Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti elengedtétek a 13 éves...

Ti elengedtétek a 13 éves lányotokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ugye jövő hétvégén (08. 21-24) lesz Szombathelyen a Savaria Karnevál. Mi is szombathelyikek vagyunk, minden évben, szinte minden nap, amikor volt, kimentem a lányommal és a fiammal. A lányom tavasszal töltötte be a 13. évét. Ma megkérdezte tőlem, hogy a kerneváli hétvégén pénteken vagy szombaton este (!) elmehet-e két barátnőjével , szülők felügyelet nélkül (!) a karneválra! Én teljesen kiakadtam, hogy hogy képzeli, hogy három 13 éves lányt elengedek egyedül(!) este kb. 7 órától . Ő pedog megsértődött, hogy a barátnői elmehetnek akár mindkét este is és én vagyok a legrosszabb anya a világon. Szerintetek? El kéne engednem? Minden áron este akarnak menni.... Ha elengedem (bár nem valószínű) mitől meddig? Köszönöm!

2014. aug. 13. 20:53
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem pedig meglepően jól látja a dolgokat a 29-es.

Volt osztálytársamat 14 éves korában lecseszték, ha 4-est kapott, sehova nem mehetett (szeretett volna táncra járni, egy közepes méretű, rendes városban laktak, jó környéken, de nem engedték.) Utolsó 2 évben osztálykirándulásokon cigizett, és addig ivott amíg a saját hányásában nem fetrengett, barátnőihez átment "ottalvós buli" ürügyén, és ugyanez, a fél suli megdugta, stb. A szülők büszkék lehetnek, milyen jól nevelték a lányukat.

Ezzel szemben van a legjobb barátnőm, akit tinikora óta anyukája lazán elenged bárhova, addig amíg maradni szeretne, tök megértő vele szemben és sose szidja, a lány mégis kitűnő tanuló, soha nem ivott annál többet hogy enyhén szédüljön, soha nem cigizett, soha nem drogozott, becsületes és felelősségteljes.

Nem a tiltással kéne elérni, hogy észnél legyen, mert egy nap úgyis "kirepül a fészekből", és akit addig nagyon rövid pórázon tartottak, az akkor rájön hogy végre élhet, és sokan ilyenkor züllenek el elég csúnyán.

Nem szabad mindent ráhagyni a gyerekre, de tényleg azt kell elérni, hogy magától legyen annyi esze hogy nem iszik sokat, nem drogozik, meg nem szökik el, nem pedig azért mert "anyám azt mondta"

2014. aug. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Ebben teljesen igazatok van,nem azt mondom. De azt sem szabad egy gyerekkel,hogy kicsi kora óta az legyen benne,hogy bármit megtehet. Persze 13 éves,az már nem számít annyira kicsinek.. Lehet,hogy tényleg bennem van a "hiba" ez ügyben,mindenkinek megvan persze a saját véleménye.

Bár ezen már kár bíbelődni,mert már 25-e van,és a karnevál már elmúlt.

2014. aug. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:
100%
Hát szerintem se feltétlen rossz az,ha a gyereknek az van mondva,h akkor jön haza,amikor akar,amíg tiszteli a szüleit és értelmes a gyerek.Mert ha normális,akkor ilyenek miatt nem lesz baja és nem fog elzülleni.Akik meg tiltva vannak mindentől,előbb vagy utóbb rájönnek,hogy a szülő nem nagyon tud mit tenni.Elkezd lázadni,aztán a büntetések meg a megvonások úgyse fognak hatni.Rájön,h a szülő sz*rt se tud tenni ellene.
2014. aug. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!