. De este kèsön mâr nem. Semmi keresnivalója ennyi idös gyerekeknek az utcàn egyedül.

Ha duzzog had duzzogjon, majd lenyugszik.

Nàlam is bepróbàlkozott màr a lànyom hogy engedjem el az osztàlytàrsàhoz hogy ott elmenjenek bàlba. Kèrdeztem töle hogy tollas -e a hàtam. Nos... Hatalmas hisztit levàgott ès hogy èn semmit nem engedek neki stb. Stb.

Voltam màr èn is ilyen bàlokban, a sok ittas magàból kifordult ember ott stíröli a fiatal lànyokat nyàlcsorgatva ès beszólogatnak nekik. Nnnna ezt neeem!

1 hètig mèg próbàlkozott hogy hàtha elengedem, de aztàn ràjött hogy hiàbavaló. Meg is nyugodott.


Napközben el szoktam engedni baràtnökkel, söt most màr a szerelmèvel is ( aki vele egykorù) fagyizni, hamburgerezni. De este kèsön nem mehet sehova.

Lesz mèg böven ideje. Nem marad le semmiröl ha 16-17 èvesen kezdi el.

2014. aug. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
73%
En azt mondom enged el mas kulonben 18 evessen vigyazhatsz az unokadra mert hirtelen ,,kiszabadult,,
2014. aug. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
78%
Semmi baja nem lesz! Engedd szabadon! Főleg ha többen lesznek, nem fogják őket elrabolni, nem kell félteni. Miért ne érezze magát jól legalább egy estére a barátnőkkel? Te is voltál ennyi idős, gondolj bele!
2014. aug. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem, inkább ő sírjon, mint utólag te. Érted?
2014. aug. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
22%

Akik 0% -ra pontoztak azoktól kèrdezem : mègis mi keresnivalòja van este kèsön az utcàn egy 13 èves kislànynak????


Biztos vagyok benne hogy egyikötöknek sincs mèg gyereke. Vagy tovàbb megyek ti is mind gyerekek vagytok mèg.

2014. aug. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Végül annyit könyörgött a lányom, hogy fehívtam a barátnői szüleit, megbeszéltem velük, hogy hogy legyen. Pénteken elmehetnek 19-22:30 félóránkent sms, óránként telefon. Szerintetek mennyi pénzt adjak majd neki?
2014. aug. 13. 22:57
 19/33 anonim ***** válasza:
77%
3-4 ezer szerintem elég lesz
2014. aug. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
79%
Helyesen döntöttél :) Hadd szórakozzon!
2014. aug. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!